[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościPrzedstawienie JASEŁEK w wykonaniu grupy 0 "A".

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DZIEŃ PATRONA W KLASACH IV - VI i gimnazjum

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DZIEŃ PATRONA W KLASACH 0 - III


„WSZYSCY DOBRZE WIECIE, ŻE CZWÓRKA MA NAJLEPSZEGO PATRONA NA ŚWIECIE”

        Takim okrzykiem rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Patrona. Na udekorowanej w klimacie morskim sali gimnastycznej spotkały się drużyny o ciekawych nazwach: „BŁYSZCZĄCE BURSZTYNY”, „MORSKIEW SYRENY”, „SZALENI PIRACI”, „PARZĄCE MEDUZY”, „SZUMIĄCE FALE”, „DZIECI NEPTUNA”, „KEJOWE NIMFY”. Dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych konkurencjach takich jak układanie puzzli z obrazkiem pirata, wiązanie węzłów, łapanie rybek na wędkę oraz bieg w płetwach. Na koniec po odgadnięciu morskich zagadek każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i coś słodkiego.

M.A. i J.K.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKA

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

jasełka

Jasełka w wykonaniu Grupy Liturgicznej
w kościele p.w. Błog. Michała Kozala BM

         Jasełka to trwały element polskiej religijności, tradycji i kultury, który trzeba pieczołowicie pielęgnować.
         W niedzielę 8 stycznia - w święto Chrztu Pańskiego, po Mszy św. o godz. 13.00 - dzieci z Grupy Liturgicznej (ok. 25 osób) zaprezentowały Jasełka Bożonarodzeniowe. Jest to przedstawienie wyjątkowe, ponieważ słowa wypowiadane przez aktorów przypominały nam historię narodzenia Pana Jezusa, więc najważniejsza dla widzów była możliwość refleksji nad tym wydarzeniem. Dziękujemy młodym artystom za dostarczenie nam okazji do powrotu w naszych myślach do betlejemskiej szopki i za przypomnienie nam po raz kolejny tego ważnego wydarzenia.
         Rodzice ze wzruszeniem przyglądali się występom swoich pociech oraz wsłuchiwali się w dziecięcy śpiew kolęd. Z pewnością wszystkim zgromadzonym spodobały się występy. Widać to było po wielkich oklaskach jakie otrzymali aktorzy.
         W podziękowaniu od ks. proboszcza młodzi artyści za swoją pracę zebrali zapłatę w formie słodyczy. Było duuużoo radości :-)
         Niech radość Bożego Narodzenia trwa w naszych rodzinach przez cały rok.

B.B.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejWOŚP

http://wosp.swinoujscie.pl/


Podsumowanie WOŚP w naszej szkole

          W niedzielę 8 stycznia nasza szkoła zakończyła zbiórkę funduszy na WOŚP. Zbierane od początku grudnia pieniądze przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
         W tym roku zorganizowaliśmy wiele różnych przedsięwzięć. Akcją rozpoczynającą WOŚP był kiermasz ciast i galaretek, który został przygotowany przez klasy I-III. Kolejnym przedsięwzięciem był kiermasz kartek i ozdób bożonarodzeniowych zorganizowany na poziomie klas 0-III. Pomysłodawcami Loterii fantowej byli uczniowie z klas IV-VI oraz gimnazjum. Do akcji charytatywnej na rzecz WOŚP włączyli się ponowie gimnazjaliści naszej szkoły prezentując w MDK przedstawienie pt. „Nie ma tego złego”.
         Uczniowie klas starszych zdobyli wyróżnienie za przygotowanie fragmentu dekoracji basenu miejskiego nawiązującej tematyką do scenerii morskich głębin. Pięknie prezentowały się nasze reprezentantki z gimnazjum, które wzięły udział w konkursie na najoryginalniejszy strój plażowy. Kolejnym zadaniem, które szkoła sobie wyznaczyła była zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Akcją wieńczącą wszystkie przedsięwzięcia na terenie ZSP nr 4 była dyskoteka dla dzieci z klas 0-III. W przygotowaniu przepięknej dekoracji dyskotekowej swój udział miało kierownictwo Willi „Herkules”.
         Ogromne podziękowania należą się również, tym , którzy pomagali w organizowaniu wszystkich akcji szkolnych WOŚP. Po raz kolejny uczniowie, nauczyciele oraz rodzice naszej szkoły wykazali się gotowością do niesienia pomocy, pokazali szczere i wielkie serca.
         Łączna suma zebranych pieniędzy to 2973 zł. Cieszymy się z efektów naszego wspólnego wkładu w coroczną akcję WOŚP.

