Wigilia w klasie IIa

Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia

Wigilia w klasie IIa gimnazjum

Świąteczna atmosfera udzieliła się klasie IIa gimnazjum. We wtorek, 17 grudnia zorganizowała wraz z wychowawcą i pedagogiem specjalnym świąteczną Wigilię. Dzięki zaangażowaniu Rodziców uczniów, na stołach pojawiły się świąteczne rarytasy i zapłonęły świeczki. Nie zabrakło prezentów, które zawsze cieszą, a także opłatka.
         Uczniowie klasy składają wszystkim życzenia: WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia

„Świetlicowe kolędowanie”

W Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi już po raz drugi odbyło się 19 grudnia „Spotkanie z kolędą”. Rodzice i bliscy wraz z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy szkolnej mogli poczuć w czwartkowy wieczór przedsmak świąt. Na imprezie integracyjnej zgromadziło się kilkadziesiąt osób by w miłej atmosferze, przy akompaniamencie instrumentów wspólnie pośpiewać, udekorować pierniczki, choinki i bombki oraz poczuć aromat goździków i pomarańczy. Całości dopełniły występy uczennic: Marysi Jarockiej (klarnet), Paulinki Pisarkiewicz (śpiew) i Justynki Francuzik (flet) oraz degustacja pyszności przyniesionych przez rodziców. Spotkanie zorganizowały i przeprowadziły wychowawczynie świetlicy: Justyna Kościółek-Bieniasz (flet), Karolina Michałowska (skrzypce), Agnieszka Balicka-Wolanin i Beata Lubosz. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok!

K. Michałowska

świetlica świetlica świetlica świetlica

iswinoujscie

WOŚP

Wielkie granie dla WOŚP w ZSP 4

iswinoujscie

eswinoujscie

MIKOŁAJKI NA BASENIE KLASA 2 "a"

Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki

WOŚP - ŚWIĄTECZNY KIERMASZ CIAST

W poniedziałek - 16 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz ciast i innych słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wsparli nas jak co roku rodzice, dziadkowie i same dzieci przygotowując pyszne słodkości. Na kiermaszu można było zakupić różnorodne ciasta, pierniczki, galaretki bez śmietanki lub z bitą śmietaną – jak kto wolał. Kilka przerw i smakołyki zostały sprzedane a dochód to 904 , 80 zł Zebrana kwota zasiliła konto WOŚP . Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym zorganizowanie kiermaszu było możliwe - rodzicom, dziadkom, którzy piekli ciasta, dzieciom, które pomagały i wszystkim kupującym. Kolejny raz mogliśmy się przekonać , że możemy na Was liczyć.

Dziękujemy!
Organizatorki

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP <WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP

K. Sz.

WOŚP WOŚP WOŚP

Świąteczny kiermasz dla WOŚP

Tradycyjnie w grudniu, na kilka dni przed przerwą świąteczną, uczniowie klas 0-III pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali kiermasz ozdób świątecznych.
         Akcja ta ma już w naszej szkole kilkuletnią tradycję, z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze strony uczniów i rodziców. Podczas kiermaszu sprzedano ozdoby wykonane przez najmłodsze dzieci naszej szkoły. Były to: kartki świąteczne, aniołki, zawieszki na choinkę, bombki, świeczniki oraz stroiki z masy solnej.
         Nowością na tegorocznym kiermaszu były bałwanki z orzeszków arachidowych. Prace wystawiane na kiermaszu spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i asortyment został sprzedany niemalże całkowicie.
         Naszym uczniom sprawiła radość możliwość niesienia pomocy dzieciom potrzebującym, a kwotę którą udało się zebrać w wysokości 912zł 12 gr tradycyjnie przekażemy na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
         Dzieci i ich opiekunowie składają serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom kiermaszu. Dziękują również osobom, które zaangażowały się w jego przygotowanie i organizację

Uroczystość otwarcia pracowni językowych

Piątego grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie dwóch pracowni językowych i tablic interaktywnych. Wydarzenie to  stało się pretekstem do  zaproszenia naszych darczyńców: ROTARY CLUB ŚWINOUJŚCIE, RC USEDOM i RC FOUNDATION. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władz miasta oraz Rady Rodziców.
         Pani Dyrektor wręczając podziękowania wyraziła swą wdzięczność tym, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia, w szczególności: p. Bogumile Toporowskiej, p. Kazimierzowi Sawczukowi, p. Andrzejowi Stępniowi, p. Frankowi Bishof, p. Kay Kischko i p.Cesarowi Ramirezowi.
         Następnie głos zabrali zaproszeni goście – Prezydent Miasta Świnoujście Pan Janusz Żmurkiewicz oraz Prezydent RC Świnoujście Pan Kazimierz Sawczuk. Wszyscy w swoich wypowiedziach byli zgodni, że powstanie pracowni na pewno zaowocuje w niedalekiej przyszłości coraz lepszą znajomością języków obcych wśród naszych uczniów.
         Następnym punktem uroczystości była krótka część artystyczna przygotowana pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego: p. Małgorzaty Kołaski, p. Agnieszki Pyrkosz i p. Reginy Jankowskiej.
         Po części artystycznej goście przeszli do pawilonu B, aby dokonać przecięcia wstęgi, co symbolicznie rozpoczęło działalność nowych pracowni.
         Po uroczystym otwarciu odbyła się prezentacja przygotowana przez p. Katarzynę Kimel, podczas której zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem i możliwościami pracowni języków obcych, a następnie p. Ewa Banach – Stender wraz z klasą 5c przedstawiła fragment lekcji języka niemieckiego. Goście odwiedzili także dwie sale, do których zakupiono tablice interaktywne.
         Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

E. K.

WYSPIARZ NIEBIESKI