[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualnościkonkurs

Podsumowanie uroczystości związanych z obchodami
Roku Chopinowskiego w naszej szkole

        Dnia 31marca 2010r. klasa I i II gimnazjum wraz z wychowawczyniami przygotowała wieczornicę będącą podsumowaniem wszelkich działań organizowanych w naszej szkole w związku z obchodami Roku Chopinowskiego. Był to spektakl słowno – muzyczny, na który została zaproszona społeczność naszej szkoły oraz rodzice. Przy kawie i słodkim ciasteczku miło było patrzeć na występ naszych uczniów, ich zaangażowanie. Szkoda tylko że publiczność nie dopisała.
        Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami ten niezwykły wieczór.

Organizatorzy
Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


ZAPROSZENIE

Zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, rodziców
i uczniów klas gimnazjalnych
na wieczornicę z okazji Roku Chopinowskiego,
która odbędzie się 31.03.2010 (środa) o godzinie 17.00
na stołówce szkolnej.

OrganizatorzyDrzwi otwarte w Gimnazjum Integracyjnym

        23 marca gościliśmy w "Czwórce" szóstoklasistów i ich rodziców. Podczas spotkania goście zapoznali się z funkcjonowaniem naszej szkoły, obejrzeli również inscenizację o integracji zaprezentowaną przez naszych gimnazjalistów.
        Goście mieli możliwość kupić wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne i filcowe.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Rekolekcje Wielkopostne
Organizacja pracy szkoły 22, 23, 24 marca 2010Kliknij na komputer aby pobrać harmonogaram rekolekcji

Mamy dowody na to, że umiemy zmieniać ludzi i otoczenie na lepsze
Drzwi otwarte w Gimnazjum Integracyjnym w „Czwórce”

        Wszystkich szóstoklasistów i ich rodziców 23 marca gościć będzie „Czwórka”. W tym dniu po raz kolejny odbywać się będzie Dzień Otwarty zorganizowany z myślą o przyszłorocznych gimnazjalistach, którzy zdecydują się kontynuować naukę w Gimnazjum Integracyjnym. Spotkanie z dyrekcją szkoły ubarwi występ uczniów zainspirowany problemem inności i integracji właśnie.
        Na deser zaplanowano kiermasz artystyczny. Nie może tam Was zabraknąć!

ZAPRASZAMY


KIERMASZ WIOSENNY I WARSZTATY FILCOWANIA

      Uczniowie gimnazjum ZSP4 zapraszają na kiermasz biżuterii i świątecznych dekoracji filcowych.<
      Kiermasz odbędzie się w dniu zebrań z rodzicami 23 marca o godzinie 16.00 na holu głównym.
      Pod kierunkiem p. Edyty Szepke uczniowie wykonali niepowtarzalne korale i kolczyki z czesanki merynosów australijskich, a także oryginalne dekoracje wielkanocne.
      W trakcie trwania kiermaszu odbędą się warsztaty pokazowe, na których p. Edyta Szepke wraz z gimnazjalistkami zaprezentuje technikę filcowania na mokro.

ZAPRASZAMY


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Zakopane 2010`

      W dniach od 08.03. do 13.03. 2010 po raz 10 byliśmy na wycieczce w Zakopanem. Kolejne pokolenie naszych uczniów mogło nauczyć się lub doskonalić jazdę na nartach, a także podziwiać piękno polskich Tatr zimą. W tym roku Zakopane przywitało nas cudowną pogodą. Błękitne niebo, lekki mróz i mocno świecące słońce dały nam w pełni możliwość przeżycia wspaniałej przygody.
      Idealne warunki narciarskie na stoku Nosala pozwoliły w pełni cieszyć się udanymi zjazdami. W trzecim dniu rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejskim. W kategorii początkującej na 1 miejsce i złoty medal zasłużył Michał Kutelski. 2 miejsce i srebrny medal przypadł Paulinie Podgórskiej, natomiast medal brązowy za 3 miejsce odebrała Elwira Czechowicz.
      W grupie zaawansowanej zwyciężyła Paulina Ordon, a jej młodsza siostra Julia Ordon zajęła 3 miejsce. 2 miejsce i srebrny medal zdobyła Aleksandra Borzymowska.
      Odbył się również konkurs "Wiedzy Olimpijskiej". Uczestnicy byli podzieleni według zajmowanych pokoi, a pierwsze miejsce zajęła drużyna dziewcząt z klasy 6 A , Emilia Szepke, Agata Piotrowska, Zuzanna Sierpińska oraz Katarzyna Skorupka.
      Byliśmy także 2 razy w aqua parku, oraz koleją linową na Kasprowym Wierchu, gdzie przy wspaniałej pogodzie mogliśmy oglądać niesamowite widoki. Podziwialiśmy też Zakopane ze szczytu Gubałówki.       Podobno zaczęły się już zapisy na następny rok, ale to chyba tylko plotka :)

