"CZWÓRKA MA TALENT"

30 maja w naszej szkole odbył się konkurs klas IV-VIII " CZWÓRKA MA TALENT". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania i pokazania tak różnorodnych zainteresowań. Wielkie brawa dla Was!
Konkurs wygrali:
kategoria kl. IV-V
1 miejsce Blanka Kołaska kl. IVa
2 miejsce Evelina Zhukova kl. IVd
3 miejsce Oleksandra Yemets kl. IVc

kategoria VI- VIII
1 miejsce Wiktoria Kowalska- Lechicka kl. VIa
2 miejsce Julia Gortad kl. VIIIb
3 miejsce Grzegorz Rudolf kl. VIIIc

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Klasy siódme odwiedziły Kraków

W maju uczniowie klas siódmych (7a, 7b, 7d) wzięli udział w wycieczce do Krakowa, gdzie mieli okazję zobaczyć i zwiedzić wiele słynnych oraz historycznych miejsc. Elementem wycieczki było spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 50, którzy w czerwcu odwiedzili nas w Świnoujściu.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I-stopnia w Świnoujściu.

W dniach 17-18 maja najmłodsze klasy udały się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie wysłuchały koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I-stopnia w Świnoujściu.

Koncert w MDK

5 maja w sali teatralnej MDK, uczniowie klas 1A i 2A wystąpili w marynarskim przedstawieniu podczas uroczystych obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość

Remondis radzi, jak segregować śmieci

Zajęcia teatralne w bibliotece

30.05.2022r. uczniowie klas 3b i 1b wraz z wychowawcami mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach teatralnych w bibliotece. Aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie w zabawny sposób przypomnieli zasady dobrego wychowania.

biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka

Teatrzyk dla przedszkolaków

18 maja grupa teatralna z kl. III b pod opieką pani Małgorzaty Markiewicz wystawiała przedstawienie teatralne pt. „Calineczka” dla pięciolatków i sześciolatków z Przedszkola nr 11. Aktorzy w pięknych strojach, przy wspaniałej dekoracji i muzyce znakomicie zaprezentowali swoje role. Zachwycone przedszkolaki nagrodziły aktorów i panią Małgosię gromkimi brawami i słodyczami.

Odwiedziny przedszkolaków

13 maja naszą szkolną bibliotekę odwiedziła grupa pięciolatków wraz z Paniami wychowawczyniami z Przedszkola Miejskiego nr 11. Dzieci zobaczyły jak wygląda biblioteka, jak poukładane są książki, żeby można je szybko odszukać. Dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, co to znaczy wypożyczać, gdzie można kupować książki i jak nazywa się to miejsce.. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Następnie poznały jedną z przygód Franklina- Franklin w bibliotece. Na koniec były słodkości i pamiątkowe zdjęcia.

biblioteka biblioteka

Lekcje biblioteczne

9, 12 i 16 maja uczniowie klas siódmych naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych w Bibliotece Miejskiej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu. Panie bibliotekarki oprowadziły młodzież po budynku biblioteki i zapoznały z pracą bibliotekarzy. Uczniowie zobaczyli dział fonozbiorów , dział dziecięcy, dział dla dorosłych oraz czytelnię. Zapoznali się również z elektronicznym UKD. Potem sami wyszukiwali książki. Dowiedzieli się też co trzeba spełnić, by zostać czytelnikiem tej biblioteki. Na koniec obejrzeli wystawę „Nowy poczet władców Polski- Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko”