Wiosennie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W kwietniu klasy 1B i 1D uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, promującej czytelnictwo wśród młodych czytelników. Cykl spotkań organizowanych w bibliotece nosił tytuł : „Wiosennie w bibliotece: czytanie, zabawy, konkursy. Słuchaliśmy fragmentów z dowcipnej i mądrej książki J.Bednarek pt.: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Na podstawie tekstu rozmawialiśmy o tym, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki i co robią, […]

A.B-W.

biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Autyzmu. Klasa 8a przygotowała (Prze)dziwne miasteczko, natomiast w szkole również trwały intensywne prace nad poszerzaniem wiedzy o autyzmie. Uczniowie młodszych klas poznawali Marię oraz wykonywali plakaty. Starsze klasy uczestniczyły w lekcjach wychowawczych poświęconych autyzmowi, natomiast w klasach integracyjnych zostały przeprowadzone zajęcia relaksacyjne. Mieliśmy okazję bliżej poznać kolegów i koleżanki, którzy wykonali profile umieszczone na korytarzu. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w całej szkole było niebiesko a żarówki widoczne na zewnątrz zwracały uwagę przechodniów. Pogłębiając wiedzę na temat autyzmu, będziemy mogli lepiej rozumieć tych, którzy postrzegają świat inaczej i gubią się w niepisanych regułach komunikacji społecznej. Dziękujemy za Waszą aktywność i bądźmy solidarni na co dzień.

Organizatorzy.

regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin regulamin