ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym roku szczególnie świętował Kubuś Puchatek, który skończył 90 lat! Na uroczystość przyszli wychowawcy i uczniowie grupy „0” i klas pierwszych wraz ze swoimi misiami.

Dzieci najpierw opowiadały o swoich przytulankach, mogły też zobaczyć i dotknąć pluszaka- staruszka wypełnionego trocinami. Potem zaczęły się wspólne zabawy: układanie w grupach z puzzli ilustracji misia, „naprawianie misia”, wyszukiwanie misia w „magicznym pudełku”, rysowanie misia z zawiązanymi oczami. Wszyscy nauczyli się śpiewać i pokazywać piosenkę o niedźwiadku,oraz obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną o niedźwiedziach. Na koniec spotkania było oczywiście małe „co nieco” i prezenty- kolorowanki. Tego dnia również w bibliotece- wypożyczalni dzieci mogły zobaczyć wystawę misiów i książek o misiach i niedźwiedziach.
B. P.

ANDRZEJKOWY KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

W minioną środę za sprawą andrzejkowej magii hol małej szkoły zmienił się w zaczarowaną chatkę na skraju bajkowego lasu. Ten niesamowity zakątek przyciągnął dziesiątki uczniów oraz pracowników szkoły i to nie za sprawą Królewny Śnieżki, która bacznie obserwowała niecodzienne wydarzenie. Powodem długich kolejek były zdrowe i smaczne posiłki, których fantazyjne oblicza przyciągnęły uczniów ze wszystkich zakątków naszej szkoły.

W zaczarowanej chatce pojawiły się : przepyszne sałatki jarzynowe, owocowe szaszłyki, aromatyczne ciasta m.in.: szpinakowe i marchewkowe, muffinki najeżone bakaliami, owocowe koktajle, kolorowe kanapki, zdrowe desery oraz chleb i przetwory domowej roboty.

Ponadto dużym zaskoczeniem dla wszystkich Klientów była "witaminowa loteria" , gdzie można było wygrać świeżaka. Miękkie, pluszowe warzywa i owoce szybko znalazły właścicieli. Ten niezwykły kiermasz był tylko namiastką tego jak zmienić ówczesne myślenie na temat racjonalnego odżywiania. Mamy nadzieję, iż możliwość skosztowania zdrowych posiłków przygotowanych przez naszych wspaniałych rodziców stanie się sposobem na całe życie.

Dni Integracji i Tolerancji

W dniach : 21 ,22, 23 listopada 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Integracji i Tolerancji.

Na godzinach wychowawczych uczniowie razem z wychowawcami rozmawiali na temat integracji oraz problemów z jakimi borykają się uczniowie niepełnosprawni w życiu codziennym. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatu propagującego wspólne działanie.

Uczniowie klas 0-3 poprzez zabawy mieli możliwość bliższego poznania świata osób z niepełnosprawnością. Wkładali specjalne okulary, by poczuć się w sytuacji osób niedowidzących, wysłuchiwali komunikatów zakłócanych przez szum, posługiwali się jedną ręką wykonując proste czynności samoobsługowe. Zamawiali pranie, by odkryć jak różnie reagujemy na dotyk oraz wykonywali zadania wymagające współpracy i odpowiedzialności za innych. Drugiego dnia zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wspólnie wykonać piosenkę Podajmy sobie ręce przy akompaniamencie przepięknych, samodzielnie wykonanych instrumentów. Następnie uczniowie obejrzeli krótką animację Duże sprawy w małych głowach, w przystępny sposób wyjaśniającą problematykę integracji. Film niewątpliwie wywarł wrażenie na widzach, malując na ich twarzach wzruszenie. Po projekcji organizatorzy poczęstowali dzieci cukierkami , na których wcześniej wypisywały miłe słowa dla swoich rówieśników. Na koniec każdy miał okazję dołączyć swoją buźkę do długiej girlandy zdobiącej szkolne korytarze. Każdy z uczestników wyszedł ze spotkania z uśmiechem i dobrym słowem.

W środę spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenki oraz poznali zabawy harcerskie. Oprócz tego klasy 4 obejrzały dwa przedstawienia przygotowane przez ich rówieśników z klas 4a i 4b dotyczące wzajemnej współpracy, a piąto i szóstoklasiści pantomimę w wykonaniu 1 klasy gimnazjum.

Najstarsi uczniowie odwiedzili :

-klasa pierwsza  gimnazjum młodzież i dorosłych działających w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej

-klasa druga gimnazjum seniorów  w Domu Spokojnej Starości.

Obie wizyty przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze, młodzież wzięła udział w zajęciach, zaprezentowała program artystyczny i przyczyniła się do tego ,że wiele osób mogło sympatycznie wspominać ten dzień.

Wszystkim, którzy włożyli swój wkład i wysiłek w organizację tych dni serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy.

Używkom