W.K.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


WYBORY

      Tak wybieraliśmy 12 marca kandydata do Zgromadzenia Elektorskiego, które 23 marca będzie wybierało członków 2010do Młodzieżowej Rady Miasta Świnoujście.
      Naszą szkołę będzie reprezentowała Angelika Mączewska z klasy II a gimnazjum.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Uwaga nauczyciele i uczniowie!

Dnia 12 marca 2010 roku odbędą się wybory do Zgromadzenia Elektorskiego na trzeciej godzinie lekcyjnej. Obowiązuje ważna legitymacja oraz strój apelowy.

Szkolna Komisja Wyborcza


Noc to była wyjątkowa. I nie tylko dlatego, że pierwsza...
A było to tak.

      Uczniowie klas drugich - zaopatrzeni w śpiwory, karimaty, latarki i dobry humor- stawili się w szkole punktualnie o godzinie 19.00. Wszystkich uczestników „Magicznej nocy” przywitała Pani Dyrektor.
      W oczekiwaniu na gościa specjalnego, dzieci brały udział w zabawach sportowych (oj, to skakanie przez linę!) przeplatanych „głośnym czytaniem”. O godzinie 19.30 z radością i wielkim entuzjazmem został powitany wiceprezydent miasta Pan Ryszard Kowalski, który podjął się przeczytania książeczki M. Musierowicz pt. „Rybka”. To był jeden z nielicznych momentów, kiedy uczestnicy „Magicznej nocy” dali się „ujarzmić”.
      Kolacja przygotowana przez rodziców dostarczyła nowej dawki energii, niezbędnej na spotkanie ze światem magii (przyda się inny czarodziej…) oraz z tym, na co dzieci czekały najbardziej - nocnym zwiedzaniem szkoły.
      Gdy wszędzie zgasły światła- uczniowie trzymając się liny- szli do wyznaczonych sal, oświetlając drogę latarkami i wypatrując w ciemnych korytarzach duchów. W pięciu salach czekały na nich nie lada atrakcje, przygotowane przez uczennice z klasy VI b: Śpiąca Królewna, którą mogło obudzić właściwie dobrane zaklęcie, Kopciuszek z koszem bucików do przymierzenia, bajkowe zagadki, ukryty skarb i zaszyfrowana wiadomość. Wszystkie dzieci za odwagę i znajomość bajek zostały zaproszone na słodki poczęstunek.
      Nim się obejrzeliśmy wybiła godzina pierwsza i nadszedł czas odpoczynku. Wszyscy uczestnicy - w sali gimnastycznej- rozłożyli karimaty i śpiwory. Jednak zasypianie w nowym miejscu z bagażem wrażeń nie było łatwe, a rano niepotrzebna była pobudka. Jakimś szóstym zmysłem dzieci wyczuły śniadanie przygotowywane przez rodziców. Szybko i ochoczo posprzątały salę i po śniadaniu oraz otrzymaniu „Patentu nieustraszonego” wróciły do domów.
      Mamy nadzieję, że noc w szkole była dużym przeżyciem dla najmłodszych czytelników. Staraliśmy się rozbudzić ich wyobraźnię i przy okazji przekonać, że świat książek i bajek może być niezwykle ciekawy.
      A czy ktoś widział duchy? Zapytajcie o to uczestników „Magicznej nocy”.
      Dziękujemy jeszcze raz wspaniale bawiącym się podczas „Magicznej nocy” dzieciom oraz ich rodzicom, za pomoc i obdarzenie nas wielkim zaufaniem.
      Specjalne podziękowania: uczennicom z klasy VI b - Karolinie, Laurze, Patrycji, Paulinie i Oli, które wspierały nas swoją pracą i pomysłami oraz uczniom z klasy VI d - Przemkowi, Wiktorowi oraz Grzegorzowi.

