Andrzejki w 5e

Andrzejki Andrzejki

Andrzejki klas III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Taki właśnie magiczny wieczór św. Andrzeja został zorganizowany dla uczniów klas III naszej szkoły.
         Wróżki z całego Świnoujścia przepowiadały przyszłość te bliską i tę daleką za pomocą kart, dłoni i wosku. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
          Przepowiednie i wróżby przeplecione były szaloną dyskotekową zabawą z konkursami. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły pysznymi ciastami przygotowanymi w klasach.
          Niestety każdy wieczór nawet ten magiczny musiał dobiec końca. Pragniemy serdecznie podziękować Wychowawcom klas oraz rodzicom za pomoc. W szczególności dziękujemy wszystkim uczniom za uśmiech, humor i czynny udział w zabawach. Do zobaczenia za rok.

A. D.
A. B-W.
M. W..

Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki

Wizyta Przedszkolaków

W tym tygodniu w naszej szkole gościliśmy przedszkolaki z „Jeżyka”, „Perełek Bałtyku” i „Tęczy”. Wraz z uczennicami klasy 6c zastanawiali się nad sensem istnienia różnic między ludźmi. Zwariowana Polcia wraz z Życzulkiem porwali publiczność do wspólnej zabawy. Nie obyło się bez przybicia piątki maskotce naszej szkoły oraz pamiątkowych zdjęć. Tegoroczne obchody zakończyliśmy w wielkim stylu, otrzymując honorowe podziękowania.
         Pamiętajcie bądźcie życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta. Do zobaczenia za rok!

A. B-W.
P. K..

apel apel apel apel apel

święto

Dni Integracji i Życzliwości w klasach 1-3

Uwaga, uwaga!

W tym tygodniu, z okazji Dni Integracji i Życzliwości, naszą szkołę znów odwiedził Życzulek. Wraz ze zwariowaną Polcią i uczniami klas 1-3 zastanawiali się czy „Inny znaczy gorszy”. Uczennice klasy 6c biorące udział w przedstawieniu udowodniły wszystkim, że różnice między ludźmi są potrzebne, gdyż w przeciwnym razie na świecie byłoby nudno. Rysowalibyśmy tak samo, śpiewalibyśmy te same piosenki a wf skończyłby się katastrofą…
         Pamiętajcie, że inny znaczy WYJĄTKOWY a życzliwość na co dzień otwiera każde drzwi.
          P.S. niestety nie każdy zdołał uwiecznić Życzulka na zdjęciu, stąd jego portrety pamięciowe zdobią „małą szkołę”. Jeśli się pojawi – dajcie znać!

P. K..

Dni Integracji i Tolerancji

W dniach 13-16 listopada 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Dni Integracji i Tolerancji poświęcone dzieciom i młodzieży dotkniętych różnego rodzaju problemami zdrowotnymi co jest zgodne z przesłaniem naszej szkoły skierowanym na pomaganie i wychowywanie w duchu wzajemnego wspierania się w trudnych sytuacjach.
          W klasach młodszych królował Życzulek, którego portret kolorowały dzieci podczas zajęć plastycznych jako symbol wzajemnej życzliwości.
         Oprócz tego pierwszaki oraz przedszkolaki spotkały się na warsztatach integracyjnych 13 listopada pod tytułem „Duże sprawy w małych głowach”, podczas , których zdobyły praktyczną wiedzę na temat problemów z którymi borykają się ich chorzy rówieśnicy.
          W tydzień póżniej 19 i 20 listopada uczniowie z klas drugich i trzecich obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę 6c pod tytułem: „Inny nie znaczy gorszy”.
          W klasach starszych podczas lekcji wychowawczych, także kolorowano portret Życzulka. Dla dzieci klas czwartych i piątych uczniowie z klasy 8a przygotowali bajki integracyjne, które im samodzielnie odczytali w czasie lekcji, natomiast zadaniem słuchaczy było ułożenie sentencji na temat Co należy robić, aby być tolerancyjnym?
          Klasy starsze podczas zajęć z wychowawcami także przygotowywały sentencje związane z wymienionym pytaniem, odbyły się także mini warsztatów i wtedy uczniowie mieli okazję bezpośrednio wczuć się w sytuację niepełnosprawnych kolegów oraz wykonywali plakat poświęcony integracji
          Podsumowaniem tych działań było spotkanie dzieci i młodzieży w piątek 16 listopada 2018, w czasie, którego:
- uczniowie z klasy 6b odczytali ułożone sentencje,
- uczniowie z klas 6b i 6d wykonali taniec pod tytułem”Czekolada”
- uczniowie z klasy 6d zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Jesteśmy razem"

M. S..

obiad

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy 3a przygotowali uroczysty apel. Młodzi aktorzy recytowali wiersze, śpiewali pieśni żołnierskie i patriotyczne, przedstawili w krótkiej formie najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Była też relacja dziadka, który w rozmowie z wnukiem wspominał trudny dla Polaków czas. Na zakończenie prowadzący apel uczniowie przypomnieli, że powinniśmy cieszyć się wolnością, kochać i szanować naszą ojczyznę, język , kulturę i symbole narodowe. Mamy być dumni, że jesteśmy Polakami gdziekolwiek będziemy i postępować zgodnie z duchem tolerancji i szacunku dla siebie i innych. Na podsumowanie wypowiedzianych słów trzecioklasiści odśpiewali „Piosenkę małego patrioty.”

I. S-R.

apel apel apel apel

Wspólne śpiewanie HYMNU o 11.11

apel apel apel apel apel apel apel apel apel apel apel apel apel apel apel