Nocne Czuwanie Młodzieży w Sanktuarium Skrzatuskim

Kolejne Czuwanie za nami…

W Wielkim Poście kolejny raz wyruszyliśmy w drogę do Skrzatuskiego Sanktuarium… aby wraz z Maryją czuwać…modlić się … oddawać Jezusowi nasze troski..sprawy.. to co boli… aby zanurzyć się w Jego nieskończonej miłości
O. Łukasz Buksa charyzmatyczny franciszkanin powiedział do nas:

W tajemnicy Krzyża widzimy solidarność cierpiącego Jezusa z człowiekiem. Bóg mówi dziś do Ciebie: „Idę z Tobą nieść Twoje cierpienie, żebyś miał pewność, iż zawsze jestem blisko. Bo kocham Cię na śmierć i na życie, w radości i w smutku w cierpieniu i w przyjemności”.
         Mimo wzgardy, odrzucenia, porzucania Jego Miłości, Chrystus bierze i będzie brał na siebie Twoje cierpienie, byś nie był sam w bólu!
         Popatrz dziś na Krzyż Jezusa oczyma wiary i z przekonaniem, że dokonało się na nim coś więcej niż to, co dostępne jest oczom, gdyż ten, który kocha Cię w pełni, oddaje za ciebie życie!
         Tak nad tajemnicą Krzyża pochylaliśmy się w trakcie czuwania z młodym Kościołem!

A.W.

Podsumowanie I semestru 2017/2018
Wręczenie dyplomów dla najlepszych uczniów
i nagród dla zwycięzców konkursów

Obchody Dnia Patrona w SP 4

W dniu 21.02.2018 r. w świnoujskiej "czwórce" świętowano, uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi obchodzili święto patrona szkoły kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się już od paru dni, w których przypomnieli sobie wiadomości ,,o swoim patronie" oraz wykonali prace plastyczne o tematyce morskiej. Tym dniom towarzyszył duch przywiązania do tradycji szkoły oraz tematyki marynistycznej. Uświetnieniem obchodów był występ utalentowanych muzyków z Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia. Uczniowie wysłuchali wykonanych utworów marszowych, patriotyczno-historycznych oraz rozrywkowych. Orkiestra wystąpiła w umundurowaniu wojsk Marynarki Wojennej. Występ został doceniony przez publiczność - uczniów i nauczycieli, każdy utwór spotykał się z olbrzymim aplauzem.
         Bardzo dziękujemy Orkiestrze, która na stałe wrosła w pejzaż naszego miasta, za przybycie i niesamowite przeżycia, których nam dostarczyła.

M.M.

foto M. M.