Wrzesień 2010

DYSKOTEKA NA DZIEŃ CHŁOPAKA

"DZIEŃ KOTA" W GIMNAZJUM

Dnia 22 września 2010r. miała miejsce ważna szkolna uroczystość - "Dzień Kota". Był to punkt przełomowy dla uczniów, którzy rozpoczęli naukę w naszym gimnazjum. Organizatorami "kocenia" była klasa 2a i 3a wraz z wychowawczyniami - panią Magdaleną Szubartowską i panią Ireną Mrulą. Ze swojego zadania wywiązali się rewelacyjnie, za co serdecznie dziękujemy!
         Uczniowie klasy 1a zmagali się z wieloma kocimi konkurencjami i zadaniami, którym dzielnie sprostali. Wykazali się kocią sprawnością, wiedzą i poczuciem humoru. Na koniec wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie i udowodnili, że są pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum.
         Cala uroczystość upłynęła pod znakiem świetnej zabawy i niezapomnianych przeżyć uczniów.

M. W.

PIERWSZY PLENER SZKOLNEGO KOŁA FOTOGRAFICZNEGO

W sobotę 18 września po raz pierwszy uczniowie należący do Szkolnego Koła Fotograficznego udali się na pierwszy wspólny plener. Tematem który stanął przed młodymi fotografami był las, ale las widziany z bliska, a nawet bardzo, bardzo bliska. . . Przez dwie godziny wspólnie z opiekunem koła panią Katarzyną Kimel grupa kilkunastu uczniów klas szóstych eksplorowała las w rejonie tzw. worka (okolice ulicy Rycerskiej). Wszyscy uczestnicy szaleli z takim sprzętem jakim akurat dysponował ; lustrzanki, tzw. „małpy” i aparaty w telefonach komórkowych były rozgrzane do czerwoności!!! Każdy liść, grzybek, muchomorek, ślimaczek czy pająk wzbudzał zachwyt i natychmiast mógł poczuć się jak gwiazda w świetle fleszy, otoczony tłumem młodocianych paparazzi. Wyczerpani ale zadowoleni uczestnicy zamierzają po wnikliwej analizie swoich zdjęć przygotować niewielką wystawę . Do obejrzenia której zapraszamy w ostatnim tygodniu września w pawilonie A, ,tablica obok sali numer 2. Tam też możecie znaleźć informacje o następnych plenerach i spotkaniach Koła. Wszystkich uczniów którzy chcieliby dołączyć do szalonych fotografów serdecznie zapraszamy! Kolejny plener już w październiku. Tym razem będziemy utrwalać na zdjęciach ruch… Szczegóły wkrótce…
Muchomorek poczuł się jak prawdziwy celebryta!

festiwal

Co by tu „pstryknąć”???

K. K.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011
klas 0 - III

1 września 2010 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Punktualnie o godzinie dziewiątej do szkoły przybyli opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do nauki najmłodsi uczniowie „Czwórki” wraz z rodzicami. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała pani dyrektor Anna Michałowska - Głuszek. Powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i przybyłych gości. Szczególnie uroczyście powitane zostały dzieci z klas zerowych i pierwszych. Dużym przeżyciem dla pierwszoklasistów był moment ślubowania, który poprowadziła pani wicedyrektor Elżbieta Kubicka.
         W trakcie uroczystości uczniowie z klasy II A i II B zaprezentowali zgromadzonym gościom swoje umiejętności wokalno-recytatorskie. A trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradzili sobie świetnie. Pierwszy dzień w szkole minął spokojnie. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni i radośni. Pełni wrażeń opuścili szkolne mury „Czwórki”.

J. B.