Podsumowanie PHO3NIX

Czas na małe podsumowanie dzisiejszych sportowych atrakcji. Warsztaty PHO3NIX dały nam dużo satysfakcji z własnych możliwości i pokazały że chcieć to móc �� Dziękujemy ekipie PHO3NIX i Filip Zaborowskiemu za super spędzony czas ��

E.T.

Film z Warsztatów PHO3NIX

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Pierwsze próby tkackie w 3c

Uczniowie 3c próbowali swych sił w tkactwie. Samodzielnie nawlekali osnowę na krosna, zgłębiali tajniki splotu płótna, dzielnie rozplątywali niepokorne supełki, a przede wszystkim świetnie się bawili pomagali sobie nawzajem.

A.M.

1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3
1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3

Bezpieczne ferie klasy 1d, 2a, 2d i 3c

Coraz bliżej ferie...coraz bliżej ferie... a odliczając czas do upragnionego zimowego szaleństwa warto przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa. Dzisiaj klasy 1d, 2a, 2d i 3c wspólnie tworzyły dzieło przedstawiające ferie swoich marzeń ... oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3 1-3

Warsztaty Po3nix

Uwaga! Uwaga!
Już w przyszły poniedziałek 23.01.2023r wyjątkowe sportowe wydarzenie.
Pamiętacie, że dzięki Waszej aktywności i oddanym glosom na nasz film wygraliśmy w poprzednim roku szkolnym w konkursie PHO3NIX ACTIVE SCHOOL warsztaty sportowe ??
Czas na naszą nagrodę ��
Już 23.01 do naszej szkoły zawita ekipa PHO3NIX wraz z wyjątkowym gościem : Pan Filip Zaborowski -pływak specjalizujący się w stylu dowolnym - wielokrotny Mistrz Polski i brązowy medalista Uniwersjady w Neapolu, reprezentant Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Mistrzostw Świata w Kazaniu i Budapeszcie oraz Mistrzostw Europy w Londynie W warsztatach i spotkaniu z mistrzem weźmie udział i sprawdzi się 6 grup – klas, które z największym zaangażowaniem uczestniczyły w szkolnych inicjatywach sportowych w poprzednim roku szkolnym.
Nie możecie się doczekać ? My również ��
link do filmu promującego warsztaty ----> https://youtu.be/bhUh3_UFJOw i sylwetka sportowca który odwiedzi nasza stronę w załączniku

Konkurs na plakat o Świnoujściu

Dnia 22 grudnia w klasie 2A odbyła się Wigilia. W tym uroczystym dniu, zgodnie z tradycją zasiedliśmy do wigilijnego stołu, dzieląc się opłatkiem życzyliśmy sobie dużo zdrowia i spełnienia marzeń. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, zajadaliśmy smakołyki i świąteczne potrawy przygotowane przez rodziców. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Było naprawdę świątecznie i magicznie.... W pierwszym semestrze klasy 3 pogłębiały swoją wiedzę o naszym mieście. W ramach podsumowania oraz utrwalenia materiału odbył się konkurs na plakat o Świnoujściu. Uczniowie w grupach najpierw gromadzili materiały, by ostatecznie wykonać prace techniką kolażu. Niezależne jury wyłoniło po 3 najlepsze plakaty w każdej klasie. Serdecznie gratulujemy dzieciom i dziękujemy za ich zaangażowanie i ciężką pracę.

A.M.
E.G.
A.P.

Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs

Szkodliwy wpływ napojów energetyzujących na zdrowie dzieci

Czym są napoje energetyzujące?
• W skład napojów energetyzujących wchodzą takie składniki, jak: kofeina, tauryna, inozytol, cukry proste, witaminy z grupy B, substancje aromatyzujące, dwutlenek węgla, substancje konserwujące i regulatory kwasowości. Ponadto, w zależności od producenta, ekstrakt z guarany, glukuronolakton czy wyciągi z ziół (np. żeń-szeń i miłorząb japoński).

• Wartość energetyczna napojów energetyzujących wynosi około 45 kcal/100 ml, a zawartość cukrów prostych około 10 g/100 ml napoju. W Polsce zawartość kofeiny w napojach energetyzujących wynosi najczęściej 80 mg/250 ml, tauryny – w granicach 500–1000 mg/250 ml.

Kliknij na ikonę, aby przeczyta c więcej

Kliknij na komputer aby pobrać informacje

Nowe możliwości dla uczniów

Mam przyjemność poinformować, że Pan Prezydent uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki
na dodatkowe kursy online przygotowujące do najważniejszych w ich życiu egzaminów! ✍️

Dzięki podpisanemu porozumieniu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 75% zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego ONLINE.

Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla ósmoklasistów i maturzystów!

Kliknij na ikonę, aby przeczytać więcej

Kliknij na komputer aby pobrać informacje