[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościAndrzejki w I a gimnazjum

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDyskoteka gimnazjalistów i szóstoklasistów

         Jak co roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Tym razem bawiły się klasy szóste i gimnazjum. Najbardziej dopisali chyba szóstoklasiści, ale i gimnazjum nie pozostało w tyle. Tańce i dance'owe rytmy wstrząsały naszą szkołą powodując drżenie wysłużonych murów. Na te dwie godziny szkoła dorównała najlepszym dyskotekom w mieście. Młodzież bawiła się do utraty tchu, w przerwach udając się do swoich klas i popijając gazowane napoje. I zupełnie nie przeszkadzało im, ze andrzejkowy wieczór świętowali 26 listopada, czy o całe cztery dni za wcześnie,. Młodym ludziom nie przeszkadzają takie drobnostki, a przecież każdy powód do zabawy jest dobry. Tegoroczna dyskoteka w zupełności dorównała swoim poprzedniczkom i mam nadzieję, że następna również utrzyma ten poziom.

Olga Pilniakowska


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejAndrzejki w II c

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejMagiczna wizyta w Zespole Szkół.

         Zgodnie z tradycją i w myśl nowego przysłowia "na świętego Andrzeja błyska w dzieciach nadzieja" my uczniowie klasy I C zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkół. W drodze na spotkanie z "przeznaczeniem towarzyszyła nam "cyganka", która była naszym przewodnikiem w drodze. Po dotarciu do celu znaleźliśmy się w magicznym, pełnym tajemnic miejscu. W ciemnościach, wśród świec ujrzeliśmy stoły za, którymi siedziały"wróżbitki"". Ciekawi jaka przyszłość nas czeka poddaliśmy się z ochotą różnym sposobom wróżenia. Pełni wrażeń wróciliśmy do klasy na słodki poczęstunek. Były to nasze pierwsze "andrzejkowe" wróżby. Długo będziemy o nich pamiętać, chociaż nie wszystkie weźmiemy sobie do serca. Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół za zaproszenie i ten niezwykły dzień.

E.W.


andrzejki andrzejki andrzejki andrzejki andrzejki andrzejki


Magiczna dyskoteka trzeciaków w andrzejkowy wieczór

         W imieniny św. Andrzeja wszystkie klasy trzecie bawiły się na dyskotece połączonej z wieczorem wróżb. Kolorowe i migające światła sprawiły, że atmosfera była pełna „magii”. Dziewczyny z Gimnazjum przebrane za wróżki i cyganki wspierane przez czarodziejki i czarodzieja z III c zapoznały dzieci z tradycjami andrzejkowymi. Każdy z zapartym tchem słuchał przepowiedni, o których chętnie opowiadał innym.
         Po intensywnych tańcach, siły można było zregenerować pysznymi ciastami i pożywnymi sokami, które czekały w salach. Wszystkie smakołyki znikały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
         Ukoronowaniem imprezy było lanie wosku, które wzbudziło wiele emocji i poruszyło wyobraźnię wszystkich. Każdy przez klucz otwierający sekrety przyszłości chciał wywróżyć sobie pomyślność, szczęście, miłość... Moc wrażeń mieli uczniowie, kiedy przez główny holl przemaszerowały ich buty.
         Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce zmiksowanej przez chłopaków z Samorządu Uczniowskiego.

K.Sz.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejKolędowaliśmy w Mölschow

         Do niemieckich tradycji adwentowych należą kiermasze i jarmarki. Taki właśnie odbył się 28.11.2009 w Transgranicznym Ośrodku Młodzieżowym w Mölschow, na który zostaliśmy zaproszeni, aby zaprezentować krótki program artystyczy.
         Na gościnnej scenie uczniowie zaprezentowali się umiejętnościami recytatorskimi w języku niemieckim jak również uzdolnieniami artystycznymi.
         W świąteczny nastrój pieczonych jabłek, aniołów, wieńców i ozdób bożonarodzeniowych wprowadził nas występ naszej grupy wokalnej śpiewającej polskie kolędy i pastorałki.

A.P.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia

         25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś".
         Tego dnia, jak co roku nasza szkolna czytelnia zamieniła się w Krainę Misia, tym razem Misia Uszatka. Na spotkanie z nim przyszli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami. Gościliśmy również dzieci z Przedszkola nr 11. Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. "Przygoda Misia Uszatka i jego przyjaciół z jeżem" przygotowane przez uczniów z klasy III b. Potem były wspólne zabawy i uściski z "Misiem Uszatkiem". Na pożegnanie "miś" częstował małym "co nieco" i zapraszał za rok.

B.P.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
kolędy


         Zapraszamy wszystkich do wizyty w miejscowości Mölschow w Niemczech (skręt w prawo z drogi B111 za Zinnowitz – przed Wolgastem) w dniu 28 listopada (sobota), gdzie wystąpią nasi uczniowie z klas 2 e sp i 2 gimnazjum. Otrzymaliśmy zaproszenie do występu (13.00 – 13.30) podczas „Adventsmarkt” – festynu adwentowego.
         W tradycji niemieckiej leży szczególnie uroczyste rozpoczęcie adwentu i przeżywanie tego okresu przed Bożym Narodzeniem, a jednym ze sposobów świętowania jest organizowanie festynów, gdzie odbywają się kiermasze tradycyjnych kulinariów, ozdób świątecznych i śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych.
         Zapraszamy zarówno ze wsparciem duchowym dla naszych reprezentantów, jak i z ciekawości sąsiedzkiej oraz dla miłego przeżycia okresu przedświątecznego.
         Należy mieć na uwadze, że symboliczna opłata za wstęp wyniesie ok. 2 €, parking bezpłatny.


dyrekcja szkoły
Razem o tolerancji.
Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji w „Czwórce”

         Po raz czwarty odbył się „Dzień Integracji i Tolerancji” w ZSP nr 4 w Świnoujściu.
         Od samego rana uczniowie klas IV – VI i gimnazjum brali udział w konkurencjach sportowych oraz wykonali wspólne prace plastyczne.
         Równolegle na piętrze pawilonu D najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych. Konkurencje były bardzo ciekawe. Dzieci z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem wczuły się w role osób niepełnosprawnych. Pędzlem trzymanym w ustach malowały ilustracje, z zasłoniętymi oczami pokonały „tor przeszkód”. Leżąc na brzuchu na deskorolce, wcieliły się w osobę z niedowładem nóg. Na koniec maluchy wykonały wspólną ilustrację, którą zatytułowały „Rysunek dla kolegi i koleżanki”.
         Organizatorki Joanna Lenkiewicz, Paulina Dercz, Karolina Kuter i Ewa Gańska przygotowały dla uczestników wyjątkową niespodziankę. Na spotkanie z uczniami przybyli piłkarze Floty Świnoujście z trenerem Peterem Nemcem. Atmosferę wspólnej zabawy, podczas której rozstrzygnięto także konkurs na projekt stroju i logo drużyny „Flota” Świnoujście, rozgrzewała rozentuzjazmowana publiczność. Na koniec piłkarze odpowiadali na pytania dzieci i rozdawali autografy.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


więcej ...

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH
Z „III JESIENNYCH SPOTKAŃ ZE SZTUKĄ”

         W piątek 13.11.2009 r. uczniowie z klas: I B, II D, III B wybrali się do Galerii „Poddasze" Miejskiego Domu Kultury, gdzie można obejrzeć wystawę prac wykonanych w ramach „III Jesiennych spotkań ze sztuką", które odbyły się w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Świnoujściu.
         Prace pod tytułem „Jesień w lesie” wykonane przez dzieci z przedszkoli, uczniów klas pierwszych szkół podstawowych ze Świnoujścia oraz dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego zachwycają różnorodnością form przestrzennych i bogactwem wykorzystywanej kolorystyki. Na szczególną uwagę zasługują prace dzieci oraz młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie - największego formatu, które są potwierdzeniem bogactwa fantazji i wyobraźni ich wykonawców.

J.B.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W GIMNAZJUM

         Klasa I a i II a gimnazjum przygotowała w przeddzień tak podniosłego i poważnego dnia, w 91 rocznicę odzyskania niepodległości przedstawienie. Wracając do dni ponurych, kiedy nasi pradziadkowie i dziadkowie musieli zabijać i umierać dla naszej wolności, postanowili ukazać swoją świadomość…budzącą się świadomość odpowiedzialności młodych Polaków za to co było…i za to co będzie. Nie mogli więc pominąć dnia codziennego i zwykłych, przyziemnych trosk, które wychodzą na zewnątrz nawet podczas rozmów Polaków o… niepodległości.

