[Rozmiar: 72374 bajtów]
Październik 20123 a gim. i 6 c w aquaparku

         Dnia 25 października 2012r. klasy 3 a gim. i 6 c pojechały do Gryfina do aquaparku „Laguna”, by się zrelaksować, dobrze bawić i wspólnie spędzić miłe chwile : )

M. W.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

         „Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” – to hasło tegorocznych obchodów, które miały miejsce także w naszej szkole. Świętu temu patronuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych od roku 1999.
         Jako się rzekło – biblioteka szkolna to miejsce szczególne w szkole, gdzie budzi się zachwyt najmłodszych uczniów wobec ogromu dostępnych bajeczek i baśniowych bohaterów. Dla wielu starszych staje się zasobnikiem lektur szkolnych (blisko), a dla niektórych pozostaje magicznym miejscem na zawsze, więc idą dalej – do bibliotek publicznych i specjalistycznych. Bibliotekarze witają wszystkich czytelników z satysfakcją i dążą do uatrakcyjniania i unowocześniania tej instytucji, by kolejne pokolenia miały czego tu szukać i z czego czerpać natchnienia. W naszej „Czwórce” popularność biblioteki wśród wielu uczniów jest bardzo duża, tu rozluźniają się pewne rygory lekcyjne, a jednocześnie umiejętnie przestrzega się zasad wspólnego odpoczynku, dyskusji, czy obcowania z rozrywką. Czar tego miejsca działa, sentymenty pewnie też, a na pewno osobowość bibliotekarzy :].
         Nauczyciele – bibliotekarze organizują w naszej szkole przez cały rok szereg większych i mniejszych projektów popularyzujących szkolną wypożyczalnię i czytelnię. Tegoroczny październik przyniósł dwa ciekawe wydarzenia:
1. wystawy książek ulubionych przez uczniów klas młodszych i starszych (zarówno w czytelni, jak i wypożyczalni). Uczniowie podzielili się swoimi książkami, a także stworzyli swoiste dzieła sztuki – wykonali prace plastyczne nawiązujące do tytułów przez siebie wybranych.
2. Przedstawienie propagujące czytelnictwo p.t. „Stan chorobowy”, przygotowane przez bardzo zaangażowane uczennice klasy 5b pod opieką pani Barbary Piekielskiej – dla uczniów z klas 0 – 3 oraz grupy przedszkolnej z Przedszkola Miejskiego przy ul. Gdyńskiej. Ten spektakl ukazał bajkowych i baśniowych bohaterów zarażonych wirusem NCT (nieczytelnictwa), których mogą uratować od zapomnienia i złego losu dzieci czytające książki i lubiące literaturę.
No, cóż wirus nieczytelnictwa wprawdzie jest i u nas obecny, ale widzimy także, jak skutecznym lekarstwem jest biblioteka szkolna… Ratujemy wielu z zainfekowanych i zaliczamy do elitarnego grona tych, którym słowo pisane (także w wersji audiobooka, czy innej) i literatura nie są obce. Zapraszamy – przyjdźcie się podleczyć, zwłaszcza Ci bardziej chorzy.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

UROCZYSTOŚĆ "PASOWANIA NA UCZNIA"

         W piątek 19 października 2012 r. ubrani na galowo pierwszoklasiści i ich rodzice, a także dyrekcja szkoły i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w uroczystości „PASOWANIA NA UCZNIA”. Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności wokalno - recytatorskie. A trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie świetnie. Później pierwszoklasiści musieli się wykazać znajomością zasad zachowania się w szkole oraz umiejętnością pakowania tornistrów. Jedną z zabawnych konkurencji było wspólne wypicie z wychowawczyniami soku z cytryny. Jednak największym przeżyciem dla dzieci i ich rodziców był sam moment pasowania na ucznia, gdy pani dyrektor Agnieszka Adamczyk dotykając ramienia ucznia symbolicznym ołówkiem, przyjmowała adeptów w poczet uczniów słowami "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Świnoujściu". Na potwierdzenie faktu stania się pełnoprawnymi uczniami dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który został przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych w salach lekcyjnych. Od tego momentu mogą o sobie z dumą powiedzieć: "Jesteśmy już uczniami".

