"Tu-wim"

23 września, spektakl „Tu-wim” z Łodzi zagościł w 650 szkołach.
         Widowisko oparte na trudnych i dotychczas nieznanych naszym uczniom utworach Juliana Tuwima wywołało w widzach wiele mieszanych uczuć. Sztuka przedstawiła trudne gatunki – teatr absurdu i groteskę.
         Akcja rozgrywała się na zapleczu teatru, gdzie portier, garderobiana, sprzątaczka, pod osłoną nocy śpiewają piosenki według tekstów Juliana Tuwima i wywołują ducha poety.

K. Sz.

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto K.Sz.

Wycieczka na Festyn Archeologiczny w Biskupinie
klas 5d i 6c

Dnia 17 września 2014 roku wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę szlakiem pierwszych Piastów. Czekało tam nas mnóstwo atrakcji.
         Pierwszego dnia udaliśmy się do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz do Gniezna, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić słynną Katedrę Gnieźnieńską.
         Drugiego dnia braliśmy udział w Festynie Archeologicznym w Biskupinie, gdzie poza zwiedzaniem słynnej osady, mieliśmy okazję odbycia „podróży” do trzech epok: kamienia, brązu i żelaza. Jazda konna, strzelanie z łuku, lepienie z gliny, wyroby biżuterii, oglądanie prezentacji walk za pomocą broni średniowiecznej, to tylko niektóre z wielu atrakcji dostępnych dla nas w trakcie festynu.
         Wycieczka przeniosła nas w dawne czasy i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

W. O.

"Krawiec Niteczka"

12 września, uczniowie klas pierwszych obejrzeli bezpośrednią transmisję przedstawienia pt. "Krawiec Niteczka" na motywach baśni Kornela Makuszyńskiego ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach.
         Ten spektakl zainaugurował piąty sezon Internetowego Teatru TVP dla szkół.
         Tytułowy bohater - Pan Niteczka, jako ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia postanawia zostać poetą. Od tej pory uszyte przez niego ubrania nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca krawca z miasta; Załamany swym losem Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się ze Strachem na wróble, z którym wędruje natrafiając na przeróżne przygody. Po kilku zabawnych, ale i niebezpiecznych zdarzeniach odwiedzają zalany deszczem Pacanów. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom krawieckim, Niteczka przywraca mieszkańcom słońce. Za swój bohaterski czyn otrzymuje w nagrodę tron i rękę królewny.
          I jak to zwykle w bajkach bywa wszyscy żyli długo i szczęśliwe.

K. Sz.

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto K.Sz.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015