[Rozmiar: 72374 bajtów]
Wrzesień 2012"To była fajna impra"

         Dnia 28.09.2012.r w klasie 4c odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopaka. Było bardzo dużo słodkości i wiele różnych zabaw.
         Chłopcy dostali od dziewczyn prezenty. Wszyscy się śmiali i dobrze bawili. To była udana zabawa.

Martyna z 4c

uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość
uroczystość uroczystość

Dyskoteka na Dzień Chłopaka

         W naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie. Wjazd na zabawę był możliwy tylko w zamian za rolkę papieru toaletowego. Dyskoteka nie odbyłaby się bez świetnej obsługi techniczno-muzycznej za sprawą Aleksandra Mrówczyńskiego oraz Roberta Nesteruka, którzy puszczali nam świetną muzykę. W tym miejscu należy także podziękować uczniom klasy III gimnazjum, którzy poprowadzili zabawę a także uświetnili zabawę swoimi występami wokalnymi.

US

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Dzień Chłopaka IIIc
w Międzyzdrojach

         Dn. 28 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka w Międzyzdrojach. Po podróży promem i autobusem podmiejskim udaliśmy się do Muzeum przyrodniczego, gdzie przemiły przewodnik opowiedział nam o wyspie Wolin i jej mieszkańcach. Mogliśmy dotknąć prawie wszystkie eksponaty, poznaliśmy życie zwierząt i roślin oraz grzybów Wolińskiego Parku Narodowego. Wzięliśmy również udział w ciekawych zajęciach o grzybach. Zadania były trudne, ale nam udało się je rozwiązać prawie bezbłędnie.
         Wzbogaceni wiedzą udaliśmy się do Planetarium, gdzie podziwialiśmy cuda wszechświata. Z pokazu wyszliśmy z zawrotem głowy. Mieliśmy wrażenie, że wznieśliśmy się wysoko aż do nieba i możemy dotknąć gwiazd.
         Następną atrakcją była piękna bajka o przyjaźni w 3D, którą obejrzeliśmy w kinie.
         Na koniec wycieczki każdy dostał pyszne lody. Było super.
         W wycieczce towarzyszyli nam rodzice i nasza wychowawczyni.
         Pełni wrażeń wróciliśmy autobusem i oczywiście promem na naszą wyspę.
         W poniedziałek dziewczynki jeszcze raz złożyły chłopcom życzenia i podarowały im długopisy i słodycze.

Dziewczynki z IIIc

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Dzień Chłopaka w IIIb

         Uczennice klasy IIIb wpadły na wyjątkowy pomysł. Postanowiły, że w tym roku Dzień Chłopaka musi być wyjątkowy. Z tej okazji zrobiły niespodziankę kolegom i zaprowadziły swoich klasowych kolegów na trening pierwszoligowców.
         Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że dziewczęta z panią Magdą utworzyły jedną grupę i na zasadzie zabawy w podchody wyruszyły ze szkoły pierwsze. Po drodze zostawiały rysowane strzałki, informacje w kioskach, sklepikach i na drzewach. Ekipa chłopców wraz z panią Anetą z przejęciem ruszyła szukając wszelkich znaków pozostawionych przez koleżanki.
         Uczniowie spotkali się pod bramą stadionu, gdzie odbywał się trening. Podczas gdy sportowcy kończyli trening pani Magda zorganizowała krótki quiz zadając pytania związane oczywiście z Flotą. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił Dawid Turkot, toteż został nagrodzony grupowym zdjęciem kadry.
         Potem nastąpiła chwila, na którą wszyscy czekali - można było wejść na płytę boiska. Zaczęła się zabawa z piłkami, indywidualne gierki z zawodnikami, rzuty karne i indywidualne porady trenera.
         Pod koniec wspólnego treningu nastąpiło coś, czego żaden z piłkarzy się nie spodziewał. Wiktoria i Dominika poprosiły o wystąpienie Sebastiana Olszara króla strzelców i nałożyły mu na głowę koronę. Agnieszka natomiast wręczyła na ręce kapitana drużyny kosz pełen owoców. Zestaw naturalnych witamin trafił do wszystkich piłkarzy.
         Grzegorz Kasprzik wręczył Dawidowi Matuszakowi swoje rękawice. Radość chłopca była nie do opisania.
         Gdy każde dziecko otrzymało upragniony autograf i zrobiono pamiątkowe zdjęcia, przyszedł czas na prezenty dla chłopaków z IIIb. Każdy mały kibic Floty otrzymał breloczek piłkę.
         Zmęczeni ale pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły.

A.Sz.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Lekcja psychoprofilaktyki

         Dnia 24 września 2012r. uczniowie klas VI i gimnazjalnych wzięli udział w 45-minutowej edukacji, której założeniem była psychoprofilaktyka oparta na zwiększeniu świadomości i promowaniu wyborów zamiast budzenia lęków, który często prowadzi do braku akceptacji osób żyjących z HIV. Lekcje przeprowadził specjalista z Pracowni Terapeutyczno - Profilaktycznej Motywacja. Wiedzę o zapobieganiu HIV/AIDS oraz stosowaniu tej wiedzy w praktyce przekazano za pomocą historii Alicji i Jacka a elementy składowe prezentacji dobrane zostały tak, by były bliskie odbiorcy. Główny bohater, na którego historii został opart program, podobny był w każdym aspekcie do przeciętnego ucznia. Pozwoliło to młodym ludziom na utożsamienie się z głównym bohaterem. Edukacja prowadzona była poprzez poruszenie u uczniów sfery emocjonalnej, a elementy zaskoczenia wzmacniały przekaz tak, by był on zapamiętany przez uczniów. I tak na podstawie historii głównego bohatera podawane były merytoryczne informacje dotyczące problematyki HIV/AIDS.

pedagog szkolny
A.B.


lekcja lekcja lekcja lekcja lekcja lekcja lekcja lekcja


Wybory Samorządu Uczniowskiego

         Dnia 19 września 2012r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Udział w głosowaniu brały klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne. w skład komisji wyborczej wchodziły: Emilia Szepke - klasa 3 gimnazjum, Joanna Kotynia - klasa 3 gimnazjum, Agata Piotrowska - klasa 3 gimnazjum oraz Anna Bandura - opiekun SU. Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwały; Weronika Farkas oraz Paulina Jaczewska. W głosowaniu brało udział 254 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została MONIKA BOJACZUK uczennica klasy 3 gimnazjum uzyskując liczbę głosów 131. Na drugim miejscu z liczbą 113 głosów zakwalifikowała się NATALIA WALERIAN zajmując tym samym stanowisko zastępcy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Liczba głosów nieważnych to 10. Serdecznie gratulujemy zwycięscy, życząc owocnej pracy i spełnienia wyborczych postanowień.

Opiekun SU Anna Bandura


su su su su su su


KONKURS PLASTYCZNY W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU UDZIAŁ KL. II B.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejKliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka