TWÓRCZE GIMNAZJALISTKI Z CZWÓRKI

W czasie ferii p. Edyta Szepke zorganizowała otwarte warsztaty biżuterii artystycznej z filcu dla dziewcząt z naszego gimnazjum. Uczennice biorące w nich udział mogły zapoznać się z techniką filcowania na mokro różnych form przestrzennych. W czasie zajęć powstały piękne naszyjniki, kolczyki, broszki i przestrzenne kwiaty.

ferie ferie ferie
ferie ferie ferie ferie
ferie ferie ferie
ferie ferie

Część prac gimnazjalistki przeznaczyły na WIOSENNY KIERMASZ, który odbędzie się 23 marca o godzinie 16 (w czasie spotkań z rodzicami) na holu głównym szkoły.
         P. Edyta Szepke zaprezentuje również warsztaty pokazowe, gdzie rodzice i wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z techniką filcowania oraz kupić piękną i oryginalną biżuterię artystyczną.

ZAPRASZAM
E. Szepke

5 - 6 marca 2010r.
MAGICZNA NOC W CZWÓRCE

magiczna noc

Biblioteka szkolna organizuje w nocy z 5.na 6.marca 2010 r. dla uczniów klas drugich„ Magiczną noc w czwórce”. Celem imprezy jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych, propagowanie idei głośnego czytania, pogłębienia więzi uczniów ze szkołą. Impreza rozpoczyna się 5 marca o godzinie 19.00 a kończy 6 marca o godz. 9.00. Przez cały pobyt zapewniamy dzieciom opiekę wychowawczą.
         W PROGRAMIE:
19.00 - 19.30 Powitanie uczestników;
19.30 - 21.30 Głośne czytanie przeplatane zabawami ruchowymi i plastycznymi;
21.30 - 22.00 Kolacja przygotowana przez rodziców;
22.00 - 22.30 Pokaz magii, przygotowanie do „Nocy Duchów”;
22.30 - 1.00 Nocne zwiedzanie szkoły- „Noc Duchów”;
   1.00 - 1.30 Słodka niespodzianka;
   1.30 - 1.45 Przygotowanie do snu;
   1.45 - 2.00 Nocne czytanie;
   2.00 - …. Bajki na ekranie- projekcja bajek. Cisza nocna;
   7.30 - 8.00 Pobudka, sprzątanie;
   8.00 - 8.30 Śniadanie przygotowane przez rodziców;
   8.30 - 9.00 Zakończenie imprezy- odbiór dzieci.

Dzieci przynoszą ze sobą karimaty, śpiwory, zmienne obuwie, latarki (jeśli ktoś posiada). Obowiązuje swobodny strój - najlepiej dresy.
         „Zapewniamy: prowiant na kolację i śniadanie oraz picie. Przy sporządzaniu posiłków liczymy na pomoc rodziców.

Organizatorzy:
Elżbieta Kubicka
Magdalena Bortnowska

„Czwórka” otworzyła swoje wrota.

Każdy mógł przyjść i zobaczyć nawet najmniejszy kącik. Szczególnie licznie odwiedzili nas najmłodsi - przyszli uczniowie szkoły wraz z rodzicami. Chcieliśmy, aby poznali szkołę, oswoili się z nią, by była dla nich jeszcze bardziej przyjazna.
         Atrakcji było co nie miara. Na początku wszystkich przybyłych ciepło powitała Pani Dyrektor Anna Michałowska - Głuszek. Opowiedziała wiele ciekawostek o szkole i pokazała prezentację multimedialną ukazującą codzienne życie placówki.
         Następnie odbył się występ najmłodszych uczniów z Koła Teatralnego. Cudownie przebrani za postaci z bajek przekonywali jak ważne jest czytanie książek. Twarze skrywały ozdobne maseczki, nadając maluchom aurę tajemnicy.
         Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na wycieczkę po szkole. Zwiedzano każdy zakątek. Dzieci i ich rodzice bardzo chcieli poznać szkołę od podszewki. Oglądano wystawy, sale lekcyjne, świetlicę, czytelnię, bibliotekę, korytarze i pracownie. Najwięcej emocji wzbudziła w gościach możliwość uczestniczenia w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Każdy gość otrzymał pamiątkową pieczątkę.
         „Magiczne lustro” czyli ćwiczenia logopedyczne zachęcały najmłodszych do gimnastyki języka.
         Podczas zmagań plastycznych dzieci wyczarowywały za pomocą farb ukryte przedmioty. Z wielkim zapałem rzucały również do celu i wykonywały ćwiczenia manualne i ruchowe. Największym powodzeniem cieszył się radosny kącik, gdzie dzieci bawiły się w basenie kulkowym.
         Zwiedzający przekonali się na własne oczy, że „Czwórka” jest nie tylko miejscem nauki, ale również wspaniałej zabawy.

K.Sz.