Nasi darczyńcy

"Raz, dwa, trzy uczeń, jak to pięknie brzmi" - Pasowanie na Ucznia 2017/2018

Według szkolnej tradycji, każdego roku odbywa się uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów. Zazwyczaj pierwsze tygodnie spędzone w szkole są dla nich odkrywaniem wielu nowych doświadczeń i wielkim przeżyciem. Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem na tym etapie nauki jest ich Pasowanie na Ucznia. Do tej uroczystości, najmłodsi przygotowywali się już od pierwszych dni nauki w szkole. Zapoznali się ze swoimi obowiązkami i prawami, poznali zasady zachowania się w szkole, wiedzieli bowiem, że aby zostać przyjętymi do grona braci uczniowskiej, będą musieli udowodnić, że są tego godni. W środę, 18 października Pierwszoklasiści i ich rodzice, a także Dyrekcja szkoły i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w tym, tak ważnym dla uczniów wydarzeniu. Po przywitaniu i przemówieniu pani Dyrektor Agnieszki Adamczyk, uczniowie z klasy 1c pod kierunkiem pani Ewy Gańskiej i 1d pod opieką pani Magdaleny Bortnowskiej zaprezentowali zgromadzonym gościom swoje umiejętności wokalno- recytatorskie. Najważniejszym przeżyciem dla dzieci i ich rodziców był sam moment Pasowania na Ucznia, gdy pani Dyrektor Agnieszka Adamczyk i pani Wicedyrektor Elżbieta Kubicka dotykając ramienia ucznia symbolicznym ołowiem przyjmowała adeptów w poczet uczniów słowami "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4". Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów, pamiątkowych znaczków z logo szkoły oraz słodkich Rożków Obfitości dla wszystkich dzieci. Na koniec czekał również na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach.

E. G.
M. B.

pasowanie pasowanie pasowanie pasowanie pasowanie

Wieczorne Czuwanie dla Młodzieży
W DROGĘ!!

W piątek 29 września młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w czuwaniu dla młodzieży pod hasłem ,,W DROGĘ” przy Parafii Chrystusa Króla w Świnoujściu. Hasło czuwania nawiązywało do Księgi Tobiasza ze Starego Testamentu jak i również do rozpoczętego nowego roku szkolnego. Po integracji i wspólnej kolacji została omówiona przez Ks. Pawła księgi Tobiasza wspólnie zastanawialiśmy i szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące umiejętności, trudów i radości wyruszenia w drogę swojego życia….
         Czas wyciszenia ciała, duszy i umysłu zapatrzenia w Jezusa ukrytego Hostii, śpiew, modlitwa uzdrowienia i uwolnienia ,błogosławieństwo indywidualne oraz możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i rozmowy duchowej z kapłanem to nieodłączne elementy czuwania.
         Czuwanie zakończyło się Mszą Świętą i radosnym śpiewem uwielbienia!

A. W.

czuwanie czuwanie czuwanie czuwanie czuwanie czuwanie czuwanie

XVII Dzień Papieski "Idźmy na przód z nadzieją"

8 Października dzieci z Koła Liturgicznego w Kościele bł. Michała Kozala przedstawiły montaż muzyczno-słowny z okazji XVII Dnia Papieskiego.
         Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego ,,Idźmy naprzód z nadzieją” jest to cytat z Listu Apostolskiego "Novo Millenio Ineunt" dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II 6 stycznia 2001 r. W dokumencie tym na zakończenie Jan Paweł II wyraźnie odwołuje się do nadziei "Syn Boży, który z miłości do człowieka przyszedł na świat dwa tysiące lat temu, także dzisiaj prowadzi swoje dzieło: musimy mieć przenikliwy wzrok, aby je dostrzec, a nade wszystko wielkie serce, abyśmy sami stawali się Jego narzędziami".
         Obchodom Dnia Papieskiego w całym kraju towarzyszyły liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne. Szczególnie widocznym znakiem tego święta są przykościelne i publiczne  zbiórki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja wspiera uzdolnioną młodzież z całej Polski, także z obszaru naszej archidiecezji.

A. W.

uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość

Zajęcia "Sensoryka, plastyka i inna technika"

Drodzy rodzice, jeśli potrzebujecie porządnie umyć okna i macie nadmiar pianki do golenia w domu, chętnie zawitamy z dziećmi ;) Oferujemy masę pozytywnej energii oraz błyszczące szyby. Teraz bez żartów, dziś na zajęciach oprócz aromaterapii, dzieci miały okazję przekonać się, iż pianka do golenia jest fantastycznym materiałem do zabawy. Przepiękne jesienne obrazy z niestandardowej techniki wzbudziły w nas wiele radości