Wrzesień 2011

Dzień Chłopca w klasie 1b

Dzień Chłopca w klasie 2b

30.09.2011 r. obchodziliśmy "Dzień Chłopca". Na powitanie dziewczynki złożyły kolegom serdeczne życzenia.
         W tym dniu chłopcy, aby udowodnić, że zasługują na miano „super chłopaka” musieli przejść wiele prób (m.in. próbę odwagi, powagi, mądrości i wytrzymałości).
         Nie zabrakło też konkursów. Chłopcy mieli do wykonania wiele śmiesznych zadań: przyszywali guziki, rysowali z zasłoniętymi oczami, rozpoznawali marki znanych aut, a także narzędzi używanych przez swych tatusiów i dziadków.
         Wszyscy chłopcy dzielnie walczyli i zdobywali punkty. Na odznakę „klasowego szeryfa” zasłużyli: Dawid Turkot i Dawid Pawlik. Gratulujemy!!
         Każdy „super chłopak” otrzymał drobny podarunek. Ten dzień będziemy długo wspominać, bo był bardzo udany.

A.Sz.

Dzień Chłopca w IIc

Aby tradycji stało się zadość, 30 września w Dzień Chłopaka dziewczynki z IIc podarowały swoim klasowym kolegom ludziki z lego i słodycze. Przygotowały również dla nich zagadki i zabawy. Ze wszystkimi zadaniami chłopcy poradzili sobie doskonale.

K.Sz.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 23 września 2011r. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwała komisja uczniowska. Swój głos mógł oddać każdy uczeń naszej szkoły. Po zaciętej walce kandydatek w trakcie której stawiały różne obietnice, nareszcie nadszedł dzień wyborów. Oddano 257 głosów, w tym 191 na Aleksandrę Kramarz, 48 na Agatę Lotarską, a 18 na Emilię Szepke. Zdecydowaną większość głosów otrzymała Aleksandra Kramarz wygrywając wybory. Życzymy jej powodzenia i ciekawych pomysłów w trakcie trwania jej kadencji.

(AP)

OTRZĘSINY KLASY I GIMNAZJUM

Dnia 14 września na sali gimnastycznej gimnazjum integracyjnego przy ZSP4 w Świnoujściu odbyły się otrzęsiny klasy pierwszej.
         Tegoroczne otrzęsiny zostały przygotowane przez klasę III a. Podczas ceremonii obecni byli uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum wraz z wychowawcami. W składzie jury znalazło się troje nauczycieli i dwoje uczniów. Aby dołączyć do naszej braci uczniowskiej, pierwszacy musieli stawić czoła postawionym przed nimi zadaniom, takimi jak: „Złote Rączki” - wykonanie z dostępnych materiałów mundurka szkolnego, „Top Model” - zaprezentowanie owych mundurków wraz z opisem. Na uczestników czekał także Quiz ze znajomości o szkole (sprawdzający poziom ich inteligencji oraz zdolność szybkiego i prawidłowego odpowiadania na podchwytliwe pytania) oraz kilka zadań sportowych, które miały dowieść ich umiejętności fizycznych potrzebnych im w celu reprezentowania naszej szkoły na rozmaitych zawodach. Po każdym etapie jury przydzielało im odpowiednią liczbę punktów. Później, w czasie naradzania komisji sędziowskiej, poproszono wychowawcę klasy I a o złożenie przysięgi. Następnie to samo zrobili uczniowie.
         Na koniec rozdano dyplomy za udział w poszczególnych konkurencjach oraz ogólny dyplom dla całej klasy. Po otrzęsinach brać uczniowska razem z nowymi członkami rozeszli się do klas. Mamy nadzieję, że tegoroczni pierwszacy godnie będą reprezentować nasze gimnazjum dobrymi wynikami w nauce, a swoim (wzorowym ma się rozumieć) zachowaniem będą świecić przykładem wśród uczniów ZSP4.

JM

Powitanie jesieni

Uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przywitali pierwszy dzień jesieni wycieczką na wieżę Goeben w przytorskim lesie.
         Pani mgr inż. Magdalena Gołębiewska z Nadleśnictwa Międzyzdroje przygotowała bardzo ciekawą prelekcję o drzewostanie i roślinności naszych okolicznych lasów. Dzieci obejrzały też film przyrodniczy o ptactwie i zwierzętach zamieszkujących torfowiska.
         Uczniowie mieli doskonałą możliwość wykorzystania zdobytej w szkole wiedzy poprzez odnajdywanie poszczególnych gatunków drzew i roślin, co czynili bezbłędnie. Z zaciekawieniem wysłuchały historii i dzisiejszego znaczenia wieży Goeben.
         Na zakończenie każdy uczeń miał do rozwiązania przyrodniczą krzyżówkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci kalendarzyków i planów lekcji ufundowanych przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Z radością uczniowie przyjęli zaproszenie do złożenia kolejnej wizyty w lesie.

źródło: www.iswinoujscie.pl

na portalu www.iswinoujscie.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej                  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej