[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej         Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej         Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej         Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej         Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
klasy III         klasy IV         klasy V         klasy VI         gimnazjumNIECODZIENNY GOŚĆ - SPOTKANIE KLAS 4C, 4D ORAZ 5 B Z PANEM MARCINEM DOBASEM.

          W środę 25 czerwca w naszej szkole gościł pan Marcin Dobas. Ratownik górski, pilot wycieczek , a także fotograf specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej przyrodniczej oraz podwodnej.
          Gość opowiedział uczestnikom spotkania o swojej pracy ratownika GOPR oraz o zasadach obowiązujących turystów wyruszających na górskie szlaki. Dzieci dowiedziały się gdzie szukać pomocy , jak zgłaszać ewentualne wypadki oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych w czasie letniego wypoczynku.
          W drugiej części spotkania pan Marcin zaprezentował niektóre ze swoich zdjęć oraz opowiedział o podróżach do takich miejsc jak, miedzy innymi, Svalbard, Nowa Zelandia, Nepal, Malezja, Maroko i Egipt.
          Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do podziwiania fotografii pana Marcina Dobasa na Facebooku lub na stronę:

http://dobas.art.pl

K.K.niezwykła lekcja niezwykła lekcja niezwykła lekcja niezwykła lekcja niezwykła lekcja niezwykła lekcja niezwykła lekcja niezwykła lekcja niezwykła lekcja

foto K.K.


ZABAWA GIMNAZJALISTÓW


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej           Kliknij na komputer aby pobrać programBAL SZÓSTYCH KLAS


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejBijemy rekord! Świnoujście na rowery!

          „ Białośladem!”, pod takim hasłem odbędzie się druga w tym roku masa krytyczna. Startujemy w niedzielę 29 czerwca br., o godzinie 11.00, spod Urzędu Miasta. Motywem przewodnim tej masy jest zachęcenie mieszkańców miasta i turystów, którzy do tej pory wciąż nie złapali rowerowego bakcyla, do zamiany samochodu na rower – środka transportu przyjaznego środowisku i korzystnego dla naszego zdrowia.
          Zapraszamy wszystkich chętnych do pobicia kolejnego rekordu masy krytycznej. Pokażmy, że jest nas coraz więcej! Uczestników masy prosimy o przybycie w białych koszulkach!
          Trasa wiedzie spod Urzędu Miasta, dalej ulicami: Wojska Polskiego, Konstytucji 3 Maja, Marynarzy, Wybrzeże Władysława IV, Chrobrego, Uzdrowiskowa, Trentowskiego, Słowackiego, Powstańców Śląskich, Żeromskiego, Orkana, Słowackiego, Matejki, Chopina, Piłsudskiego, Piastowska, Mieszka I, Jachtowa. Przejazd kończy się w porcie jachtowym na Basenie Północnym.
          Od godz. 12:00 w porcie jachtowym funkcjonować będzie „Strefka bezpieczeństwa” - pluszowe miasteczko drogowe, ze strefą ekspozycji, strefą eksperymentu, konkursami a także samochodem bezpieczeństwa, prowadzone przez Roberta Moskwę, aktora znanego m.in. z serialu „M jak Miłość”, twórcę unikalnych lekcji bezpieczeństwa oraz międzynarodowego instruktora sztuk walki i Karate Combat, medalistę Mistrzostw Europy w Karate.
          Również od godz. 12:00 funkcjonariusze Komendy Policji w Świnoujściu będą znakowali rowery.

Zapraszamy wszystkich rowerzystów!

Pierwsze 100 osób na starcie masy otrzyma odblaskowe opaski rowerowe a na mecie wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez Rowery Kowalewski i Dobre Sklepy Rowerowe Finish Mirella Winiarska.
Od godz. 10:30 na pl. Mickiewicza będą trwały zapisy uczestników do masy!
(warunek ubezpieczenia uczestników)

Przygotowała: A.Skrobowska / WPT
Noc filmowa gimnazjalistów

noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa

K.Sz.Przedstawienie "Magiczne drzewo"

          16 czerwca uczniowie kl.V c zaprosili swoich kolegów i koleżanki na przedstawienie pt. "Magiczne drzewo" na podstawie opowiadania I. Iredyńskiego.
          Aktorzy "przenieśli" widzów w świat magii, gdzie każdy, kto usiadł na niezwykłym krześle stawał się uczciwym i prawdomównym człowiekiem. Prawda jednak okazała się niewygodna, więc "magiczne krzesło" było przez wszystkich wyrzucane.
         Widzowie przekonali się, że świat dorosłych jest skomplikowany i trudny.

B.P
K.Sz..


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Wycieczka klasy I e i II c do Stralsundu

         We wtorek 17.06.2014 r. uczniowie z klasy I e i II c wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Stralsundu, gdzie znajduje się najnowocześniejsze Oceanarium w Europie. W imponujących halach dzieci podziwiały ogromne akwaria z morskimi rybami i ssakami. W przepastnych przestrzeniach miały okazję obejrzeć oryginalne szkielety wielorybów oraz olbrzymie ssaki oceanów w naturalnej wielkości. Miłym akcentem wycieczki był słodki poczęstunek oraz spacer po uroczym zabytkowym porcie i pięknej Starówce Stralsundu.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Lekcja przyrody w muzeum

         Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas IV mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych lekcjach przyrody zorganizowanych przez panią Beatę Duchalską, które odbyły się w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w naszym mieście.
         Lekcje w muzeum były związane w tematem "Strefy życia w morzach i oceanach". Uczniowie mogli obejrzeć ekspozycję stałą naszego muzeum oraz żywe eksponaty będącej częścią udostępnionej do oglądania wystawy rafy koralowej.          Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu za stworzenie wyjątkowych warunków do przeprowadzenia naszych lekcji.
         Zapraszamy do obejrzenia migawek z lekcji, które okazały się ciekawym przeżyciem oraz połączeniem nauki z zabawą.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Klasa I b z wizytą w szkole nr 6 podczas "Dnia Odkrywcy"

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


VII PIKNIK RODZINNY

          14 czerwca w naszej szkole po raz kolejny odbył się "Piknik rodzinny" - znana i lubiana impreza integracyjna mająca już kilkuletnią tradycję. Festyn cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią mieszkańców miasta, a głównie społeczności naszych sąsiadów mieszkających w rejonie szkoły, toteż pojawiły się na nim całe rodziny, nawet z małymi pociechami. Oczywiście największą frajdę miały dzieci, dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Mali uczestnicy pikniku chętnie odbywali przejażdżki konne, motocyklowe czy na quadach. Wielu emocji dostarczyły przedstawienia i występy wokalne odbywające się na ,,Egzotycznej wyspie” oraz w stołówce szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe np. paintball i gra w piłkę nożną. Po atrakcjach artystycznych i sportowych można było odpocząć w kawiarence, w której serwowano kawę i przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, a przy okazji poczytać dobrą i tanią książkę nabytą na sąsiednim stoisku. Ci, których dopadł większy głód, posilali się smakołykami z grilla, bigosem albo grochówką. Najmłodsi chętnie kupowali galaretki, popcorn i gofry a także brali udział w loterii fantowej, malowali buzie, bawili się na zaaranżowanych placach zabaw np. w dmuchanym zamku.

         Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Uczniom i Pracownikom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie „Pikniku Rodzinnego”

         Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Telewizja Świnoujście

facebookŚwięto Rodziny w klasie 1 e

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Dzień Rodziny w klasie 1a

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


piknik

ZAPRASZAMY
NA VII RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY


         14 czerwca 2014 (sobota) w godz. 10.00 - 14.00 ZSP nr4 z Oddziałami Integracyjnymi Organizuje Piknik Rodzinny na boisku placówki przy ul. Szkolnej 1.

W programie wiele atrakcji!!!
Oferujemy m.in.
- malowanie twarzy, tatuaże, zaplatanie warkoczyków;
- stoiska z potrawami i słodką kawiarenkę;
- przedstawienie i pokaz tańca;
- quady, paintball, mini siłownie z boksowaniem;
- hipoterapie;
- warsztaty plastyczno - techniczne;
- „magiczna księgarnia”

Organizatorzyiswinoujscie
Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjum do naboru na trzy rejsy:

1. „Na szlaku Wielkich Wypraw”;
2. Żeglarska Reprezentacja Szczecina – etap I;
3. Żeglarska Reprezentacja Szczecina – etap II;

         Procedura rekrutacyjna składa się z następujących etapów:
1. wypełnienie deklaracji uczestnika Projektu;
2. przesłanie skanu do Biura Projektu na adres: edumorska@palac.szczecin.pl;
3. dostarczenie oryginału lub przesłanie go do Biura Projektu;
4. weryfikacja złożonych dokumentów;
5. wybór kandydatów ze względu na kryterium grupy docelowej określone w § 3;
6. rozmowa kwalifikacyjna – autoprezentacja;
7. sporządzenie listy uczestników Projektu;
8. przesłanie pocztą elektroniczną informacji do wszystkich osób, które zostały zakwalifikowane do uczestnictwa w Projekcie;
9. ogłoszenie o wynikach rekrutacji na stronach internetowych Projektu.

Koszt uczestnika rejsu do pobrania poniżej:

Kliknij na komputer aby pobrać kosztorys

Nabór kończy się 15 czerwca br.
Serdecznie zapraszamy!

rejs rejs rejs rejs rejs rejs rejsWycieczka klasy 1a na prom "Polonia"

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejWycieczka 1b na Wyspę Skarbów

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejKlasa 4 d w parku linowym na Dzień Dziecka

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejWspomnienia z Chorwacji

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej„Na pełnym morzu”

         Dnia 2 czerwca gimnazjaliści mieli możliwość obejrzeć w ramach projektu „Internetowy Teatr dla szkół” spektakl teatralny pt. „Na pełnym morzu” według Sławomira Mrożka z Teatru Maska w Rzeszowie, w reżyserii Joanny Zdrady.

K.Sz.
B.P.

teatr teatr teatr teatr teatr

K.Sz.Wycieczka klasy 1a i 2a z okazji Dnia Dziecka

         Dnia 2 czerwca klasy 1a i 2a udały się na wycieczkę do Międzyzdrojów. W Planetarium dzieci uczestniczyły w atrakcyjnym pokazie „Cudów Wszechświata”. Przy efektach specjalnych oglądały rozgwieżdżone niebo, planety, Słońce i Księżyc. Później obejrzały film pt. „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”.
         Czas spędzony w Międzyzdrojach zakończył się słodką niespodzianką, była to wizyta w kawiarence z lodami. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.

A.M.
I.A.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDzień Dziecka w Parku Linowym

         Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka klasa IVa wraz z opiekunami spędziła miłe chwile w Parku Linowym "Bluszcz". Zabawa była wspaniała, mnóstwo wrażeń, także tych mrożących krew w żyłach :)
         Każdy wybrał trasę na miarę swoich możliwości i przeszedł do mety.
         Dziękujemy instruktorom parku za fachową pomoc.
         A oto migawki z naszej wyprawy.

B.D.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDzień Dziecka w 1b

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny


Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka