[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności


Grupa "0" - Pożegnalne Ognisko w Leśniczówce

dd dd dd dd dd dd dd


Byliśmy na Paradzie

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010
klasy IV - V

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010
Pożegnanie trzecioklasistów

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

III c w Międzyzdrojach

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Wycieczka klasy I A i I B do Űeckerműnde

         We wtorek 15.06.2010 r. uczniowie z klasy I A i I B wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Űeckerműnde, gdzie znajduje ogród zoologiczny, w którym zostało zgromadzonych ponad 100 gatunków zwierząt z Afryki, Ameryki Południowej i Australii. Dzieci podziwiały lamy, papugi, kangury, różne gatunki małp, lisy pustynne i inne egzotyczne zwierzęta. Ponadto mogły obejrzeć dzikie zwierzęta rodzime oraz domowe - sarny, muflony, świnie, króliki, owce, sowy, ptaki łowne. Do niektórych zagród ze zwierzętami mogły wejść i zaprzyjaźnić się z ich mieszkańcami.

J.B.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Piknik pożegnalny III c

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

BIWAK W WISEŁCE KLASA IVC i VIC

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Dzień Sportu na wesoło

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej   Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejPodsumowaliśmy realizację programu
BEZPIECZNY INTERNET.

         Dla jednych niezbędny wynalazek, dla innych - niestety źródło sieciowych oszustw. Dzięki Internetowi wiele spraw możemy rozwiązać szybciej i łatwiej pod warunkiem, że korzystamy z niego rozsądnie.
         28 maja uczniowie klas 0 – III dowiedzieli się, jak zapobiegać niebezpieczeństwu czyhającemu na nich w sieci. Obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IIIb pod kierunkiem p. Barbary Piekielskiej pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia” oraz prezentację multimedialną na temat bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu przeprowadzoną w formie dyskusji przez p. Kamillę Szczucką. Każdy otrzymał również ulotkę z 10 zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu opracowaną przez p. Magdalenę Bortnowską.
         Dzieci dowiedziały się ile niebezpieczeństw czeka je ze strony nieuczciwych internautów oraz jak im zapobiec. Przede wszystkim uświadomiły sobie, że o wszystkim należy mówić rodzicom i nauczycielom, którzy zawsze wskażą właściwą drogę postępowania.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

         18.06.2010 w ramach podsumowania programu BEZPIECZNY INTERNET odbyła się prezentacja dla uczniów klas 4, na której p. Edyta Szepke zaprezentowała młodzieży filmiki z najczęstszymi zagrożeniami jakie niesie z sobą Internet. Uczniowie zapoznani zostali z nowym pojęciem jakim jest cyberprzemoc, oraz otrzymali ulotki informujące o zjawiskach cyberprzemocy oraz miejscach i osobach, u których mogą znaleźć pomoc.
         Uczniowie klas młodszych zaprezentowali pod kierunkiem p. Barbary Piekielskiej przedstawienie teatralne pt.: "Czerwony Kapturek szuka księcia", które w sposób ciekawy nawiązywało do tematyki projektu.

E.Sz.
BAL GIMNAZJALNY 2010

         11 czerwca 2010r. w restauracji Jazz Club CENTRALA na Balu Gimnazjalnym spotkali się nasi tegoroczni absolwenci, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Dziewczęta wyglądały zachwycająco, chłopcy elegancko i dorośle, jedzenie było przepyszne, muzyka podrywała z krzeseł, ale czy zabawa się udała??? Może ktoś się nudził??? Może Nikola podpierała ściany? A może Marcin urwał się do domu? Zobaczcie sami.

Ewa Sz.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej"0" na Turnieju Tańca Sportowego

       W niedzielę 13.06 2010r. odbył się Turniej Tańca Sportowego "Jantar" o Puchar Neptuna. Organizatorami turnieju byli Klub Tańca Sportowego ""Jantar" E. J. Jaworskich oraz Miejskiego Domu Kultury. Był to turniej Przedszkoli i Zerówek. Dzieci pięknie zatańczyły tańce, dla dużej widowni, na której zasiedli również ich rodzice. Tańczące grupy otrzymały dyplomy uczestnictwa i medale dla swoich placówek. Natomiast wszystkie dzieci otrzymały piękne medale i pamiątkowe długopisy oraz wielkie brawa uznania i podziwu.

