[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej         Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej         Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
klasy III         klasy VI         gimnazjumKlasa IIIc w zoo

         Dn. 25.06. klasa IIIc wybrała się na wycieczkę do zoo. W strugach deszczu trzeciaki przemaszerowały po zoo, gdzie miały możliwość zaobserwować egzotyczne zwierzęta i warunki w jakich żyją. Mimo deszczu udało się nakarmić kozy, kuce i osły. Zwierzęta bardzo chętnie korzystały z przysmaków, pozwalały się pogłaskać, co sprawiło dzieciom dużo radości. Największą atrakcją wycieczki okazał się "małpi gaj", który wszyscy przeszli ochoczo i zjechali na zjeżdżalni.
         Przemoczeni, ale zadowoleni mali turyści kupili sobie przytulanki i wypili gorącą czekoladę.
         Chociaż pogoda popsuła szyki, to i tak każdy był zadowolony z wycieczki.

K. Sz.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejBAL SZÓSTYCH KLAS


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej"WYCIECZKA NA LAZUROWE WYBRZEŻE"


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej"Muszelki w Czwórce"

         18 czerwca gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola "Perełki Bałtyku" z grupy "Muszelki".
         Dzieci zostały zaproszone przez klasę V a wraz z opiekunem B. Kołdunek na przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śmieszka".
         Przedstawienie niosło ze sobą przesłanie, że dbałość o higienę pod każdą postacią jest rzeczą ważną. Królewna Śmieszka nie lubiła się myć, nie myła też tego co jadła, stąd w sen zapadła. Na szczęście jak to w bajkach bywa dzielny królewicz ocalił jej życie robiąc sztuczne oddychanie.
         Po reakcjach dzieci widać było, że przedstawienie bardzo się im podobało. Mamy nadzieję, że przedszkolaki jeszcze nie raz będą naszymi gośćmi.

B.K.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejWycieczka II b i II d do zoo w Ueckermȕnde

         Dnia 17 czerwca 2013r. kl.II b i II d były na wycieczce w ogrodzie zoologicznym w Ueckermȕnde. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zoolarium,sawannę lemurów, małpi gaj. Miały możliwość głaskania zwierząt oraz karmienia kucy, kóz, lam, kaczek karmą zakupioną w automatach. Skorzystały ze specjalnych dla dzieci placów zabaw oraz lasu wspinaczkowego. Na koniec zakupiły różnego rodzaju maskotki i pamiątki. Wycieczka upłynęła w miłej atmosferze.

E.G., W.O.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej"Internetowy Teatr TVP dla szkół" zamknął sezon pokazem sztuki z Wrocławskiego Teatru Lalek

         13 czerwca uczniowie klas 0 – III obejrzeli ostanie przedstawienie z cyklu „Teatr Internetowy TVP dla szkół” pt. „Co w trawie piszczy”. Tym razem spektakl emitowany był z Wrocławskiego Teatru Lalek. Sztuka opowiadała o walce owadów z groźnym Traktorem. Bohaterowie przedstawienia mieli swoją popkulturę, podkradli ludziom język i piosenki. Mimo, że natura wyposażyła ich w niezwykłe zdolności, byli całkiem zwyczajni, mieli bowiem swoje ambicje i słabości. Kiedy zauważyli, jak ważne jest otoczenie, w którym żyją, nie wahali się ani chwili i ruszyli do działania. Dzieci z uwagą oglądały przedstawienie, które okazało się również niesamowitą lekcją przyrody.
         TVP SA od października zeszłego roku realizowała projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół, w ramach którego emitowanych było 9 spektakli teatralnych na żywo. Ta nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystała nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką do ogromnej młodej widowni. Grany na żywo spektakl odbierany był w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność z małych miejscowości.
         Nasza szkoła przystąpiła do projektu w lutym br. Dzieci obejrzały spektakle pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Dziadek do orzechów”, „Królowa Śniegu”, „Przygody Arka Noego” i „Co w trawie piszczy”.
         Zaproponowany repertuar objął nie tylko kanon lektur szkolnych, ale też adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej. Mamy nadzieję, że przyszłym roku szkolnym nasza szkoła również zakwalifikuje się do projektu TVP.

K.Sz. B.P.


teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto K.Sz.


Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowania
RODZICOM I UCZNIOM, NAUCZYCIELOM
oraz PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI
za zaangażowanie w przygotowaniu
Festynu Rodzinnego
w ZSP nr 4 w Świnoujściu,
stworzenie atmosfery życzliwości i dobrej zabawy
oraz przyczynienie się do sukcesu naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Dyrekcjapiknik

TAK BAWILIŚMY SIĘ NA PIKNIKU RODZINNYM

         Czerwcowe piknikowanie stało się już w naszej szkole tradycją. Zwyczajowo także udaje się ono pierwszorzędnie. Dopisuje pogoda i frekwencja. W sobotę 15 czerwca nie było inaczej. W ciepłym słońcu gościliśmy uczniów, ich Rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków Czwórki, którzy zechcieli nas odwiedzić. A atrakcji było co niemiara. Począwszy od przedstawienia przygotowanego przez klasę Va „Królewna Śmieszka” i spektaklu grupy zerowej, przez zabawy w sali gimnastycznej, występy muzyczne uczestników szkolnego Talenciaka, do „Magicznej księgarni”, w której można było kupić wartościowe książki po atrakcyjnych cenach. Nie zabrakło możliwości wykonania „profesjonalnej” fryzury, zaplecenia warkoczyków i pomalowania paznokci; wzięcia udziału w loterii fantowej, licytacji, hipoterapii, a także spotkaniu ze strażą pożarną, policją i motocyklistami. Dla aktywnych – była gra w rzutki, trampolina i paintball. Dla koneserów ładnych przedmiotów – naczynia ozdobione przez uczniów ze świetlicy szkolnej i bukiety z balonów. Najmłodsze dzieci wykonywały „gniotki” albo korale, starsi na specjalnym stoisku mierzyli ciśnienie po nadmiarze wrażeń. Nikt z pikniku nie wyszedł oczywiście głodny, bo strefa kulinarna była wyśmienicie zaopatrzona – od bigosu, grilla i grochówki, do ciast, popcornu i waty cukrowej.
         Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom za przybycie i wspólną zabawę, drogim Rodzicom i Darczyńcom za wsparcie w przygotowaniach, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. To dzięki Wam tak wspaniałe inicjatywy jak piknik rodzinny przynoszą wszystkim Tyle radości.
         Do zobaczenia za rok!

N.N.-K.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

iswinoujscie


FOTOGALERIA iswinoujscieDZIEŃ DZIECKA KLASY 0"a" i I"a" na promie "BALTIVIA"

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

         Obchodzi ją Kościół katolicki w piątek po oktawie Bożego Ciała. Uroczystość ta wyraża prawdę, którą zapisał św. Jan Apostoł: „Bóg jest miłością”. Kult Serca Jezusa, znany już od średniowiecza, rozpowszechnił się w Kościele i został oficjalnie uznany pod wpływem objawień, jakie miała XVII-wieczna mistyczka św. Małgorzata Maria Alacoque. Wymowa uroczystości odwołuje się do powszechnie czytelnej symboliki serca, wyrażającej miłość. Wszystkie teksty liturgiczne tej uroczystości zwracają uwagę przede wszystkim na Bożą miłość, której najpełniejszym symbolem jest Serce Jezusa.
         W tym roku uroczystość ta przypada w piątek 7 czerwca. Aby przypomnieć ludziom o tym ważnym święcie, dzieci z grupy liturgicznej, w niedzielę - 2 czerwca , podczas Mszy świętej o godz. 13.00, której przewodniczył ks. kanonik Roman Garbicz, przedstawiły historię objawień, których doznała św. Małgorzata Maria Alacoque oraz przypomniały zgromadzonym w kościele o obietnicach Serca Jezusowego.
         Tzw. "Wielka Obietnica": "W nadmiarze Miłosierdzia Mego Serca obiecuję, że wszechmocna Ma miłość udzieli ostatecznej łaski pomocy wszystkim, którzy przystąpią przez 9 z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii Św., tak iż nie umrą w Mojej niełasce, ani bez Sakramentów i że Boskie Me Serce będzie dla nich bezpiecznym schronieniem w ostatnim momencie (ich życia)".
         Przystępując do sakramentu pokuty i Komunii Świętej, chciejmy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszystkie zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany, prosząc o łaskę nawrócenia biednych grzeszników i nas samych. Powtarzajmy też często słowa modlitwy:„ Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według Serca Twego”.
         Myślimy, że wszystkim podobał się występ mający na celu przypomnienie historii i sensu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po skończonej Mszy św. poproszono księdza proboszcza do wspólnego zdjęcia, a w salce - starym zwyczajem czekała na dzieci słodka nagroda.

B.B.msza św


Teatr Internetowy - "Przygody Arka Noego"

         5 czerwca już po raz czwarty nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu na żywo drogą internetową. Tym razem była to opowieść o małym chłopcu, który zabrał zwierzęta z zoo na swój ponton, ratując je przed powodzią, która zatopiła Kraków. Widzowie poznali przy okazji główne zabytki Krakowa i wysłuchali wpadających w ucho piosenek.

K.Sz


teatr teatr teatr teatr teatr teatrKliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny


Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka