Dzień Patrona w klasach I – III

W środę 29.01.2020 r. klasy I - III obchodziły Dzień Patrona kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza. Tego dnia dzieci mogły być ubrane po „marynarsku”. Uroczystość rozpoczęła się od wspaniałego pokazu tanecznego i wspólnego śpiewu morskich piosenek w wykonaniu uczniów z klasy II B oraz I A.
         Po udanej części artystycznej we wszystkich klasach młodszych odbyły się zajęcia marynistyczne, przygotowane według opracowanego wcześniej scenariusza. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki związane z naszym regionem. Kolejnym zadaniem było nauczenie się piosenki pt. „Bum cyk, cyk”. Następnie każda klasa została podzielona na grupy, które wspólnie tworzyły prace, ozdabiając dowolną techniką szkice statków i żaglowców. W ten sposób powstała ciekawa wystawa prac wszystkich dzieci, którą można obejrzeć w pawilonie D. To był udany dzień.

A.M., J.B..

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

We wtorek 28.01.2020r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Świnoujściu odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych..
          Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
         Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie: „Przyjaciele książek” przygotowane przez uczennice klas piątych: Zuzię Czulak, Malwinę Duszę i Wiktorię Król. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając je.
          Po obejrzeniu przedstawienia dzieci rozwiązywały zagadki, złożyły uroczyste przyrzeczenie Książce, że spełnią jej życzenia. Gęsim piórem zostały pasowane przez p. Agatę Graczkowską i p. Basię Piekielską. Nowi czytelnicy mieli okazję wypożyczyć książki. Na pamiątkę spotkania otrzymali zakładki.

A. G. i B. P.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

„Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabszym”
(B. Brecht)

WOŚP w SP 4

Tradycyjnie jak co roku w pierwszą niedzielę stycznia odbył się finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przypadł on na 12 stycznia - był to już 28 finał tej najbardziej znanej orkiestry.
          Na terenie naszej szkoły dźwięki Orkiestry było słychać przez cały grudzień i w pierwszym tygodniu nowego roku. W tych dniach społeczność naszej szkoły włączyła się w akcje organizowane na jej terenie. Wolontariuszami byli wszyscy-uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dzieci z kl. I-III wykonali prace na kiermasz bożonarodzeniowy, rodzice upiekli ciasta i przygotowali galaretki na kiermasz słodkości. Uczniowie klas starszych poprzez sprzedaż swoich prac plastycznych oraz wypieków (przygotowanych przez rodziców) włączyli się do zbiórki pieniędzy na WOŚP. Ostatnim akordem szkolnego grania była dyskoteka zorganizowana dla klas młodszych.
         Z wszystkich akcji zebraliśmy łącznie 4150zł, które zasiliły skarbonkę WOŚP. Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom, bez Waszego bezinteresownego wsparcia uzbieranie takiej kwoty nie byłoby możliwe. Działając w myśl hasła ,,Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej" ZAPRASZAMY ZA ROK. DO ZOBACZENIA.

Wolontariusze WOŚP w SP nr 4

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP