[Rozmiar: 72374 bajtów]
Październik 2010H A L L O W E E N

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Va i Vb na wycieczce

         28 października odbyła się wycieczka klas Va i Vb do studia filmowego w Babelsberg koło Berlina. Czekały tu na nas liczne atrakcje: zwiedziliśmy westernowe miasteczko i dom strachów, obejrzeliśmy pokazy kaskaderskie i pływaliśmy łodzią podwodną. Ale najciekawszy i zapierający dech w piersiach był dla nas pokaz filmu w kinie 4D. Rewelacja! Zresztą zobaczcie sami...

W. O.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
KONKURS RÓŻAŃCOWY ZAKOŃCZONY

         W październiku, w naszej szkole, ogłoszony został konkurs na wykonanie najładniejszego, najciekawszego i najbardziej odlotowego różańca. Należało zachować zgodność z oryginałem, do jego zrobienia można było jednak wykorzystać dowolne materiały. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do udziału w konkursie, wykonując różańce z przeróżnych materiałów. Pomimo, iż przeważały różańce zrobione z korali, koralików i gotowych kształtek, to nie zabrakło też tych bardziej pomysłowych i wymagających większego nakładu pracy. Prawdziwymi perełkami okazały się prace wykonane z produktów spożywczych, takich jak: fasolka, groszek ptysiowy, płatki Nesquik, makaron, ziele angielskie, popcorn, żurawina, suszone śliwki. Był nawet krzyż zrobiony z lasek cynamonu. Różaniec, który szczególnie przypadł do gustu organizatorom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu, zrobiony był z cebuli. Równie urokliwe okazały się prace z kasztanów, żołędzi, jarzębiny, dzikiej róży i innych „skarbów jesieni”. Jurorzy mieli nie lada zadanie, gdyż różańce wykonane zostały na wysokim poziomie artystycznym. Mogliśmy się o tym przekonać, oglądając wystawę prac na holu głównym naszej szkoły, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Zwycięzcy konkursu:
Klasy I-III
1. Kacper Chmiel - II b
2. Hubert Baron - III d
3. Weronika Śrutwa - III d

Klasy IV-VI
1. Iga Kuśmierczyk - V b
2. Katarzyna Dominiak – V b
3. Agnieszka Baron – V b

B. G.


różaniec różaniec różaniec
różaniec różaniec

UWAGA!!!

        Od 15 listopada 2010r. rozpoczynają się zajęcia na lodowisku w ramach lekcji wychowania fizycznego i będą trwały do 27 lutego 2010r. z wyłączeniem świąt i ferii.

Dotyczy to następujących klas:

 • wtorek, godz. 9.00 – 10.00 – klasy 6b, 3a gim.,

 • środa, godz. 13.00 – 14.00 – klasy 6c, 5a. • II A II B w Międzyzdrojach

           8 października wybraliśmy się na wycieczkę do Międzyzdrojów, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnej wystawie „Eureka - cuda nauki i techniki". Wystawa funkcjonuje na wzór analogicznych wystaw zachodnich, gdzie poprzez zabawę i działanie na przyrządach można się wiele nauczyć, doświadczyć oraz przeżyć. Przekonaliśmy się jak fascynujące są proste zjawiska otaczającego świata. Miłym akcentem wycieczki była wizyta w kinie „Eva”, w którym wspólnie obejrzeliśmy zabawny film pt. „Marmaduke - pies na fali”. Przeżywaliśmy niesamowite perypetie amerykańskiej rodziny i jej „oczka w głowie" - ogromnego doga, który często wplątywał w kłopoty swoich kochających właścicieli. Pobyt w Międzyzdrojach zakończyliśmy na rewelacyjnym placu zabaw. To była świetna wycieczka!

  J. B.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
  UCZNIOWIE NAUCZYCIELOM

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej   Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej   Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  X Dzień Papieski
  pod hasłem:
  „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”.


           10 października 2010r. obchodziliśmy X Dzień Papieski pod hasłem:„ Jan Paweł II – Odwaga Świętości”.
           Podczas mszy świętej o godz. 13.00, w kościele p.w. błog. Michała Kozala, dzieci z grupy liturgicznej zaprezentowały program słowno-muzyczny o Janie Pawle II. Wspomnienia o naszym papieżu wzbogacono poezją. Nie zabrakło też śpiewu i ulubionej pieśni Jana Pawła II „ Barki”.

  B. B.


  papierz papierz papierz papierz papierz papierz papierz papierz


  Pasowania czas
  Wczoraj przedszkolaki, a dzisiaj pierwszaki


           Pierwsze dni w szkole dla każdego dziecka i jego rodziców są wielkim przeżyciem.
           Najważniejszym wydarzeniem na początku nauki pierwszaków jest Pasowanie na ucznia.
           Dnia 6 października, po miesiącu wytężonej pracy, dzieci z Magicznej Czwórki zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.
           Zanim jednak doszło do ceremonii pasowania pierwszaki udały się do 4 krain, gdzie wykazały się umiejętnościami: śpiewu, mądrości, sprawności i wiedzy o ojczyźnie. Wszystkim zmaganiom przyglądali się rodzice, którzy stali się jurorami. Z dumą potwierdzali prawidłowość wykonania zadań przez swoje pociechy.
           Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu pani dyrektor A. Michałowska – Głuszek pogratulowała posiadanej wiedzy i umiejętności. Wraz panią dyrektor E. Kubicką przystąpiła do pasowania 71 pierwszaków magicznymi ołówkami.
           Na koniec uroczystości przedstawiciele klas otrzymali z rąk dyrekcji maskotki klasowe i rożki pełne słodkości.
           Po części oficjalnej i sesji zdjęciowej bohaterowie uroczystości udali się do klas na mniej oficjalną część imprezy.
           W klasach czekały na dzieci pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, które otrzymali od wychowawczyń. Rodzice natomiast przygotowali dla swoich pociech słodką niespodziankę oraz pięknie przystrojoną klasę.
           Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długie lata.

  K. Sz.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

  Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

  Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

  Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

  Używkom mówię Nie
  GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

  ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

  Projekt edukacyjny

  Projekt edukacyjny  Projekt edukacyjny

  Projekt europejski

  Projekt europejski


  Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

  Projekt edukacyjny


  Klub Kubusia Puchatka

  Zawsze Bezpieczni

  Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
  copyright© by Kamilla Szczucka