Andrzejkowe czary-mary w klasie 2a, 3a i 3c

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i …wróżb. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, a jednocześnie są źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
         Radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekamy już na następną  andrzejkową imprezę.

5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c
5c 5c 5c

Przedstawienie teatralne - “O Rybaku i Złotej Rybce”

Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w MDK przygotowanym przez aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia. Oglądali baśń “O Rybaku i Złotej Rybce”. Spektakl promował uniwersalne wartości wychowawcze: pracowitość i skromność (Rybak), hojność i wdzięczność za doznane dobro (Złota Rybka), ostrzegając jednocześnie przed nieuchronnymi, opłakanymi skutkami zachłanności. Baśń wskazuje jasno, jak ważny jest umiar i świadomość rzeczywistych potrzeb.

E.G.

5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c
5c 5c

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada w naszej szkole zorganizowano szereg zadań. W tym dniu uczniowie klas młodszych obejrzeli film „Urodziny Macka, czyli krótka historia o tolerancji„ oraz wspólnie dyskutowali na temat „Co to znaczy być akceptowanym i mieć poczcie własnej wartości?”. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy mamy podobne marzenia, zainteresowania, potrzebujemy przyjaciół, miłości i szacunku. Znaczenie omawianego tematu uczniowie „przypieczętowali” wykonując plakaty z własnymi hasłami popularyzującymi zasady przyjaźni wzajemnej życzliwości, które wyeksponowano w całej szkole. Dla starszych uczniów przygotowano prelekcję oraz film pt. „Cyrk motyli”. Każdy uczeń miał również możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat szacunku i kształtowania pozytywnych relacji z innymi ludźmi pt. „MISTRZ TOLERANCJI 2022”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie
M. Wojciechowska
A. Balicka-Wolanin

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W sobotę, 19 listopada odbyło się wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Spotkaliśmy się, by dostrzec i również potem na co dzień zauważać i szanować prawa naszych dzieci. Pokazaliśmy, jak ważne są dzieci i jak istotne jest zachowanie ich słusznych uprawnień. Na gości czekały różne atrakcje, zagadki, spontaniczna możliwość tworzenia i mówienia, gry, a także nagrody. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Motywacja i Działanie. Współorganizatorem - Szkoła Podstawowa nr 4. Zadanie publiczne współfinansowane było ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

E.G.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

ZSP 4 Język polski dla obcokrajowców

Nauczanie języka nie musi być nudne. Przed Świętem Niepodległości rozmawialiśmy o sprawach ważnych i trudnych, jak wolność, niepodległość, przyjaźń. Aby uczcić to święto uczniowie z Ukrainy poznawali nowe słowa poprzez zabawę i konkursy. Było wesoło, a nowe słowa same wchodziły do głowy!

L.M.-Sz.

5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c 5c

Mamo! Tato! Ważna sprawa

hymn

Wspólne śniadanie 5c

W środę 9 listopada, na godzinie wychowawczej, uczniowie klasy 5c przygotowali wspólne śniadanie. Chętni uczniowie przygotowali w domu kilka porcji potrawy która może być elementem zdrowego śniadania. Dzieci chętnie próbowały smacznych dań. Wspólny posiłek na godzinie wychowawczej spodobał się wszystkim. Ogromne podziękowania dla rodziców którzy entuzjastycznie podeszli do pomysłu i dla uczniów za fantastyczne potrawy, świetną zabawę i doskonałą organizację.

K.Kimel

5c 5c 5c 5c 5c

Wespół w zespół – efektywna praca w grupie

Wykonywanie zadań w grupach wzmacnia kreatywność dzieci. Oto efekty pracy uczniów z klasy II C na zajęciach plastycznych.

J.B.

hymn hymn hymn hymn hymn hymn hymn hymn