Organizatorzyradosna szkoła

RADOSNY KĄCIK

Tak ćwiczą dzieci na gimnastyce korekcyjnej w Radosnym Kąciku stworzonym dzięki sponsorom w ramach
programu "Radosna Szkoła"

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

na zdjęciach grupa z IV c pod kierunkiem p. A. Poppel

      Lekcje gimnastyki korekcyjnej odbywają się w wyremontowanej sali, która została wyposażona w różnorodny sprzęt. Uczniowie zaprezentowali na zdjęciach najczęściej wykonywane ćwiczenia,które pomagają w kształtowaniu nawyku prawidłowej postawy ciała,wzmacniają wszystkie partie mięśniowe,korygują wady stóp,poprawiają kondycję i ogólną sprawność organizmu. Nowe miejsce do ćwiczeń zachęca do ich wykonywania i podnosi atrakcyjność zajęć.

A.P.magiczna noc

Jak wyglądała Magiczna Noc w Czwórce, zobaczcie sami


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
foto Agnieszka Pyrkosz

na portalu www.iswinoujscie.pl

Magiczna noc w Czwórce Foto-Palmer - źródło www.eswinoujscie.pl

Magiczna Noc Magiczna Noc Magiczna Noc

na portalu www.eswinoujscie.pl
na portalu www.eswinoujscie.pl
na TV ŚWINOUJŚCIE
w "Niebieskim Wyspiarzu"


Uwaga uczniowie!!!

      W dniu 12 marca 2010 roku odbędą się w naszej szkole wybory do Zgromadzenia Elektorskiego, które będzie organem wybierającym w głosowaniu tajnym członków do Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydat na członka Zgromadzenia Elektorskiego musi spełniać warunki określone w §23 STATUTU MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA i §29.

§23

1. Prawo wybieralności (bierne prawo wyborcze) przysługuje każdemu z uczniów, który nie ukończył 19 roku życia.
2. Niepełnoletni uczniowie ubiegają się o wybór pod warunkiem złożenia przynajmniej na 5 dni przed głosowaniem pisemnej zgody rodziców (opiekunów) na kandydowanie i członkostwo w Zgromadzeniu Elektorskim lub Młodzieżowej Radzie.
3. Nie mają prawa wybieralności osoby:
a. Skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub, wobec których prawomocnie orzeczono o zastosowaniu środka wychowawczego lub środka poprawczego,
b. Członkowie Komisji Wyborczej Młodzieżowej Rady Miasta Świnoujście.
4. Kandydować na członka Młodzieżowej Rady można wyłącznie w ramach danego okręgu wyborczego.

§29

5. Zgłoszenia kandydatury na członka Młodzieżowej Rady powinno być poparte podpisami co najmniej 35 wyborców.
6. Zgłoszenie kandydatury na członka Zgromadzenia Elektorskiego powinno być poparte podpisami co najmniej 50 wyborców.
7. Wyborca może udzielić poparcia jednemu kandydatowi na członka Zgromadzenia Elektorskiego. Wycofanie udzielonego poparcia jest nieskuteczne.
8. Podpisy, o których mowa w ust. 1 i 2 można zbierać w miejscu, czasie w sposób nieutrudniający funkcjonowania szkoły oraz wykluczający stosowanie nacisków zmierzających do wymuszenia podpisu.

W imieniu Szkolnej Komisji Wyborczej
Gracja Litwiniec
Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka