[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościKARYKATURY

         Czasem trzeba umieć się z siebie pośmiać. W 2a podczas zajęć plastycznych dzieci miały okazję stworzyć swój autoportret… czy raczej autokarykaturę. Śmiechu było co niemiara! Panie też skorzystały z okazji do dobrej zabawy i stworzyła własne postacie.

A.M.2a 2a 2a 2a


OWADY

         Małe jest piękne. Uczniowie 2a potrafią to udowodnić. Po omówieniu i obejrzeniu najciekawszych przykładów ze świata owadów postanowili stworzyć własne małe dzieła sztuki. Podczas lekcji plastyki powstały rysunki, a już po lekcjach uczniowie należący do kółka plastycznego „PCHEŁKA” przenieśli swoje dzieła na szkło.

A.M.2a 2a 2a
2a 2a 2a 2a
2a 2a 2a 2a


OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PISANKĘ 2015

         Uczniowie należący do kółka plastycznego „PCHEŁKA” długo przygotowywali swoje prace. Malowali, kleili, rysowali, barwili… I w końcu nadszedł dzień wystawy. Co prawda samym dzieciom nie udało się zdobyć nagrody w kategorii dziecięcej, ale pani Anna Makara prowadząca kółko zdobyła wyróżnienie w kategorii dorośli ze swoją pisanką pt. „Koliber”.

A.M.2a 2a 2a 2a 2a 2a


WYCIECZKA DO SKANSENU SŁOWIAN
I WIKINGÓW W WOLINIE

         Klasa 2a ruszyła na spotkanie z historią. Przez chwilę dzieci miały okazję poczuć się jak dawni Słowianie. Lepiły z gliny, filcowały runo, pisały prawdziwym gęsim piórem, a nawet poznawały tajniki walki bronią białą i strzelania z łuku. Po takich przeżyciach każdy zasłużył na pysznego podpłomyka z czosnkowym twarożkiem i kubek ciepłej herbaty..

A.M.2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a


MOTYLE

         Tropiciele nigdy nie poprzestają na powierzchownej obserwacji. Klasa 2a zagłębiła się w temat owadów i postanowiła lepiej poznać motyle, zwłaszcza te rodzime. Teraz możemy śmiało ruszać na łąkę. Już po lekcjach członkowie kółka plastycznego „PCHEŁKA” połączyli przyjemne z pożytecznym i stworzyli swoje własne wersje podniebnych tancerzy.

A.M.2a


KIERMASZ DLA OSKARKA

         Pomagać może każdy! Dzięki dzieciom, rodzicom i nauczycielom z klas 0b i 2a udało się zorganizować kiermasz dla małego Oskarka, który walczy o życie. Zainteresowania i zaangażowania ze strony uczniów i rodziców nie zabrakło. Dzięki sprzedaży smakołyków uczniowie małej szkoły zebrali nieco ponad 900 zł..

A.M.2a 2a 2a
2a 2a 2a
2a 2a 2a

Dzień Ziemi
Proszę wstać! Sąd idzie!

          27 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 5a pod czujnym Okiem Beaty Duchalskiej i Beaty Lubosz przeprowadzili sąd nad człowiekiem dążącym do zagłady Ziemi.
         Choć człowiek wie coraz częściej o świecie, jego działalność wpływa niszcząco na środowisko naturalne. Złe skutki jego czynów uświadomili mu świadkowie, którzy zostali powołani przez Oskarżyciela, a byli to: dobra naturalne – Woda, Powietrze, Litosfera, Las, Jeż i Dąb Bartek, oraz twory, które powołał do życia sam człowiek: Smog, Efekt cieplarniany, Dziura ozonowa i Kwaśny deszcz.
         Sąd wydał wyrok skazujący, ale w związku z tym, że Oskarżony wykazał skruchę i wolę poprawy Sędzia darował mu karę i nakazał podjąć działania na rzecz uzdrowienia Ziemi.

B.D.
B.L.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

"Spotkanie ze Zmartwychwstałym" - Misterium Wielkanocne

          W niedzielę 19 kwietnia 2015r. w kościele parafialnym błog. Michała Kozala BM, podczas Mszy św. o godz. 13.00, grupa liturgiczna zaprezentowała swoje umiejętności przedstawiając Misterium Wielkanocne pt.: „Spotkanie ze Zmartwychwstałym”.
         Wszyscy zgromadzeni w kościele mogli przeżyć razem wspomnienia, które wydarzyły się ponad 2000 lat temu przy Grobie Pańskim, a także dzielić wspólnie radość i szczęście jakim było, jest i zawsze będzie dla wszystkich Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
         Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności najlepiej i najpiękniej jak potrafili. W scenie pierwszej Zmartwychwstały Pan, ukazał się Marii Magdalenie przy pustym grobie, potem Maria Magdalena udała się do apostołów i rozmawiała ze św. Piotrem, następna scena przedstawiała rozmowę św. Piotra z Jezusem, a ostatnia ukazała jak Zmartwychwstały Pan przyszedł do swojej Matki Maryi. Nie zabrakło również radosnych pieśni przy akompaniamencie gitary.
         Wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego przeżycia tych wydarzeń bardzo dziękujemy.

B.B.uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść uroczystpść

Filmowa noc

fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc


foto K.Sz.Szóstoklasiści przed sprawdzianem

sprawdzian sprawdzian sprawdzian sprawdzian sprawdzian sprawdzian sprawdzian sprawdzian

foto K.Sz.
D.W.

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka