Gimnazjum Integracyjne zaprasza!

Podczas Drzwi Otwartych dla uczniów klas szóstych i ich Rodziców, Dyrektor szkoły Agnieszka Adamczyk oraz uczniowie klasy III Gimnazjum Integracyjnego przedstawili atrakcyjną ofertę edukacyjną.
         Nasza szkoła zapewnia jedyne w swoim rodzaju warunki do pracy: selektywny dobór uczniów do zespołu klasowego (średnia ocen na świadectwie z przedmiotów egzaminacyjnych - co najmniej 4,3 oraz minimum dobra ocena zachowania), profesjonalną opiekę dydaktyczną i wychowawczą, wszechstronne wsparcie specjalistów (doradcy zawodowego, terapeuty, logopedy, rehabilitanta, psychologa, pedagoga), wysoki poziom nauczania, brak zjawisk masowej absencji, wagarowania czy przemocy szkolnej.
         Wszystkie klasy gimnazjalne mają charakter integracyjny; w jednym zespole może być 3-5 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i do 15 uczniów pełnosprawnych. Na każdej lekcji, poza nauczycielem przedmiotu, opiekę sprawuje nauczyciel wspomagający, więc każdy uczeń jest traktowany podmiotowo. Gimnazjaliści realizują wiele projektów, np. wolontaryjny, ekonomiczny, ekologiczny czy prozdrowotny, a na lekcjach języka angielskiego projekt współpracy z Ambasadą Amerykańską (autorstwa Gimnazjum nr 10 w Szczecinie). W zajęciach z języka niemieckiego bierze udział rodowita Niemka, także nauczycielka przedmiotu.
         Wszystkich zainteresowanych szczegółami rekrutacji do Gimnazjum Integracyjnego zapraszamy do sekretariatu i na stronę www.zsp4.swi.pl.

eswinoujscie
iswinoujscie

Drugaki powitały wiosnę

Uczniowie klas drugich przywitali wiosnę konkursowo i nie tylko  . Najpierw uczestniczyli w „Turnieju wiosennym”, w którym główną nagrodą były 4 DNI BEZ ZADAŃ DOMOWYCH. Potem ruszyliśmy na obchód dookoła szkoły z marzannami. Po powrocie na szkolny plac zabaw każda klasa spaliła swoją marzannę. Ostatnim punktem programu było małe co nieco –kiełbaski z grilla. Udało nam się przepędzić zimę, wyszło śliczne słoneczko i zrobiło się bardzo ciepło i przyjemnie.

M.A. i A.Sz.

„Jedz smacznie i zdrowo” – już po raz drugi w naszej szkole!

W tym roku ponownie bierzemy udział w projekcie „Jedz smacznie i zdrowo”. Biorą w nim udział głównie klasy naszego gimnazjum, ale polecam stronę i innym uczniom.
Wejdźcie na stronę : http://www.winiary.pl/JEDZSMACZNIEIZDROWO/default.aspx a tam czekają na Was fajne linki:
- Aktualności, czyli „Czy wiesz, że…..”;
- Zapytaj eksperta;
- Przepisy;
- Quizy i konkursy:
np. „ Jakim jesteś owocem i dowiedz się, jak wykorzystać potencjał, który tkwi w tobie!

lub „Jaki sport jest dla Ciebie?”.

Klasy gimnazjalne otrzymały antystresowe pomidorki ;) i informacje o programie. Każdy uczeń jeśli będzie chciał , może wykonać prace konkursowe– filmik lub plakat promujący idee programu zdrowego i racjonalnego odżywiania a będą one wysłane przez nauczyciela (termin wysłania upływa 20 kwietnia więc trzeba trochę pospieszyć się – czeka spotkanie i lekcje tańca z Gwiazdą You Can Dance!).

Wszelkie informacje u nauczyciela biologii – pani Sylwii Rybczyńskiej - Krzystosiak.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej od 2001 roku jest inicjatorem działań w zakresie antynikotynowej profilaktyki i promocji zdrowia wśród mieszkańców miasta Świnoujścia, również uczniowie klas zerowych wraz z wychowawcami przystąpili do realizacji programu "Czyste powietrze wokół nas". Program był adresowany do dzieci 5,6 letnich oraz ich rodziców i opiekunów. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, projektowały własny znaczek "Nie pal przy mnie", który wręczały palącym członkom rodziny. Podczas realizacji programu dzieciom cały czas towarzyszył główny jego bohater - Dinek. Dzieci widziały go na ilustracji, a następnie same wykonały piękne portrety małego dinozaura.
         Nauczyły się również piosenki o Dinku, którą bardzo chętnie śpiewają. W nagrodę za tak pięknie zrealizowany program dzieci otrzymały maskotkę Dinka.

spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie

Jubileusz Klubu Literackiego „Na Wyspie”

W sobotę 17 marca w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu odbył się koncert poetycki z okazji 45- lecia Klubu Literackiego "Na Wyspie". Scenariusz w oparciu o fragmenty wierszy członków klubu "Na Wyspie" napisała Beata Wołoszyn i Iwona Dominiak. Koncert poetycki pt. "Poezja jest w nas" przygotowali muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I oraz Zespołu Szkół Publicznych nr 4 i Gimnazjum Integracyjnego pod kierunkiem Iwony Dominiak, Barbary Piekielskiej i Magdaleny Szubartowskiej.
         Autorami muzyki był Krzysztof Naklicki, Daniel Zyzik, The Chronology, Radek Dobke z zespołem oraz Oliwia Sołtyk. Oprócz uczniów wystąpili też wokaliści. Koncert miał także multimedialną oprawę. Przyciągnął ludzi w różnym wieku, bo każdy z nas potrzebuje w życiu odrobiny liryki, romantyzmu i zamyślenia.
         Poetom "Na Wyspie" dziękujemy, życząc kolejnych, udanych jubileuszy. Młodzieży naszej szkoły gratulujemy udanego występu i reprezentowania naszej szkoły w tak piękny sposób.

B.P. i M.Sz.

czytaj: