[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności


Montaż słowno- muzyczny
na czas Wielkiego Postu-
zatrzymajmy się przy Krzyżu Chrystusa.

         W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, spotkaliśmy się w kościele, aby wspólnie podziękować za mękę, śmierć i Boże miłosierdzie. Chcieliśmy zatrzymać się na drodze prowadzącej na Golgotę, aby przeżyć lekcję, która płynie z krzyża.
         Dzieci z grupy liturgicznej przedstawiły przygotowany specjalnie na tę okoliczność montaż słowno – muzyczny pt.: „Zatrzymajmy się przy krzyżu Chrystusa”. Tematyka spotkania skłoniła wszystkich do refleksji i zadumy, była również zapowiedzią zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

B.B.


uroczystość uroczystość uroczystość

foto B.B.TEATR TAK w naszej szkole

         Teatr Tak z Krakowa kolejny raz odwiedził naszą szkołę w piątek 28 marca. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu „Koziołek Matołek wyrusza w świat”. Główny bohater - Koziołek Matołek za sprawą zaklęcia Baby Jędzy trafił do Nowego Yorku, gdzie poznał zasady prawidłowego zachowania się na przejściu na pieszych. Po podróży samolotem wylądował w Afryce, następnie w Chinach, by nareszcie za sprawą magicznej herbatki Ritu-Titu przenieść się z powrotem do Polski. Tu po dzielnej walce z zaklętym przez złego trola Smokiem zasiadł na tronie w księstwie Koziegłowie i wyznał (po angielsku) miłość ślicznej księżniczce Zofii.
         Podczas spektaklu (w piosenkach, wyliczankach, zagadkach) dzieci brały czynny udział w nauce języka angielskiego, utrwalały nazewnictwo (np. kolorów, cyferek, alfabetu) oraz poznawały podstawowe zwroty grzecznościowe. Uśmiech gościł na twarzach uczniów przez cały spektakl.
         Przedstawienie zakończyło się wspólną zabawą taneczną oraz pożegnaniem każdego z dzieci przez Koziołka Matołka.

A.B-W.


teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto A.B-W.Wycieczka kl. I a i II a do "Chlebowego Domu" w Marianowie

         25 marca 2014r. kl. I a i II a udały się na wycieczkę do „Chlebowego domu” w Marianowie. Uczestniczyły tam w warsztatach piekarniczych. Dzieci samodzielnie formowały ciasto na chleb, drożdżówki i kruche ciasteczka. Wyroby były na miejscu pieczone. W miłej atmosferze, przy unoszącym się zapachu pieczonego ciasta, dzieci miały możliwość zjedzenia swoich wyrobów.
         Z wycieczki wróciły uśmiechnięte i zadowolone, można to zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

A.M, B.B, I.A.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DRZWI OTWARTE

         W Zespole Szkół Publicznych Nr 4 odbyły się 20 marca "Drzwi Otwarte".
         Przyszłych zerówkowiczów oraz pierwszoklasistów wraz z rodzicami powitała pani dyrektor Agnieszka Adamczyk, która przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły. Następnie uczniowie klasy 3c przygotowani przez panią Agnieszkę Pyrkosz, zachwycili liczną publiczność zabawnym przedstawieniem, współczesną wersją bajki o "Śpiącej Królewnie". Po występie utalentowanych artystów, konferansjerzy: Szymon Hołyst z klasy 3c oraz jego starsza siostra Paulina z klasy 6c zaprosili gości do "Krainy Bajek". Tego popołudnia sale lekcyjne nabrały bajkowego charakteru a na dzieci czekało wiele niezapomnianych atrakcji. Przyszli uczniowie z wielkim entuzjazmem pokonywali tor przeszkód "Czerwonego Kapturka", wykonywali doświadczenia i eksperymenty w "Akademii Pana Kleksa", dekorowali ciasteczka u "Jasia i Małgosi", łowili rybki w bajce "O rybaku i złotej rybce" i uczyli się jak udzielić pierwszej pomocy "Królewnie Śnieżce". Ponadto doskonale bawili się u "Kubusia Puchatka i jego przyjaciół", "Alicji w krainie czarów", w "Krainie Wyobraźni" i z "Królem Maciusiem na bezludnej wyspie".
         Uśmiechnięte buzie dzieci i zadowolenie rodziców świadczyły o tym, że dwugodzinna zabawa w "Krainie Bajek" była wspaniałą przygodą.

Małgorzata Kołaska


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
eswinoujscie
iswinoujscie


Pierwszoklasiści gościli przedstawicielkę KOMENDY MIEJSKIEJ W ŚWINOUJŚCIU

         W dniu 19.03.2014r. uczniów pierwszych klas naszej szkoły, odwiedziła przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu - Pani Beata Olszewska, w związku z realizacją programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka". Celem spotkania było przybliżenie wiedzy na temat bezpieczeństwa: w drodze do szkoły, w szkole, w domu oraz w czasie zabawy. Policjantka zwróciła uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia, z którymi mogą się spotkać i udzieliła im praktycznych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Uświadomiła dzieciom skutki niebezpiecznego zachowania oraz zwróciła uwagę na to jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak postępować w razie ich zaistnienia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchali Pani Policjantki, zadawali pytania, odgrywali scenki dramowe. Policjantka przekazała dla dzieci książeczki pt. "Przyjaciele Gryfusia", które będą przypominały o miłym, wspólnym spotkaniu.

M.S.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kot w butach

         18.03.14. dzieci ze świetlicy obejrzały przedstawienie teatralne za pośrednictwem internetu pt. "Kot w butach". Na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego obok tytułowego bohatera i jego właściciela Janka pojawili się również Jaś i Małgosia, Pinokio i wiele innych baśniowych postaci.

K.Sz
B.P.


teatr teatr teatr teatr


Pasowanie na czytelnika

         We wtorek 11 marca 2014r odbyło się w bibliotece szkolnej krótkie przedstawienie pt. "Zaproszenie do bajki"
w rolę Książki wcieliła się Karolina Pudło
Czerwonego Kapturka - Wiktoria Pitrok
Kota w butach - Wiktoria Zagórska
Pippi- Vanesa Puzio
Samochwały - Klaudia Sufryt uczennice klasy 5 b.

         Postacie z bajek opowiedziały dzieciom w jaki sposób należy korzystać z wypożyczalni , dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Po obejrzeniu przedstawienia , dzieci rozwiązywały zagadki, złożyły uroczyste przyrzeczenie książce , że spełnią jej życzenia. Gęsim piórem zostały pasowane przez p. Agatę Kowalewską na czytelnika biblioteki szkolnej. Otrzymali na pamiątkę drobny upominek i mieli możliwość wypożyczenia pierwszej książki do domu..

A.K.

uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość

Baśniowa noc

         Noc z 7 na 8 marca na pewno zapisała się na długo w pamięci uczniów klas II naszej szkoły. Była to piękna i czarodziejska „Baśniowa Noc” , zorganizowana przez panie: Magdę Bortnowską, Agnieszkę Balicką-Wolanin i Monikę Kaletę. Naszym wspólnym celem było rozbudzenie i podtrzymywanie w uczniach zainteresowania literaturą i pokazanie im uroku wspólnego czytania.
         Uczniowie klas IIa, IIb, IIc już między 19.00 a 19.30 gromadzili się w murach szkoły z pełnym ekwipunkiem. Wszyscy pamiętali o śpiworze, karimacie, latarce i oczywiście przytulance. Wszystkich uczestników „ Baśniowej Nocy” przywitała pani Agnieszka Adamczyk , dyrektor szkoły, która przeczytała dzieciom bajkę o „ Koszmarnym Karolku”. Dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się również w bajki i baśnie wyświetlane na starym rzutniku, co było dla nich nieoczekiwaną atrakcją.
         Nocne czytanie przeplatane było licznymi grami i zabawami (rysowanie na rolce tapety scenek z bajek, dmuchanie piórek, rzucanie do celu, skakanie w sznura, zabawy z balonami), natomiast po kolacji na sali gimnastycznej czekał na nich występ zespołu tanecznego „ATU” z Domu Kultury w Świnoujściu.
         Przed północą przy świetle latarek udaliśmy się na spacer po szkole, w poszukiwaniu ducha. Mimo iż słyszeliśmy go doskonale, bo okrutnie zawodził, nie udało nam się go nigdzie znaleźć. Uczennice z starszych klas przygotowały konkursy wiedzy o bajkach i baśniach oraz tor przeszkód. Nagrodą za aktywność była niespodzianka ukryta w „Tajemniczym kuferku” – słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców na szkolnej stołówce.
         Czas upływał bardzo szybko i około godz. 2.00 nadeszła pora snu. Szło to opornie, gdyż wszyscy byli przepełnieni wrażeniami, natomiast o godzinie 7.30 nastąpiła pobudka! Niektórym ciężko było otworzyć oczy, ale trzeba się było zbierać do domu. Baśniowa Noc przeszła do historii. Do zobaczenia za rok!
         Powiedzieć, że radość i entuzjazm towarzyszyły temu spotkaniu to mało, była to prawdziwa baśniowa noc pełna czarów, magii i dziecięcych uniesień, uczta dla dzieci spragnionych zabawy. „ W bajce, baśni, legendzie, micie odbija się ludzkie wyobrażenie świata oraz pragnienie aby był on lepszy, piękniejszy, bardziej szczęśliwy, aby zło zawsze przegrywało, a dobro wiecznie triumfowało "Kochajcie baśnie!"

Agnieszka Balicka-Wolanin

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
eswinoujscie
iswinoujscie


"Pułapka na myszy"

         Telewizja Polska w dniu 6 marca br. w ramach projektu „Internetowy Teatr dla szkół” przeprowadziła kolejną transmisję spektaklu teatralnego. Tym razem uczniowie naszej szkoły obejrzeli sztukę, która bawi widzów już od ponad 60 lat. „Pułapka na myszy” wg Agathy Christie z Teatru Słowackiego w Krakowie, w reżyserii Olgi Lipińskiej przeniosła widzów do angielskiego pensjonatu, w którym rozegrały się tajemnicze sytuacje. Oglądając to ciekawe przedstawienie każdy z widzów próbował rozwikłać zagadkowe wydarzenia wcielając się w rolę detektywa.

K.Sz
B.P.


teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr
Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka