Wycieczka do Peenemünde

Biologia

Majówkowy konkurs kroków

Już drugi raz zachęcamy naszych uczniów do uczestnictwa w szkolnym majówkowym konkursie kroków,
         Wyjdź z domu i wychodź z nami wiosnę. Wykorzystaj majówkę na regularną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.
         Zdobądź najwięcej kroków ze wszystkich uczniów.
         MAJÓWKOWY KONKURS KROKÓW to konkurs szkolny w którym można wykazać się aktywnością podczas przedłużonego majowego weekendu. kroki zbieramy indywidualnie od 29.04 do 7.05. 2022r na spacerach, treningach grając w piłkę lub bawiąc się na podwórku. (trzeba mieć telefon ze sobą :))
         Zachęcamy do uczestnictwa i aktywności, Aby wziąć udział wystarczy ściągnąć na telefon za zgodą rodzica aplikacje pho3nix kids i google fit, zarejestrować ucznia i połączyć z kontem google fit aby zbierać kroki i rywalizować z innymi uczniami naszej szkoły.

29.04.2023r dołączyć do wyzwania : MAJÓWKOWY SPACEROWICZ i wygrywać nagrody

pho3nix-kids.com
- aplikacja do pobrania tutaj, instrukcja rejestracji w załączniku
         W przypadku wątpliwości lub problemów technicznych proszę kontaktować się platformą pisząc na adres: pomoc@pho3nix-kids.com
         Na najwytrwalszych spacerowiczów którzy zrobią największą ilość kroków podczas majówki czekają oceny celujące z wychowania fizycznego i nagrody. Prześcigajmy się w aktywności na wiosnę :)

Biologia Biologia

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Fundacja Kopytko zaprosiła klasę pierwszą na całodniowe obchody tego święta.
         Uczniowie w ramach zajęć oczyszczali pobliski lasek z zalegających w nim śmieci, karmiły i czyściły koniki, z pomocą właścicieli stadniny i pana leśniczego sadziły młode dęby. Było to wielką atrakcją dla dzieci, ponieważ aktywnie uczestniczyły w tym przedsięwzięciu tzn. kopały dołki pod drzewka, grabiły i zakopywały sadzonki. Była to niezwykle cenna lekcja. Na zakończenie dzieci dostały książkę i kolorowanki ufundowane przez Remondis. Uczniowie w tym dniu mogli aktywnie i bardzo atrakcyjnie przyczynić się do ochrony Ziemi.
         W imieniu dzieci i wychowawcy składam wielkie podziękowania Fundacji Kopytko, dzięki której Dzień Ziemi dla uczniów SP 4 mógł być tak interesujący.

M.M.

Ale z nas "Modele" :)

Wśród uczniów naszej szkoły mamy wielu uzdolnionych uczniów. Chciałabym Wam pokazać niektóre prace naszych uczniów wykonywane na lekcje z biologii. Uczniowie klas ósmych mogli wykonać modele DNA a klasa V A - komórki.
         Sami przyznacie, że są to prace warte pokazania tutaj na stronie a ekspozycja prac znajduje się w gabinecie 34.

Brawo Autorzy prac !!!
Pozdrawiam - Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak

Biologia Biologia Biologia Biologia Biologia Biologia Biologia Biologia Biologia Biologia Biologia Biologia

Przedszkolaki w bibliotece

14 kwietnia nasza szkolna biblioteka gościła „Sówki”- grupę sześciolatków z Przedszkola nr 11 wraz z Paniami wychowawczyniami. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda biblioteka, w jaki sposób są poukładane książki, by je można szybko znaleźć. Dowiedziały się dlaczego warto czytać książki, co to znaczy wypożyczać oraz na czym polega praca bibliotekarza. Zobaczyły jak wygląda katalog, karta czytelnika i karta książki. Z zainteresowaniem wysłuchały przygodę malinowej skarpetki z książki „Nowe przygody skarpetek”. Potem na prośbę dzieci panie wypożyczyły książkę o przygodach skarpetek, by je przeczytać dzieciom w przedszkolu. Na koniec były słodkości, podziękowania i pamiątkowe zdjęcia.

Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka

Dzień Patrona

Dzień 13 kwietnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie tego dnia obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona Szkoły – kpt. ż. w. Memerta Stankiewicza.
         Podczas uroczystości uczniowie śpiewali wspólnie szanty, zmagali się z zadaniami intelektualnymi jak również sportowymi.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na ikonę - a wejdziesz do galerii filmowej

Obchody Dni Autyzmu w Sali Doświadczania Świata

Podczas tegorocznych Dni Autyzmu w dniach 29.03 – 05.04 wybraliśmy się w podróż do Sali Doświadczania Świata. Wszyscy uczniowie mieli okazję zaktywizować wszystkie zmysły, w tym równowagi, z istnienia którego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Zachwycali się łóżkiem wodnym, chodzili po torze świetlno – dźwiękowym, otuleni muzyką bujali się w kołysce, wyciskali siódme poty na panelu z cieczą oraz zwiedzali lustrzany domek. Przygotowując się do tych wrażeń, rozmawialiśmy o osobach z autyzmem, oglądaliśmy ich prace plastyczne, porównywaliśmy wrażenia dotykowe płynące z paneli sensorycznych. Wszyscy byli żywo zainteresowani instrumentami z różnych stron świata, których używamy na co dzień w terapii Snoezelen. Cieszymy się, że mogliśmy wymienić się doświadczeniami i uchylić rąbka tajemnicy, jaką skrywa Sala Doświadczania Świata.

Niebieski kwiecień - miesiącem wiedzy o Autyźmie