Urodziny "Czwórki""

Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom oraz wychowawcy za przygotowanie miłej uroczystości z okazji 50 lecia naszej szkoły.

Uczniowie 5c

Wycieczka klas 4b, 4d i 6b

Dnia 17 października 2013 roku odbyła się wycieczka klas 4b, 4d i 6b do gospodarstwa agroturystycznego „Najderówka”, znajdującego się niedaleko Szczecina.
         Po przyjeździe zostaliśmy powitani ciepłą herbatką malinową i przepysznymi drożdżówkami z jabłuszkiem. Z ogromną ciekawością posłuchaliśmy opowiadania o historii telefonów. Mieliśmy okazję zobaczyć zabytki techniki, jak stare telewizory, radia, telefony, maszyny, projektory. Całe miejsce zaopatrzone było w mnóstwo starodawnych i ciekawych przedmiotów.
         Kolejnym punktem naszego programu były warsztaty rzeźby w glinie. Powstało wówczas wiele interesujących figurek. Pogoda nam dopisała, więc znalazł się też czas na spacer na wzgórze z punktem widokowym na rozlewisko Odry, gry i zabawy na boisku, a także na ognisko z pieczeniem kiełbasek.
         Uczestniczyliśmy również w pokazie pracy w profesjonalnym studiu fotograficznym. Dowiedzieliśmy się wiele o kształtowaniu i barwieniu światła, trikach efektów specjalnych, braliśmy udział w pokazie zjawiska światłoczułości oraz w zabawach z luksografią. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani pamiątkowymi monetami.
         Wycieczka była bardzo udana i w świetnych nastrojach wróciliśmy do Świnoujścia.

W.O.

Ustanówmy razem rekord!

Uczniowie i nauczyciele z ZSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi skorzystali z zaproszenia WOŚP i przyłączyli się do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Całe wydarzenie odbyło się 16 października 2013 roku i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Całe wydarzenie trwało pół godziny. W naszej szkole w samo południe rozpoczęto bicie rekordu, resuscytację wykonano 254 razy. Dzieci z pełnym zaangażowaniem wzięły udział w akcji, za co serdecznie im dziękujemy.

Organizatorzy z ZSP4
M.M., E.W.

teatr teatr teatr teatr teatr
teatr teatr teatr teatr

Dzień Edukacji Narodowej - uczniowie dziękowali nauczycielom

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej      Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

"Mikrokosmos"

7 października uczniowie klas IVd, Va, Vb i II gimnazjum obejrzeli na żywo spektakl pt. „Mikrokosmos” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Historia doświadczeń głównej bohaterki została opowiedziana pantomimicznie z wykorzystaniem ciekawych efektów światła i dźwięku.
         Oglądając przedstawienie można było odnaleźć fragmenty znanej wszystkim baśni J. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. W istocie przedstawienie opowiadało o stawaniu się człowiekiem. Główna bohaterka urodziła się w zamkniętym świecie – mikrokosmosie, gdzie stawiała pierwsze kroki wśród owadów próbując dostosować się do otoczenia. Niestety mimo wysiłku jej zmagania kończą się niepowodzeniem. Dopiero spotkanie ze świerszczem uświadamia jej, że należy dążyć do wolności. Do osiągnięcia postawionego celu bohaterka wykorzystuje skrzydła jaskółki, aby przekroczyć niewidoczną barierę i opuszcza ograniczający ją świat.

K. Sz.
B. P.

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto K. Sz.