DZIEŃ PATRONA W GIMNAZJUM

W dniu 11.02.20011r. odbył się Dzień Patrona na poziomie szkół gimnazjalnych.
         Uroczystość przeprowadzona była w wesołej i przyjemnej atmosferze w postaci konkursów. Na wstępie nastąpiło przywitanie oraz nawiązanie do patrona szkoły jakim jest Mamert Stankiewicz – jak żył?, czym się zajmował?, jakim był człowiekiem?.
         Następnie odbyły się konkursy pod hasłem - „Zabieramy cię w wyjątkowy rejs „. Walczyły ze sobą trzy załogi z poszczególnych klas gimnazjalnych.
- załoga I – przedstawiciele klasy I wraz z panią Joanną Lenkiewicz,
- załoga II – przedstawiciele klasy II wraz z panią Magdaleną Szubartowską,
- załoga III – przedstawiciele klasy III wraz z panią Natalią Szubert.
Nad przebiegiem rejsu czuwały: pani Irena Mrula, pani Ewa Szczęsny, pani Małgorzata Warlińska.
Konkurencje:
1. Prezentacja załogi – ocena stroju, zabawne przedstawienie załogi.
2. Rozśpiewana załoga – każda załoga śpiewa swój hymn.
3. Slalom z butelką.
4. Wyścig na deskorolkach.
5. Bieg płetwonurków – bieg w płetwach i maskach płetwonurka.
6. Akwarium – kapitanowie otrzymali rysunek pustego akwarium, które ze związanymi oczami zapełnili kolorowymi rybkami, wygrała drużyna w której znajdowało się najwięcej różnych rybek.
7. Łowienie maskotek – łowienie wędką.
8. Wykonanie papierowej łódki.
9. Przepis na wzorowego marynarza – drużyny tworzyły przepis, który ma być zabawny, na wzorowego marynarza.
          Uroczystość zakończyła się wybraniem (na podstawie punktacji ustalonej przez jury) najzabawniejszej i najsprawniejszej załogi, wygrała załoga II pod opieką pani Magdaleny Szubartowskiej.
         W czasie święta patrona panowała bardzo przyjemna i wesoła atmosfera.

DZIEŃ PATRONA

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej                  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
klasy 0 - III      klasy IV - VI

Jasne, że KLARR
Deutsch-Wagen Tour - program promujący naukę języka niemieckiego

Pod takim hasłem w naszej szkole odbyło się spotkanie z językiem niemieckim, które poprowadziły lektorki języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch-Wagen Tour. Spotkanie miało na celu propagowanie nauki niemieckiego wśród najmłodszych. Wszystkim wiadomo, że wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego daje wiele możliwości. Znajomość niemieckiego jako pierwszego języka obcego znacznie ułatwia naukę kolejnych języków. Niemiecki jest językiem logicznym o jasnych strukturach-dziecko uczące się niego rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, które są przydatne zarówno w nauce innych języków obcych, jak i pozostałych przedmiotów szkolnych. Ortografia nie przysparza wielu problemów, ponieważ po niemiecku pisze się prawie tak, jak się słyszy. Rozumiejąc potrzebę nauki języka niemieckiego i wychodząc naprzeciw "zapotrzebowaniu" na tego typu zajęcia w naszej szkole funkcjonują klasy edukacji wczesnoszkolnej, w których odbywa się nauka języka niemieckiego. Dwie klasy, w których dzieci uczą się tego języka: II c i III c wzięły udział w zajęciach Deutsch-Wagen Tour. Uczniowie podczas zajęć wykazały się znajomością niemieckiego we wspólnym, krótkim programie artystycznym. W dalszej części brały udział w zabawach ruchowych i dydaktycznych prowadzonych przez przybyłe z Poznania lektorki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem, poznali nowe zabawy, zdobyli nowe wiadomości z języka niemieckiego. Wszyscy byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Dzieci wyszły zadowolone i wzbogacone o nowe doświadczenia.