[Rozmiar: 72374 bajtów]
Strona główna


DZIEŃ ZIEMI 2017


     Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Członkowie szkolnego koła LOP postanowili w tym dniu zrobić wiosenne porządki w ogródku szkolnym. Jednak najważniejszym punktem obchodów Dnia Ziemi było sadzenie i wysiewanie kwiatów w ogródku szkolnym, który dzieci z kl. II D nazwały „Zielonym Zakątkiem”.

     Dzięki takim akcjom proekologicznym organizowanym w naszej placówce dzieci poczuły się odpowiedzialne za naszą planetę i za działania na rzecz środowiska.
J.B.
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA


     "Ojczyzna, Naród, Wolność"- to hasło przewodnie apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się 26 kwietnia w sali gimnastycznej.

     Apel z wielkim zaangażowaniem przygotowali uczniowie z klasy 6a, którzy przypomnieli społeczności szkolnej wydarzenia sprzed 226 lat, kiedy po pierwszym rozbiorze Polski obóz patriotyczny dążył do przeprowadzenia reform i wzmocnienia władzy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Polscy patrioci uchwalili pierwszą konstytucję w Europie, zwaną Konstytucją 3 Maja.

     Uroczystość wzbogaciły piękne wiersze i pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, dekoracje w barwach narodowych. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.
Organizatorzy


 


Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny