[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościWarsztaty decoupage w naszej szkole

         24 kwietnia 2012r. chętni rodzice uczniów naszej szkoły mogli zgłębić technikę zdobienia przedmiotów metodą serwetkową (decoupage).
         Ponad czterogodzinne spotkanie przy kawie, ciastku i oczywiście farbach;-) zaowocowały wieloma gustownie ozdobionymi doniczkami, pojemnikami, wazonikami i nie tylko...
         Cuda te będzie można nabyć podczas corocznego Pikniku Rodzinnego Czwórki.
         Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy do zakupów, a rodzicom (a także ich pociechom:-), którzy byli z nami bardzo dziękujemy za pomoc, chęci, ciekawe pomysły i co najważniejsze - poświęcony czas!

A.Sz.
J.L.warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztatyWycieczka do stacji meteorologicznej

         W sobotę 29 kwietnia klasa I "c" i III "a" w ramach projektu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów w klasach I - III w Gminie Miasto Świnoujście" była na wycieczce w stacji meteorologicznej w naszym mieście.

M.S.wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczkaApel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej1 maja - pierwsza rocznica beatyfikacji
Ojca Świętego Jana Pawła II

Jan Paweł IIJan Paweł II

         Przed nami długi weekend majowy. W tym czasie nie mamy zajęć lekcyjnych.
Już za kilka dni będziemy wspominać pierwszą rocznicę beatyfikacji Ojca          Świętego Jana Pawła II.
Dla nas Polaków jest to bardzo ważne wydarzenie. Mamy w niebie orędownika, który wstawia się za nami.
         Mając w pamięci osobę naszego niezapomnianego Papieża, błogosławionego Jana Pawła II, pragniemy uczcić I rocznicę Jego beatyfikacji, która przypada 1 maja 2012r.
         Tego dnia w wielu miastach kraju sprawowane będą Msze Św. dziękczynne za pontyfikat Papieża Polaka.
         Nie zapomnijmy w tym dniu o modlitwach za wstawiennictwem błog. Jana Pawła II.
         Niech rocznica beatyfikacji polskiego Papieża stanie się wielkim świętem dla całej naszej Ojczyzny.

B.B.
INSCENIZACJA WIELKANOCNA
„Jezus żyje, z grobu wstał, wszystkim wieczne życie dał”.

         15 kwietnia 2012, podczas Mszy św. o godz. 13-tej odbyło się w naszym kościele parafialnym przedstawienie wielkanocne, które pomogło nam zastanowić się nad cudowną prawdą o zmartwychwstaniu Chrystusa, a także dostarczyło chwil zadumy nad własnym życiem.
         Dzieci z grupy liturgicznej wcieliły się w role żołnierzy, kobiet idących do grobu, aniołów i apostołów. Inscenizację wzbogacono slajdami i radosnymi pieśniami w wykonaniu scholi dziecięcej.
         Myślimy, że wszystkim się podobało. ALLELUJA!

B.B.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

         W naszej szkole tematy związane z ochroną środowiska są realizowane w różnorodny sposób. Jak wszyscy wiemy od września prowadzona jest zbiórka makulatury i nakrętek, pod opieką p. M. Szubartowskiej i p. S. Rybczyńskiej - Krzystosiak. Oprócz segregacji odpadów, w ten sposób możemy też pomóc potrzebującym.
         Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w działaniach LOP-u prowadzonego przez p. Marka Piwowarskiego.
         Nasza szkoła współpracuje z firmą Panasonic, dzięki, której uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w Programie Edukacyjnym "Eko-szkoła". Współpracujemy też z Towarzystwem Ekologiczno-Społecznym "Wolę być", dzięki któremu partycypujemy w działaniach "Szkoły dla Ekorozwoju". Jest tego sporo...
         W tym roku szczególny nacisk kładziemy na oszczędzanie papieru. Stąd w każdej klasie pojemnik na papier, cykliczne wystawy związane z oszczędzaniem makulatury. W czerwcu odbędzie się uroczyste podsumowanie tych wszystkich działań.
         Z okazji Dnia Ziemi uczniowie wzięli udział w następujących zadaniach:
- klasy IV -VI - prace plastyczne "Zagrożone gatunki na planecie Ziemia",
- klasy gimnazjalne - prace pt. "Najpiękniejszy zakątek przyrodniczy mojego miasta" - forma dowolna.