Organizatorki

www.eswinoujscie.pl/
www.iswinoujscie.pl

WOŚP w ZSP nr4

         We wtorek 13 grudnia w holu naszej szkoły odbyła się Loteryjka Fantowa w ramach akcji charytatywnych na rzecz WOŚP. Zebrano przeszło 200 różnorodnych fantów w postaci maskotek, przyborów szkolnych, słodyczy oraz zabawek. Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do zebrania fantów, a szczególnie uczniom klasy 3 gimnazjum i V a serdecznie dziękujemy.          Koszt jednego losu wynosił 1 zł. Łącznie zebrano 240 zł. Pieniądze jak co roku zostały przekazane organizatorom WOŚP.
         Cieszymy się z efektów naszej pracy. Ideę WOŚP zamierzamy propagować w przyszłości.

Organizatorki


Wielki Finał WOŚP
w naszej szkole

         Tradycyjnie jak co roku, w czwartek Samorząd Uczniowski przeprowadził akcje zbierania pieniędzy na WOŚP. Tegoroczne hasło "Gramy z pompą" udzieliło się wszystkim, a zwłaszcza uczennicą gimnazjum Oli, Agacie, Justynie i Zuzi z III a gdyż energicznie i z uśmiechem zbierały pieniądze wśród uczniów, a tak ze nauczycieli i pracowników szkoły.
         Wszyscy, którzy zasilili punkt otrzymali czerwone serduszko fundacji WOŚP.
         Zebraliśmy 146 zł
         Dziękujemy za wsparcie naszej akcji

Samorząd Uczniowski


Gramy wspólnie z XX finałem WOŚP

         Uczniowie klas IV-VI i gimnazjum w trakcie zajęć plastycznych i technicznych wykonywali elementy dekoracji basenu na miejski finał WOŚP. Klasy I-III również włączyły się do dekoracji wykonując czerwone serduszka, nieodłączny element Wielkiej Orkiestry W przeddzień XX finału WOŚP opiekunowie wraz z uczniami udekorowali pięknymi rybkami, konikami morskimi, wodorostami wydzielony fragment przestrzeni basenu w scenerii – głębin morskich.
         W niedzielę 8 stycznia na pływalni OSiRu zagrała Wielka Orkiestra - odbyło się wiele imprez między innymi pokazy nurków, mecz piłki wodnej pomiędzy nurkami i samorządowcami, pokaz strojów plażowo – basenowych w którym oczywiście wzięliśmy udział. Naszą pracę doceniło jury wyróżniając dyplomem Mistrza Dekoracji naszą scenografię. Również uczniowie klas gimnazjalnych prezentując samodzielnie zaprojektowane stroje otrzymali gromkie brawa i owacje od publiczności a od jury kosze słodyczy.
         Wszyscy świetnie się bawiliśmy pomagając Jurkowi Owsiakowi grać już po raz XX. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc i udział, bez Was nie byłoby tak fajnie ;)

Nauczycielki przedmiotów
artystycznych i techniki.

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚPWOŚP znowu zagrała dla naszych najmłodszych

         W czwartek 5 stycznia w pawilonie D naszej szkoły pod girlandami balonów, w porywających rytmach muzyki bawili się uczniowie z klas 0-III- wierni entuzjaści dyskotek co roku organizowanych w ramach akcji charytatywnych na rzecz WOŚP. Biletem wstępu było serduszko, które można było nabyć za 2 zł. Na chętnych nie trzeba było czekać. Pięknie udekorowany korytarz szybciutko wypełnił się po brzegi radosnymi buźkami oczekujących na zabawę dziećmi. Najmłodszym towarzyszyli ich opiekunowie. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas oraz wsparli fundusz WOŚP. Łączna suma uzyskany ze sprzedaży biletów wynosi 253 zł. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w zabawie, okazaną hojność i zapraszamy za rok.

Organizatorki

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚPGIMNAZJALIŚCI Z ZSP4 GRAJĄ DLA WOŚP

         Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Publicznych nr 4 włączyli się do zbierania funduszy na rzecz WOŚP. Zaczęli przedstawieniem pt. „Nie ma tego złego” dla uczniów swojej szkoły. Mieli okazje zobaczyć ją uczniowie klas 4 - 6 i gimnazjum za symboliczną złotówkę. Zebrali 179 zł.
         W niedzielę wzięli udział w koncercie „Serce dla dziecka” w Miejskim Domu Kultury. Na deskach sceny pokazali mieszkańcom Świnoujścia humorystyczną bajkę, o tym co by było gdyby bohaterowie bajek zbuntowali się. Myślę, że młodzież naszej szkoły pokazała się z bardzo dobrej strony, chętnie angażuje się w takiego rodzaju akcjach i można na nią liczyć w różnych sytuacjach.

M.Sz.

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka