KARYKATURY

Czasem trzeba umieć się z siebie pośmiać. W 2a podczas zajęć plastycznych dzieci miały okazję stworzyć swój autoportret… czy raczej autokarykaturę. Śmiechu było co niemiara! Panie też skorzystały z okazji do dobrej zabawy i stworzyła własne postacie.

2a 2a 2a 2a

OWADY

Małe jest piękne. Uczniowie 2a potrafią to udowodnić. Po omówieniu i obejrzeniu najciekawszych przykładów ze świata owadów postanowili stworzyć własne małe dzieła sztuki. Podczas lekcji plastyki powstały rysunki, a już po lekcjach uczniowie należący do kółka plastycznego „PCHEŁKA” przenieśli swoje dzieła na szkło.

2a 2a 2a
2a 2a 2a 2a

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PISANKĘ 2015

Uczniowie należący do kółka plastycznego „PCHEŁKA” długo przygotowywali swoje prace. Malowali, kleili, rysowali, barwili… I w końcu nadszedł dzień wystawy. Co prawda samym dzieciom nie udało się zdobyć nagrody w kategorii dziecięcej, ale pani Anna Makara prowadząca kółko zdobyła wyróżnienie w kategorii dorośli ze swoją pisanką pt. „Koliber”.

2a 2a 2a 2a 2a 2a

WYCIECZKA DO SKANSENU SŁOWIAN
I WIKINGÓW W WOLINIE

Klasa 2a ruszyła na spotkanie z historią. Przez chwilę dzieci miały okazję poczuć się jak dawni Słowianie. Lepiły z gliny, filcowały runo, pisały prawdziwym gęsim piórem, a nawet poznawały tajniki walki bronią białą i strzelania z łuku. Po takich przeżyciach każdy zasłużył na pysznego podpłomyka z czosnkowym twarożkiem i kubek ciepłej herbaty..

2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a

MOTYLE

Tropiciele nigdy nie poprzestają na powierzchownej obserwacji. Klasa 2a zagłębiła się w temat owadów i postanowiła lepiej poznać motyle, zwłaszcza te rodzime. Teraz możemy śmiało ruszać na łąkę. Już po lekcjach członkowie kółka plastycznego „PCHEŁKA” połączyli przyjemne z pożytecznym i stworzyli swoje własne wersje podniebnych tancerzy.

KIERMASZ DLA OSKARKA

Pomagać może każdy! Dzięki dzieciom, rodzicom i nauczycielom z klas 0b i 2a udało się zorganizować kiermasz dla małego Oskarka, który walczy o życie. Zainteresowania i zaangażowania ze strony uczniów i rodziców nie zabrakło. Dzięki sprzedaży smakołyków uczniowie małej szkoły zebrali nieco ponad 900 zł..

2a 2a 2a

Proszę wstać! Sąd idzie!

27 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 5a pod czujnym Okiem Beaty Duchalskiej i Beaty Lubosz przeprowadzili sąd nad człowiekiem dążącym do zagłady Ziemi.
         Choć człowiek wie coraz częściej o świecie, jego działalność wpływa niszcząco na środowisko naturalne. Złe skutki jego czynów uświadomili mu świadkowie, którzy zostali powołani przez Oskarżyciela, a byli to: dobra naturalne – Woda, Powietrze, Litosfera, Las, Jeż i Dąb Bartek, oraz twory, które powołał do życia sam człowiek: Smog, Efekt cieplarniany, Dziura ozonowa i Kwaśny deszcz.
         Sąd wydał wyrok skazujący, ale w związku z tym, że Oskarżony wykazał skruchę i wolę poprawy Sędzia darował mu karę i nakazał podjąć działania na rzecz uzdrowienia Ziemi.

B.D.
B.L.

Uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja

"Spotkanie ze Zmartwychwstałym" - Misterium Wielkanocne

W niedzielę 19 kwietnia 2015r. w kościele parafialnym błog. Michała Kozala BM, podczas Mszy św. o godz. 13.00, grupa liturgiczna zaprezentowała swoje umiejętności przedstawiając Misterium Wielkanocne pt.: „Spotkanie ze Zmartwychwstałym”.
         Wszyscy zgromadzeni w kościele mogli przeżyć razem wspomnienia, które wydarzyły się ponad 2000 lat temu przy Grobie Pańskim, a także dzielić wspólnie radość i szczęście jakim było, jest i zawsze będzie dla wszystkich Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
         Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności najlepiej i najpiękniej jak potrafili. W scenie pierwszej Zmartwychwstały Pan, ukazał się Marii Magdalenie przy pustym grobie, potem Maria Magdalena udała się do apostołów i rozmawiała ze św. Piotrem, następna scena przedstawiała rozmowę św. Piotra z Jezusem, a ostatnia ukazała jak Zmartwychwstały Pan przyszedł do swojej Matki Maryi. Nie zabrakło również radosnych pieśni przy akompaniamencie gitary.
         Wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego przeżycia tych wydarzeń bardzo dziękujemy.

B.B.

Filmowa noc

fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc fimowa noc

foto K.Sz.