PACZUSZKA DLA MALUSZKA

Jako społeczność szkolna a przede wszystkim jako chrześcijanie włączyliśmy się aktywnie w akcję ,,Paczuszka dla Maluszka organizowaną przez Fundację Małych Stópek w Szczecinie. Przez cały grudzień modliliśmy się na katechezie o ochronę życia poczętego. W ten sposób chcemy promować fundamentalne wartości takie jak rodzina i prawo do życia od poczęcia. Zbierając rzeczy potrzebne dla podopiecznych Fundacji (ubrania, kosmetyki, pieluszki, butelki itp.) w sposób realny wsparliśmy dzieci uratowane od aborcji i mamy w trudnej sytuacji życiowej.

Serdeczne podziękowania dla uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli, którzy wsparli akcje.

"Bo wszyscy razem możemy wiele
dając sobie nawzajem wsparcie i nadzieję"

KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA FUNDACJI KASISI

Od trzech lat wspieramy duchowo czyli codzienną modlitwą naszych przyjaciół z Fundacji Kasisi Patience, Esnart, Simona i Patrica.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy kartki świąteczne ,małe prezenciki i oczywiście listy po angielsku , które wysłaliśmy do Zambii.

ADWENTOWY RESET

Czas Adwentu rozpoczęliśmy z młodzieżą gimnazjalną Resetem Adwentowym - czyli nocnym czuwaniem przy Parafii Chrystusa Króla aby przygotować się duchowo do nadchodzące Świąt Bożego Narodzenia. Czuwanie w Kościele było przeplatane różnymi dynamikami, zabawami. Oczywiście nie zabrakło czegoś ku pokrzepieniu ciała - pyszne kanapki i ciasto przygotowali członkowie Wspólnoty Przystań w Świnoujściu.

Młodzi w czasie czuwania mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz z modlitwy wstawienniczej.

Moment osobistego spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie był niezwykle wzruszający kiedy poprzez symboliczne zapalenie świec młodzi oddawali Bogu wszystko to co trudne i bolesne oraz swoje nadzieje.

DZIAŁAMY DLA

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

"WYGRAJ ŻYCIE DZIĘKI MARZENIOM"
- wyjątkowi goście w Czwórce

W czwartek 15 grudnia w naszej szkole, Zespole Szkół Publicznych nr 4, gościliśmy sportowców uprawiający szermierkę, paraolimpijczyków, wielokrotnych Mistrzów Świata i Europy w szermierce na wózkach- Radosława Stańczuka - brązowego medalistę indywidualnie w szpadzie podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie w 2008 r., Grzegorza Plutę- złotego medalistę indywidualnie w szabli podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r. i Rafała Tretera - brązowego medalistę drużynowo w szabli podczas Mistrzostw Europy w Strasburgu w 2014 r. oraz Michała Lemiesza, który dopiero od niedawna ćwiczy szermierkę.

Spotkanie miało charakter warsztatów. Prowadzący, Stefan Makowski opowiedział w jaki sposób on i jego współtowarzysze stali się osobami niepełnosprawnymi i przestrzegał jakich zachowań należy unikać, by nie doszło do wypadków kończących się niepełnosprawnością. Swoje wypowiedzi urozmaicał filmami, które pokazywały jak wygląda życie osób niepełnosprawnych, jak zmieniło się ono, gdy zaczęli uprawiać sport i odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej. Uczniowie chętnie wypowiadali się na podejmowane tematy. Wielką atrakcją był turniej, w którym mogli wziąć udział, a także sędziowanie w turnieju paraolimpijczyków.

Wydawać by się mogło, że niepełnosprawni sportowcy, przyjeżdżając, czegoś od nas oczekują. Nic bardziej mylnego, to oni coś nam dali - receptę na szczęśliwe życie. Jak ona brzmi? Nigdy się nie poddawać, nie rezygnować, mieć marzenia i walczyć o nie. Nie dopuścić by życie minęło nam przed telewizorem z pilotem w ręku. Dziękujemy Wam Panowie.

Warsztaty organizowane są przez Akademię Integracji - Praca, Edukacja, Sport" z siedzibą w Warszawie, a finansowane Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przez Urząd Miasta Świnoujście.

Używkom