I.A.dd dd dd dd dd dd dd


Dzień Dziecka w grupie "0"

      W Dniu Dziecka dzieci z naszej grupy bardzo wesoło spędziły czas na szalonych zabawach. Obejrzały też bajkę pt."Klub Myszki Miki". Oczywiście były również zabawy ruchowe w naszym "Radosnym Kąciku", który dzieci uwielbiają, a także mała niespodzianka i słodki poczęstunek.

I.A.dd dd
dd dd


Niezwykłe spotkanie z fizyką

         15 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Peenemünde, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Fizyki. Wizyta w „Phaenomenta” wywarła na nas ogromne wrażenie. Zauważyliśmy, że można poszerzyć swoją wiedzę świetnie się bawiąc. Mieliśmy możliwość wykonać wiele ekscytujących doświadczeń, puszczać ogromne bańki, podnosić ciężary, a nawet podnieść samochód jedną ręką. Bardzo nam się podobały niezwykłe lustra, które za każdym razem nas zmieniały. Udało nam się również zdmuchnąć świeczkę uderzając w bęben. Umieściliśmy również swoje głowy na srebrnym talerzu. Przekonaliśmy się również jak czuje się człowiek w kosmosie. Wszystko było niesamowite, a my już wiemy, że nauka może być fascynująca.          W Peenemünde zwiedziliśmy również radziecką łódź podwodną. Przeciskaliśmy się przez looki podziwiając niezwykłe wnętrze, słuchając w tle rosyjskiej muzyki i komend.

Uczniowie klas IIIc, IId i IIeKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej3b w Kołobrzegu

         10 czerwca rano klasa 3b wraz z wychowawcą wybrała się na autokarową wycieczkę do Kołobrzegu. Po drodze zatrzymaliśmy się w Trzęsaczu, gdzie oglądaliśmy ruiny kościoła i klifowe wybrzeże. Potem w Niechorzu podziwialiśmy panoramę okolicy z latarni morskiej. W Kołobrzegu najpierw weszliśmy na latarnię, potem spacerowaliśmy promenadą i po molo. Byliśmy pod pomnikiem Zaślubin z Morzem i na Starówce. Zwiedziliśmy też Muzeum Oręża Polskiego. Wycieczce towarzyszyła piękna pogoda, wspaniałe humory uczestników, oraz przepiękne legendy opowiadane przez pana przewodnika. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wieczorem wróciliśmy do Świnoujścia. To była bardzo udana wycieczka.

B.P.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejWycieczka 2C do Międzyzdrojów

         8 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę autobusem PKS do Międzyzdrojów. Już od samego początku dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda. W Muzeum Przyrodniczym oprócz wielu eksponatów zwierząt zaciekawiła nas sala muzyczna, w której nie tylko zobaczyliśmy dawne instrumenty, ale także wysłuchaliśmy ich brzmienia z „pręcikowych” głośników. Trzeba przyznać, że zrobiły na nas wrażenie. Potem udaliśmy się pieszo do Żubrowiska. Spacer był fantastyczny. Wszyscy zadowoleni. Nawet komarów nie było. Z ciekawością obserwowaliśmy żyjące tam zwierzęta. Wielkim hitem cieszyły się stamtąd pamiątki. Na pewno spodobają się naszym kochanym rodzicom. Na promenadzie czekały na nas stoiska z lodami i z zabawkami. Nie mogliśmy oprzeć się zakupom. W Alei Gwiazd poszukiwaliśmy takiej samej dłoni jak nasza. Niektórym nawet to się udało. Następnie „odlotowo” spędziliśmy czas na placu zabaw. Na koniec poszliśmy na molo. Nasza pani przyznała, ze mamy świetną kondycję. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

R.K.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDzień Dziecka na wesoło kl. IVc i VIc

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejNa Dzień Dziecka - dzieci dzieciom

         1 czerwca uczniowie klasy IIIc i IIIa zaprosili kolegów i koleżanki na przedstawienie pt. "Zielona Wyspa Banana". Oprócz uczniów naszej szkoły do sali gimnastycznej przybyły również przedszkolaki z "1" i "11".
         Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i pysznymi cukierkami.

KSzKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejKliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny


Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka