Październik 2010

H A L L O W E E N

Va i Vb na wycieczce

28 października odbyła się wycieczka klas Va i Vb do studia filmowego w Babelsberg koło Berlina. Czekały tu na nas liczne atrakcje: zwiedziliśmy westernowe miasteczko i dom strachów, obejrzeliśmy pokazy kaskaderskie i pływaliśmy łodzią podwodną. Ale najciekawszy i zapierający dech w piersiach był dla nas pokaz filmu w kinie 4D. Rewelacja! Zresztą zobaczcie sami...

W. O.

KONKURS RÓŻAŃCOWY ZAKOŃCZONY

W październiku, w naszej szkole, ogłoszony został konkurs na wykonanie najładniejszego, najciekawszego i najbardziej odlotowego różańca. Należało zachować zgodność z oryginałem, do jego zrobienia można było jednak wykorzystać dowolne materiały. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do udziału w konkursie, wykonując różańce z przeróżnych materiałów. Pomimo, iż przeważały różańce zrobione z korali, koralików i gotowych kształtek, to nie zabrakło też tych bardziej pomysłowych i wymagających większego nakładu pracy. Prawdziwymi perełkami okazały się prace wykonane z produktów spożywczych, takich jak: fasolka, groszek ptysiowy, płatki Nesquik, makaron, ziele angielskie, popcorn, żurawina, suszone śliwki. Był nawet krzyż zrobiony z lasek cynamonu. Różaniec, który szczególnie przypadł do gustu organizatorom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu, zrobiony był z cebuli. Równie urokliwe okazały się prace z kasztanów, żołędzi, jarzębiny, dzikiej róży i innych „skarbów jesieni”. Jurorzy mieli nie lada zadanie, gdyż różańce wykonane zostały na wysokim poziomie artystycznym. Mogliśmy się o tym przekonać, oglądając wystawę prac na holu głównym naszej szkoły, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Zwycięzcy konkursu:
1. Kacper Chmiel - II b
2. Hubert Baron - III d
3. Weronika Śrutwa - III d

Klasy IV-VI
1. Iga Kuśmierczyk - V b
2. Katarzyna Dominiak – V b
3. Agnieszka Baron – V b

B. G.

różaniec różaniec różaniec
różaniec różaniec

UWAGA!!!

Od 15 listopada 2010r. rozpoczynają się zajęcia na lodowisku w ramach lekcji wychowania fizycznego i będą trwały do 27 lutego 2010r. z wyłączeniem świąt i ferii.

Dotyczy to następujących klas:

• wtorek, godz. 9.00 – 10.00 – klasy 6b, 3a gim.,

• środa, godz. 13.00 – 14.00 – klasy 6c, 5a.

• II A II B w Międzyzdrojach

8 października wybraliśmy się na wycieczkę do Międzyzdrojów, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnej wystawie „Eureka - cuda nauki i techniki". Wystawa funkcjonuje na wzór analogicznych wystaw zachodnich, gdzie poprzez zabawę i działanie na przyrządach można się wiele nauczyć, doświadczyć oraz przeżyć. Przekonaliśmy się jak fascynujące są proste zjawiska otaczającego świata. Miłym akcentem wycieczki była wizyta w kinie „Eva”, w którym wspólnie obejrzeliśmy zabawny film pt. „Marmaduke - pies na fali”. Przeżywaliśmy niesamowite perypetie amerykańskiej rodziny i jej „oczka w głowie" - ogromnego doga, który często wplątywał w kłopoty swoich kochających właścicieli. Pobyt w Międzyzdrojach zakończyliśmy na rewelacyjnym placu zabaw. To była świetna wycieczka!

J. B.

UCZNIOWIE NAUCZYCIELOM

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej   Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej   Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

X Dzień Papieski
    pod hasłem:
    „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”.

10 października 2010r. obchodziliśmy X Dzień Papieski pod hasłem:„ Jan Paweł II – Odwaga Świętości”.
             Podczas mszy świętej o godz. 13.00, w kościele p.w. błog. Michała Kozala, dzieci z grupy liturgicznej zaprezentowały program słowno-muzyczny o Janie Pawle II. Wspomnienia o naszym papieżu wzbogacono poezją. Nie zabrakło też śpiewu i ulubionej pieśni Jana Pawła II „ Barki”.

B. B.

papierz papierz papierz papierz papierz papierz papierz papierz

Pasowania czas
    Wczoraj przedszkolaki, a dzisiaj pierwszaki

Pierwsze dni w szkole dla każdego dziecka i jego rodziców są wielkim przeżyciem.
             Najważniejszym wydarzeniem na początku nauki pierwszaków jest Pasowanie na ucznia.
             Dnia 6 października, po miesiącu wytężonej pracy, dzieci z Magicznej Czwórki zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.
             Zanim jednak doszło do ceremonii pasowania pierwszaki udały się do 4 krain, gdzie wykazały się umiejętnościami: śpiewu, mądrości, sprawności i wiedzy o ojczyźnie. Wszystkim zmaganiom przyglądali się rodzice, którzy stali się jurorami. Z dumą potwierdzali prawidłowość wykonania zadań przez swoje pociechy.
             Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu pani dyrektor A. Michałowska – Głuszek pogratulowała posiadanej wiedzy i umiejętności. Wraz panią dyrektor E. Kubicką przystąpiła do pasowania 71 pierwszaków magicznymi ołówkami.
             Na koniec uroczystości przedstawiciele klas otrzymali z rąk dyrekcji maskotki klasowe i rożki pełne słodkości.
             Po części oficjalnej i sesji zdjęciowej bohaterowie uroczystości udali się do klas na mniej oficjalną część imprezy.
             W klasach czekały na dzieci pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, które otrzymali od wychowawczyń. Rodzice natomiast przygotowali dla swoich pociech słodką niespodziankę oraz pięknie przystrojoną klasę.
             Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długie lata.

K. Sz.