Ferie zimowe z nutką, książką i pędzelkiem

Odbyły się w okresie pierwszego tygodnia przerwy zimowej w szkole. Pomysłodawczyniami tego programu były Anna Makara oraz Edyta Sudenis. W trakcie pięciu dni, dzieci uczestniczyły w warsztatach poświęconych szeroko pojętej sztuce. Uczniowie tworzyli własne książki, poznawali tajniki tworzenia bajek animowanych, rysowali węglem martwą naturę oraz malowali dłońmi do muzyki klasycznej. Ponad to dzieci tworzyły scenariusze autorskich przedstawień, przygotowywały własne pacynki, uczyły się pracy w grupie. Poprzez zabawy zespołowe, takie jak malowanie piłkami zanurzonymi w farbie na dużym formacie. Uczniowie zapoznali się z wieloma technikami tworzenia obrazów między innymi Ebru pochodzącą z Tajlandii. W trakcie ostatniego dnia tworzyli w grupach własne układy taneczne. Sfinalizowaniem całej zabawy, była wystawa prac dzieci. Zorganizowana przez autorki w ostatni poniedziałek, na którą zaprosiły dzieci, rodziców oraz dyrekcję szkoły. Twórczość młodych artystów można podziwiać na małej szkole.

E.S., A.M.

ferie ferie ferie ferie ferie ferie ferie ferie ferie ferie ferie ferie
iswinoujscie

"Królowa Śniegu"

Podczas ferii zimowych dzieci miały możliwość obejrzeć bezpośrednią relację spektaklu z gorzowskiego teatru pt. "Królowa Śniegu".
          Widzowie odnaleźli w niej mnóstwo cudownych, niesamowitych przygód; magiczną podróż Gerdy i jej niezwykłych przyjaciół spotkanych podczas drogi, piękną i czarodziejską krainę śniegu, wiele emocji i barw. Piękna scenografia i stroje aktorów zachwyciły małych widzów.

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

Fot K.Sz.

BAL JASKINIOWCÓW

BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-3

Jasełka w naszej parafii
pt. „Święta Noc”

11 stycznia „Grupa Liturgiczna” wystawiła Jasełka. W przedstawieniu zaprezentowało się trzydziestu młodych artystów. Były to dzieci zarówno wprawione scenicznie, jak i te, które wystąpiły po raz pierwszy. Rozpiętość wiekowa aktorów zawarła się w przedziale 4-15 lat.
         Przedstawienie jasełkowe było pełne refleksji i nie pozwalało pozostać obojętnym widzowi. Nie zabrakło tradycyjnych obrazów – Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia, aniołów, pastuszków oraz Trzech Królów. Widzowie w skupieniu słuchali i obserwowali zachowania aktorów na scenie.
         Inicjatywa Jasełek spotkała się z dużą aprobatą rodziców oraz zgromadzonych w kościele parafian i miłych gości, którzy przybyli zobaczyć przedstawienie. Wspólne kolędowanie i piękna scenografia spowodowały, że wszyscy czuliśmy się jak jedna wielka rodzina.
         Po zakończonym przedstawieniu był czas na upamiętniającą sesję zdjęciową, a nasi aktorzy zostali obdarowani słodyczami.
         Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Finał WOŚP w ZSP nr 4 w 2015 r.

Finał WOŚP w ZSP nr 4 w 2015r.

W niedzielę 11 stycznia nasza szkoła zakończyła zbiórkę funduszy na WOŚP. Razem odnieśliśmy ogromny sukces – zebraliśmy – 3786,32 zł. Zbierane od początku grudnia pieniądze przeznaczone będą dla „PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.
         W tym roku zorganizowaliśmy wiele przedsięwzięć w czasie, których spędziliśmy przyjemnie czas i świetnie bawiliśmy się. Akcją rozpoczynającą WOŚP był Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych zorganizowany przez klasy 0-III oraz kl. IV-VI.
         Tydzień później klasy młodsze zorganizowały Kiermasz ciast i galaretek cieszący się ogromną popularnością całej społeczności szkolnej. Domowe rarytasy przygotowane przez wspaniałych rodziców i najbliższych cieszyły każdego, nie sposób było im się oprzeć.
         Kolejnym grudniowym przedsięwzięciem był kiermasz zorganizowany przez klasę - 6c oraz Samorząd Uczniowski – tzw. Kiermasz Weihnachtsmarkt, dzięki któremu można było jednocześnie integrować się i degustować smakołyki kuchni niemieckiej. Chętni mogli próbować szczęścia w loteryjce.
         Na początku stycznia WOŚP natychmiast przystąpiła do kolejnych akcji charytatywnych w czwórce. W klasach młodszych odbyła się dyskoteka ciesząca się ogromnym zainteresowaniem amatorów wesołej, zdrowej zabawy.
         Akcją wieńczącą działalność charytatywną WOŚP na terenie czwórki w 2015 r. był Kiermasz ciast i galaretek zorganizowany przez uczniów wszystkich klas V i 1a gimnazjum.
         Dla widzów z miasta kl. 2a wystawiła w niedzielę 11.01.15r. w MDK innowacyjny teatrzyk cieni.
         Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom i wszystkim, którzy pomagali w organizowaniu wszelkich akcji szkolnych oraz je wsparli. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wykazali się gotowością do niesienia pomocy. Ogromnie cieszymy się z efektów naszej wspólnej pracy i czekamy na kolejny 24 finał.

Siema!
WOSP w ZSP nr 4