         Prace niektórych uczniów p. S. Rybczyńskiej - Krzystosiak możecie już teraz zobaczyć na stronie naszej szkoły. Wystawa wszystkich prac będzie miała miejsce w czerwcu.
         Prace gimnazjalistów w przeważającej części miały postać multimedialnych prezentacji na lekcjach biologii.
         Dziękujemy Wam uczniowie za dotychczasowe Wasze zaangażowanie i mamy nadzieję,że będzie można na Was liczyć w przyszłości! :)

S.R.-K.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejSPOTKANIA Z KORCZAKIEM

         W naszej szkole już od stycznia rozpoczęliśmy obchody Roku Janusza Korczaka. Na stronie internetowej co tydzień zamieszczane jest inne zdjęcie i cytaty z twórczości tego znamienitego człowieka.
         We wtorkowe przedpołudnie 17 kwietnia w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie uczniów klas IV i V, które oficjalnie zainaugurowało obchody Roku Janusza Korczaka w naszej Czwórce. Uczniowie klasy Vb we współpracy z p. B. Piekielską przygotowali bardzo interesujące przedstawienie o życiu i twórczości tego niezwykłego człowieka. Uzupełnieniem wiadomości o Korczaku była prezentacja multimedialna, którą zebrani obejrzeli z uwagą.
         Następnie wywiązała się ciekawa rozmowa wśród zgromadzonych, którzy chętnie odpowiadali na pytania prowadzących dotyczące obejrzanej prezentacji. Spotkanie dało również okazję, aby porozmawiać o uczuciach radości i przyjaźni, bo przecież J. Korczakowi zależało, aby dzieci były radosne, uśmiechnięte i miały swoich przyjaciół. Uczniowie klas VI również mieli możliwość bliżej poznać postać tego wielkiego społecznika.
         Następne spotkania przewidziane są dla gimnazjalistów, a w przyszłym roku szkolnym postać Korczaka bliżej poznają dzieci z klas 0 – III.

K.Sz. i B.P.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDRZWI OTWARTE W PODSTAWÓWCE

         W dniu 17 kwietnia 2012r. już po raz drugi w tym roku szkolnym odbyły się „drzwi otwarte”, które przebiegały pod hasłem „Wiosna wokół nas”.
         Przyszli uczniowie oddziałów „zerowych” oraz klas pierwszych skorzystali z licznych atrakcji przygotowanych dla nich przez nauczycieli. Już na wstępie duże zaciekawienie wzbudziły wśród dzieci i rodziców kolorowe korytarze oraz kąciki zabaw zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczna przerwa”. W kolejnych salach przybyli goście mogli uczestniczyć w zajęciach plastycznych, technicznych, umysłowych. Dzieci chętnie bawiły się w „Radosnym kąciku”. Z dużym zaciekawieniem były wprowadzane w tajniki udzielania pierwszej pomocy.
         Rodzice mogli skorzystać z porad logopedycznych, pedagogicznych, porozmawiać z panią dyrektor. Na zakończenie dzieci pod czujnym okiem rodziców korzystały z nowo otwartego placu zabaw powstałego na terenie szkoły.

Organizatorzy

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


TV Świnoujście na facebooku
TV Świnoujście
eswinoujscie
iswinoujscie - FOTOGALERIAGimnazjaliści promowali naszą szkołę

         Na początku kwietnia nasi gimnazjaliści wraz z nauczycielkami p. B. Piekielską i p. M. Szubartowską opowiadali przyszłym absolwentom świnoujskich podstawówek o naszej szkole, zachęcali ich do podjęcia dalszej nauki właśnie u nas. Chwalili się sukcesami i atmosferą jaka panuje w gimnazjum.


promocja promocja promocja promocja promocja promocja promocja promocja promocja promocja promocja promocjaKliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka