[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności


DZIEŃ PATRONA W GIMNAZJUM

         W dniu 11.02.20011r. odbył się Dzień Patrona na poziomie szkół gimnazjalnych.
         Uroczystość przeprowadzona była w wesołej i przyjemnej atmosferze w postaci konkursów. Na wstępie nastąpiło przywitanie oraz nawiązanie do patrona szkoły jakim jest Mamert Stankiewicz – jak żył?, czym się zajmował?, jakim był człowiekiem?.
         Następnie odbyły się konkursy pod hasłem - „Zabieramy cię w wyjątkowy rejs „. Walczyły ze sobą trzy załogi z poszczególnych klas gimnazjalnych.
- załoga I – przedstawiciele klasy I wraz z panią Joanną Lenkiewicz,
- załoga II – przedstawiciele klasy II wraz z panią Magdaleną Szubartowską,
- załoga III – przedstawiciele klasy III wraz z panią Natalią Szubert.
Nad przebiegiem rejsu czuwały: pani Irena Mrula, pani Ewa Szczęsny, pani Małgorzata Warlińska.
Konkurencje:
1. Prezentacja załogi – ocena stroju, zabawne przedstawienie załogi.
2. Rozśpiewana załoga – każda załoga śpiewa swój hymn.
3. Slalom z butelką.
4. Wyścig na deskorolkach.
5. Bieg płetwonurków – bieg w płetwach i maskach płetwonurka.
6. Akwarium – kapitanowie otrzymali rysunek pustego akwarium, które ze związanymi oczami zapełnili kolorowymi rybkami, wygrała drużyna w której znajdowało się najwięcej różnych rybek.
7. Łowienie maskotek – łowienie wędką.
8. Wykonanie papierowej łódki.
9. Przepis na wzorowego marynarza – drużyny tworzyły przepis, który ma być zabawny, na wzorowego marynarza.
          Uroczystość zakończyła się wybraniem (na podstawie punktacji ustalonej przez jury) najzabawniejszej i najsprawniejszej załogi, wygrała załoga II pod opieką pani Magdaleny Szubartowskiej.
         W czasie święta patrona panowała bardzo przyjemna i wesoła atmosfera.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DZIEŃ PATRONA

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej                  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
klasy 0 - III      klasy IV - VI


Jasne, że KLARR
Deutsch-Wagen Tour - program promujący naukę języka niemieckiego

         Pod takim hasłem w naszej szkole odbyło się spotkanie z językiem niemieckim, które poprowadziły lektorki języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch-Wagen Tour. Spotkanie miało na celu propagowanie nauki niemieckiego wśród najmłodszych. Wszystkim wiadomo, że wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego daje wiele możliwości. Znajomość niemieckiego jako pierwszego języka obcego znacznie ułatwia naukę kolejnych języków. Niemiecki jest językiem logicznym o jasnych strukturach-dziecko uczące się niego rozwija umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, które są przydatne zarówno w nauce innych języków obcych, jak i pozostałych przedmiotów szkolnych. Ortografia nie przysparza wielu problemów, ponieważ po niemiecku pisze się prawie tak, jak się słyszy. Rozumiejąc potrzebę nauki języka niemieckiego i wychodząc naprzeciw "zapotrzebowaniu" na tego typu zajęcia w naszej szkole funkcjonują klasy edukacji wczesnoszkolnej, w których odbywa się nauka języka niemieckiego. Dwie klasy, w których dzieci uczą się tego języka: II c i III c wzięły udział w zajęciach Deutsch-Wagen Tour. Uczniowie podczas zajęć wykazały się znajomością niemieckiego we wspólnym, krótkim programie artystycznym. W dalszej części brały udział w zabawach ruchowych i dydaktycznych prowadzonych przez przybyłe z Poznania lektorki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem, poznali nowe zabawy, zdobyli nowe wiadomości z języka niemieckiego. Wszyscy byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Dzieci wyszły zadowolone i wzbogacone o nowe doświadczenia.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
zobacz również na:
www.iswinoujscie
Telewizja Świnoujście


Wystawa plastyczna "Uroki zimy" - klasa III D i grupa 0 A

         Na korytarzu w pawilonie D od piątku można podziwiać wystawę prac plastycznych na temat " Uroki Zimy". Pod kierunkiem swoich nauczycieli uczniowie z klasy III d uczęszczający na kółko plastyczne oraz dzieci z grupy "0" A stworzyły przepiękne prace ukazujące zimowe krajobrazy różnymi technikami. Dzieci malowały farbami, wycinały elementy z kolorowego papieru, ozdabiały prace przy pomocy artystycznych dziurkaczy. Stworzyły też zabawne, kolorowe bałwanki, których elementy łączyły za pomocą nitek. Starały się jak najlepiej przekazać przeżycia związane z zimą, a przy okazji utrwalać wiadomości charakterystyczne dla tej pory roku. Integrowały się ze sobą pracując w grupach i indywidualnie. Wystawa przyciągnęła zainteresowanie i ciekawość innych uczniów oraz rodziców odwiedzających naszą szkołę. Miejmy nadzieję, że prawdziwa zima jeszcze nas zaskoczy i ukaże swoje piękno w czasie nadchodzących ferii.

E.G. i W. O.


zima zima zima zima zima zima zima


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka