INTERAKTYWNY SPEKTAKL Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 13.06.2016 uczniowie z klas I i II obejrzeli przedstawienie w wykonaniu  Teatru TAK z Krakowa zatytułowane  „Benio w opałach”. Pełen ekspresji, wesołej muzyki i kolorowych kostiumów spektakl zapewnił dzieciom sporo miłych wrażeń i dobrej zabawy. „Benio w opałach” to przezabawna opowieść o sympatycznej żabce i prawdziwej przyjaźni, zaakcentowany morałem. Wskazuje na pozytywne cechy takie  jak : cierpliwość, szacunek dla przyjaciół oraz uświadamia młodym widzom, że choć pokusa jest bardzo silna, to nie zawsze można mieć wszystko w życiu.
          Podczas spektaklu (w piosenkach, zagadkach) dzieci brały czynny udział w nauce języka angielskiego, utrwalały odmianę czasownika posiłkowego TO BE, podstawowe czasowniki ruchu (walk, run, jump, climb, ride, itp.), nazwy instrumentów muzycznych (piano, flute, guitar, violin, trumpet, cymbals) oraz zwroty grzecznościowe. Uśmiech gościł na twarzach uczniów przez cały spektakl.

A.B-W.

teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1 teatrzyk1

Teatrzyk „Three Little Pigs”

We wtorek 7 czerwca uczniowie klasy II „b” zaprosili swoich kolegów z klas I-III oraz gości z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 11 „Tęcza” na przedstawienie „Three Little Pigs”. Publiczność z wielkim uznaniem i zachwytem podziwiała kolegów przedstawiających historię o trzech małych świnkach – tym bardziej, że aktorzy mówili po angielsku. Spotkanie było doskonałą okazją do pokazania jak z pasją poznawać języki obce, rozwijając przy tym wyobraźnię oraz pamięć i jak bez żadnych zahamowani używać żywego języka. Mamy nadzieję, że teatrzyk zmotywował widzów do nauki języka angielskiego tak bardzo – jak bardzo aktorzy zostali gorącymi oklaskami i pochwałami zmotywowani do kontynuacji swoich działań!

M.K.

IIIc na 3-dniowej wycieczce w Runowie

KOLEJNY FINAŁ PROGRAMU EDUKACYJNEGO "NIE PAL PRZY MNIE"

24. 05.2016r miał miejsce kolejny już finał programu edukacji antynikotynowej dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. Tym razem odbył się on pod hasłem "JAK MOGĘ SOBIE POMÓC, GDY MOJE ZDROWIE JEST ZAGROŻONE?". Dzieci podczas trwania programu dowiedziały się w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, co i dlaczego szkodzi mojemu zdrowiu oraz najważniejsze to, jak uniknąć zranienia, urazu , wypadku itp. podczas zabawy i aktywnego spędzania czasu. Na koniec akcji, klasy wykonały prace plastyczne oraz plakaty zgodne z tematyką programu.

M.S.
R.K.

profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka profilaktyka

Dzień Dziecka w I D

W środę 1 czerwca uczniowie z klasy I D zamienili się we włoskich kucharzy. Dzieci same przygotowały dla siebie pyszne pizze w ramach zajęć „Mały Kucharz". Każde dziecko miało swoje stanowisko pracy: stolnicę, wałek, ciasto i ulubione dodatki. Pod czujnym okiem pracowników pizzerii dzieci wałkowały ciasto, smarowały sosem i ozdabiały różnymi składnikami: serem, szynką, pieczarkami oraz ananasem. Robienie pizzy okazało się wspaniałą zabawą. Następnie z ogromną niecierpliwością czekały na wyjęcie pizzy z pieca. Kiedy na stoły powróciły ich kulinarne dzieła sztuki rozpoczęła się uczta. Wszyscy uczniowie za włożony wkład pracy i ogromne zaangażowanie otrzymali dyplomy poświadczające ukończenie szkolenia.

J.B.

Klasa III b na wycieczce we Wrzosowie

0a spędziła Dzień Dziecka w Parku dinozaurów

Dzień Dziecka 1 gimnazjum

Nasza klasa spędziła Dzień Dziecka na wycieczce rowerowej. Dawid Pisarkiewicz wcielił się w naszego przewodnika po Świnoujściu. Pierwszym punktem wycieczki był Fort Zachodni, potem Stawa Młyn, spacer w deszczu po plaży, przejazd promenadą, a na koniec pyszne lody. Mimo kapryśnej pogody bawiliśmy się świetnie.

1 gimnazjum

Używkom