Nasi darczyńcy

PROJEKT „Gotowi do lotu mini dronem - poznajemy region”.

Nasza Szkoła zakwalifikowała się do zajęć „Gotowido lotu mini dronem - poznajemy region”. Przeprowadzone zostały przez Fundację- „Kamienica 1- Fundację na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia we współpracy z nauczycielkami naszej szkoły p. Edytą Nowicką i p. Joanną Lenkiewicz w ramach programu Społecznik 2018 - pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
         Do zajęć przystąpili uczniowie klasy 6A, którzy pracując w grupach stworzyli makiety ciekawych miejsc w Świnoujściu. Następnie wszyscy uczniowie przeszli szkolenie z obsługi transmitera. Sterując minidronem nagrywali stworzone przez siebie prace. To było nowe doświadczenie, które sprawiło wszystkim wiele radości i dało wspaniałą zabawę. DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM, DYREKCJI SP4 I UCZNIOM KLASY 6A.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

UROCZYSTOŚĆ „PASOWANIA NA UCZNIA”
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W ŚWINOUJŚCIU

Pierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem. Dotyczy to w szczególności tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekraczają próg szkoły. Dla nich początkowe tygodnie nauki przynoszą wiele nowych doświadczeń i niespodzianek. Jednak zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem na tym etapie szkolnej nauki jest ich pasowanie na ucznia. Do tej uroczystości najmłodsi przygotowywali się już od pierwszych dni nauki szkolnej. Zapoznali się ze swoimi prawami i obowiązkami. Poznali zasady zachowania się w szkole, wiedzieli bowiem, że aby zostać przyjętymi do grona braci uczniowskiej, będą musieli udowodnić, iż są tego godni.
         W czwartek 18 października 2018 r. ubrani na galowo pierwszoklasiści  i ich rodzice, a także dyrekcja szkoły i nauczyciele  zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w tym tak ważnym dla nowych uczniów wydarzeniu. Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności wokalno-recytatorskie. A trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie świetnie. Później pierwszoklasiści musieli się wykazać znajomością zasad zachowania się w szkole. Jedną z zabawnych konkurencji było wspólne wypicie z paniami wychowawczyniami z uśmiechem na twarzy soku z cytryny. Jednak  największym przeżyciem dla dzieci i ich rodziców był sam moment pasowania na ucznia, gdy pani dyrektor Agnieszka Adamczyk i wicedyrektor Elżbieta Kubicka dotykając ramienia pierwszoklasistów symbolicznym ołówkiem, przyjmowały adeptów w poczet uczniów słowami  „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Świnoujściu”.

Organizatorzy.