Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj

Kliknij na obrazek i obejrzyj film:

hymn

Idą święta ...

Szkoła Podstawowa nr 4 z O.I przystąpiła w grudniu br. do projektu Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj, który wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę uzależnień jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku 2019/2020 określone przez MEN (pkt. 1 Profilaktyka w szkołach i placówkach oświatowych). Organizatorem projektu jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg, która jest ogólnopolskim koordynatorem tej kampanii.
         Uczniowie klas 6d, 7b, 7c i 7e na lekcjach wychowawczych układali spersonalizowane życzenia świąteczne kształcąc swoje kompetencje językowe. Wysyłanie kartek do Domu Samotnej Matki, do szpitala na oddział onkologiczny w Szczecinie, do Ośrodka Socjoterapeutycznego dla Trudnej Młodzieży, do Domu Opieki Stepniczanka czy Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Batowie uwrażliwiło ich na drugiego człowieka – samotnego, chorego, opuszczonego, dla którego być może ta kartka świąteczna będzie jedyną chwilą radości.
         W ramach kampanii uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym. Pod kierunkiem p. E Nowickiej i p. A Makary zaprojektowali kartki świąteczne. Komisja zakwalifikowała do etapu ogólnopolskiego 24 prace. Kreatywność i wykonanie kartek oraz ich estetykę można ocenić oglądając projekty konkursowe na stronie szkoły.

Na zajęciach koła polonistycznego pod kierunkiem p. Ż. Maguś powstał również konkursowy film Idą święta nagrany przez uczniów według ich scenariusza, ukazujący zapominaną powoli tradycję wspólnego przygotowywania świąt oraz wysyłania kartek z życzeniami. Film również można obejrzeć na stronie szkoły.

Dziękuję Fundacji Dbam o Mój Z@sięg za przysłanie kartek świątecznych, p. S. Rybczyńskiej – Krzystosiak, p. K. Kimel, Ż. Maguś, E. Nowickiej, A. Makarze, I. Mruli za podjęcie i realizację tego projektu.

Koordynator projektu na terenie szkoły I. M.-Sz.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

I Ty możesz zostać Mikołajem

Zbiórka słodyczy od naszych świetliczaków dla dzieci ze świetlicy środowiskowej zakończyła się wizytą na ul. Hołdu Pruskiego. 6 grudnia zanieśliśmy 2 kartony słodkości. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

K.M..

Mikołajki Mikołajki

Mikołajkowa wizyta

Okres przedświąteczny to dobry czas, żeby pamiętać o tym, co w świętach najważniejsze. W poniedziałek 9 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły w imieniu Świętego Mikołaja odwiedzili wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Lubiniu. Wizyta była okazją do wspólnego śpiewania oraz przekazania podopiecznym domu dziecka prezentów w postaci słodyczy, zabawek i środków czystości. Upominki na ten cel pochodziły ze zbiórki zorganizowanej przez rodziców uczniów klasy 2B oraz od anonimowych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy.

A. B.-W..

Mikołajki Mikołajki Mikołajki

Kliknij na obrazek i obejrzyj film:

hymn

KLASA II C NA MIKOŁAJKOWYCH WARSZTATACH W DA GRASSO

W piątek 6 grudnia uczniowie z klasy II C wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez restaurację  Da Grasso. Dzieci wałkowały ciasto, potem smarowały je keczupem, dobierały składniki, które najbardziej lubią. Później przygotowane przez nich ,,kulinarne dzieła" trafiały do pieca. Po upieczeniu pizzy nastąpiło wspólne smakowanie efektów ,,kulinarnych eksperymentów". Okazało się, że drugoklasiści przygotowali przepyszną pizzę i dlatego każdy z nich otrzymał dyplom ,,MAŁEGO KUCHARZA".
          To nie był jednak koniec atrakcji w tym dniu, ponieważ  w szkole czekały na nas paczki, które przyniósł Mikołaj podczas naszej nieobecności. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju!

J. B..

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Mikołajkowo w 6e

Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki Mikołajki