Organizatorzy

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

eswinoujscie
iswinoujscie

DZIEŃ KOTA

         W dniu 10 października w naszym gimnazjum odbyły się otrzęsiny klasy 1 a, które zorganizowali uczniowie z klasy 3 a. „Pierwszaki” zmagały się w przeróżnych kocich konkurencjach. Było dużo wrażeń, atrakcji i śmiechu, a wszystkie nasze „koty” spisały się dzielnie i wzorowo. Po otrzęsinach nastąpiło ślubowanie i oficjalne włączenie pierwszoklasistów w szeregi społeczności uczniowskiej.

MW

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

III c zwiedziła prom POLONIA

         Dn. 16.10. wybraliśmy się na prom "POLONIA", który jest największym polskim promem pływającym po Bałtyku na trasie Świnoujście -Ystad. Po promie oprowadzał nas przemiły pan, który opowiedział nam o pracy marynarzy, kapitana i innych pracowników.
         Dowiedzieliśmy się również, że jednorazowo prom może zabrać 1000 osób, dla których przeznaczono 618 miejsc w 212 kabinach. Na promie jest 9 pokładów, na których są restauracje, bary, kasyno, sklep, kawiarnia, sala telewizyjna, pub, sala konferencyjna, pokład słoneczny, kabinowy i transportowy, gdzie parkują samochody osobowe i dostawcze.
         Byliśmy także na mostku kapitańskim i widzieliśmy wszystkie urządzenia do sterowania promem.
         Na koniec czekała nas miła niespodzianka. Każdy dostał przepyszny deser lodowy i sok. Zadowoleni podziękowaliśmy za miłą wycieczkę i wręczyliśmy przewodnikowi namalowane przez nas obrazki przedstawiające statki.
         Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Uczniowie IIIc

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

XII DZIEŃ PAPIESKI
"JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ RODZINY".

JAKA JESTEŚ RODZINO?  POLSKA RODZINO!

         W niedzielę 14 października obchodziliśmy XII Dzień Papieski, tym razem pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Rodziny".
         Z tej okazji w kościele p.w. błog. Michała Kozala BM, podczas mszy świętej o godz.13-tej, której przewodniczył ks. Edward, nasi niezawodni uczniowie z grupy liturgicznej, po raz kolejny zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, wzbogacony przepiękną prezentacją multimedialną, którą opracował i przygotował ks. Edward.
         Dzieci przypomniały zgromadzonym wiernym, jak ważne i szczególne miejsce w nauczaniu Papieża zajmowały małżeństwo i rodzina. Nie zapominajmy o tym, co Jan Paweł II chciał nam przekazać i weźmy sobie do serca jego słowa, że rodzina jest prawdziwym skarbem całego narodu.
         Warto również wspomnieć, że tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w Rok Wiary, który w czwartek 11 października zainaugurował Benedykt XVI. Rok Wiary ma być odpowiedzią na kryzys życia religijnego, jak i duchowego. Głównym przesłaniem Roku Wiary jest to, aby wierni na nowo odkryli swoje korzenie. Zaleca się, aby częściej czytać Pismo Święte oraz książki poświęcone wierze.

B.B.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

         15. października obchodzimy dzień Białej Laski, w którym to szczególną uwagę poświęcamy osobom niewidomym.
         Nasza Szkoła po raz pierwszy w tym roku wprowadziła w harmonogram uroczystości datę przypominającą nam o tych osobach, którym biała laska i często zaciemnione okulary towarzyszą na co dzień. W klasach II i III szkoły podstawowej przeprowadzone zostały spotkania w formie zabawy, podczas których dzieci mogły doznać percepcji słuchowej, dotykowej i słuchowej, które u osób z dysfunkcja wzrokową mają priorytatywne znaczenie. Uczniowie naszej szkoły przekonali się, iż wzrok który jest nieodłączną częścią funkcjonowania u osób widzących, u niewidomych pozwala zastąpić go słuch, węch oraz dotyk.
         Cieszymy się bardzo, że obchody dnia Białej Laski tak miło i z życzliwością zostały przyjęte przez naszych milusińskich oraz wychowawców klas.
         Pamiętajmy o tym, że niewidomi są wśród nas i nie bójmy się im pomagać.

J.K.-B.
B.L.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka