IVc i Vc na wycieczce w Berlinie

21.01.2014r. klasy IVc i Vc zwiedziły berlińskie muzea; Pergamon i Muzeum Egipskie.

"Momo"

16.01.14. TVP zainaugurowała w 2014r. projekt "Teatr Internetowy dla szkół" przedstawieniem pt. "Momo" z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Spektakl autorstwa Michaela Ende w adaptacji Vita Hubera reżyserowała Agnieszka Korytkowska - Mazur.
         Sztuka adresowana była do uczniów gimnazjum i szkół podstawowych.
     Poruszała najważniejsze problemy współczesności związane z notorycznym brakiem czasu. Zajęci swoimi sprawami, obowiązkami, goniącymi za karierą rodzice rekompensują dzieciom brak zainteresowania, miłości i spokoju życiem w dobrobycie.
     W spektaklu pojawiają się Szarzy Panowie, którzy są symbolem pożeraczy czasu dorosłych. Czas umiera, kiedy odbiera się go właścicielowi. Szarzy Panowie odejdą w nicość, gdy ludzie się opamiętają i zwolnią tempo życia. Walkę ze złodziejami czasu podjęła tytułowa "Momo", której pomagają mityczne postaci pokazując, że źródłem czasu jest rytmiczne bicie ludzkiego serca.
         Sztuka pobudza do refleksji nad własnym życiem i relacjami w rodzinie.

K. Sz.
B.P.

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto K.Sz.

WOŚP

www.iswinoujscie.pl

www.eswinoujscie.pl

www.facebook.com

"Serce dla dziecka"

W niedzielę dn. 12.01.2014r. w Sali Teatralnej MDK w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się koncert "Serce dla dziecka".
Naszą szkołę reprezentowali:
- Paulinka Pisarkiewicz z kl.II a,
- Wiktoria Białek z kl. V a,
- Piotrek Szaciłowski z kl. V a.

B.P.

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP

foto B.P.

Była zabawa, było radośnie

W środę 8.01.14r. odbyła się dyskoteka na rzecz WOŚP. Nasi najmłodsi uczniowie z klas 0- III jak zwykle nie zawiedli oczekiwań i bardzo licznie przybyli wraz z opiekunami. Tradycyjnie biletem wstępu było serduszko, które można było nabyć za 2 zł i w ten sposób wesprzeć akcję charytatywną na rzecz WOSP. Ze sprzedaży biletów uzyskano kwotę 350 zł. Serdecznie dziękujemy wiernym entuzjastom dyskotek za udział w zabawie i okazaną hojność. Zapraszamy za rok. Się ma.

Kiermasz ciast dla WOŚP

Dnia 8 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i innych smakołyków. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udało nam się zebrać 456 złotych i 80 groszy.
         Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom i wszystkim pracownikom szkoły, którzy aktywnie włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania dla rodziców i uczniów klas: 4a, 4b i 6a. Bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe! Kolejny raz pokazaliście, że można na Was liczyć! Brawo!

organizatorzy
Beata Duchalska
Małgorzata Warlińska
Irena Mrula

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP

foto K.Sz.

JASEŁKA

20 grudnia w naszej szkole oraz 5 stycznia 2014r. w kościele parafialnym dzieci przygotowały „Jasełka”. W atmosferze radości, a zarazem wzniosłości przedstawiły historię narodzin Jezusa.
         Mali i duzi aktorzy (w przedziale wiekowym: od przedszkola do gimnazjum) pięknie ubrani, wcielali się w przydzielone im role z wielkim zaangażowaniem.
         W przedstawieniu brało udział 32 dzieci. Każdego roku grupa chętnych powiększa się. Również rodzice całym sercem włączyli się w organizację „Jasełek”. Pomogli w przygotowaniu pięknych strojów oraz dbali o stronę organizacyjno-porządkową tak licznej grupy. Za ich zaangażowanie i poświęcony czas pięknie dziękujemy i zapraszamy do fotogalerii.

organizatorzy