M. Sz.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejK O P C I U S Z E K

         Historia Kopciuszka jest prosta, czytelna i wciąż aktualna. Patrząc na złe siostry i Macochę dostajemy gotową odpowiedź na pytanie: „Jak nie należy postępować”. Losy głównej bohaterki wskazują, że bycie uczciwym i pracowitym popłaca, a cierpliwość i pokora w życiu, to zalety, które należy w sobie rozwijać.
         W piątek 13 listopada uczniowie klas 0 – III mieli możliwość obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. W spektaklu przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu znajdujemy wszystko, co powinna zawierać opowieść o Kopciuszku, a także o wiele więcej … Artyści śpiewali, tańczyli, bawili, uczyli i wzruszali do łez.
         We wrocławskiej inscenizacji widzieliśmy dwie wesołe myszki, które podają pomocną dłoń Kopciuszkowi w trudnych chwilach. Poznaliśmy Macochę i jej równie niesympatyczne, a momentami śmieszne, córki. Spotkaliśmy Matkę chrzestną, czyli dobrą wróżkę, która odmieniła los tytułowej bohaterki. W końcu Królewicza, który całe swoje życie czekał właśnie na nią …
         Magiczna kareta, piękna suknia, złote pantofelki … któraż z dziewcząt o tym nie marzy? Jednak droga, którą musiał pokonać Kopciuszek, była długa i trudna. Dopiero, kiedy zjawił się ukochany i poprosił o przymierzenie pantofelka, jej życie zamieniło się w prawdziwą bajkę.
         Kopciuszek to historia, która nigdy się nie znudzi, kochają ją kolejne pokolenia dzieci i dorosłych. Uczniowie klas 0 – III wrócili do szkoły pełni wrażeń i przeżyć teatralnych związanych z magią słowa, światła i muzyki. Obrazy i dźwięki z tego barwnego przedstawienia na długo pozostaną w pamięci dzieci i rozjaśnią dobrym wspomnieniem te szare, słotne jesienne dni.

źródło: Narodowy Teatr Edukacji
KSz

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej91 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

         Uroczysta akademia z okazji 11 Listopada była obrazową i zarazem pouczającą lekcją historii przygotowaną przez uczniów z klas IIa i IIc pod kierunkiem wychowawczyń.
         Zaprezentowana podczas apelu inscenizacja pomogła poznać i zrozumieć młodszym uczniom ważne i trudne wydarzenia z historii Ojczyzny.
         Atmosferę tamtych lat, tęsknotę Polaków za odzyskaniem niepodległości przybliżył chór szkolny wykonując nastrojowe pieśni patriotyczne.
         Uwagę młodych słuchaczy przykuwała scenografia oraz stroje historyczne przygotowane przez rodziców i dziadków naszych uczniów.
         Gorące brawa na zakończenie akademii świadczyły o tym, że ta forma uczczenia kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości podobała się i przemówiła do wyobraźni najmłodszych słuchaczy naszej szkoły.

Organizatorzy

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej„Zabierzesz mnie na drugi brzeg, za Tobą będę do nieba szedł...”

         Dar świętości otrzymaliśmy wszyscy na chrzcie świętym. Mamy zadanie rozwijać go przez całe życie. Człowiek święty, to człowiek dobry, kochający Boga i bliźniego. Każdy z nas ma wielką szansę zostać świętym. Nasze imiona będą wpisane nie w historię Polski, czy świata, ale w historię Nieba.
         8 listopada, podczas mszy św. o godz. 13-tej, kolejny raz dzieci z grupy liturgicznej zaprezentowały program słowno-poetycki na temat świętych.
         Do naszego kościoła „przybyli święci z nieba”, żeby nam coś o sobie opowiedzieć. Oni są już na drugim brzegu – to znaczy w niebie.
         Uczniowie przedstawili sylwetki niektórych z nich. Mogliśmy poznać: biskupa z Krakowa św. Stanisława, św. Królową Jadwigę, św. Stanisława Kostkę, błog. Karolinę Kózkównę, oraz patrona naszej parafii błog. Michala Kozala.
         Wszyscy zgromadzeni w kościele mogli zobaczyć, jak wyglądali święci poprzez prezentację slajdów na ścianie kościoła.
         Nie zabrakło również radosnych śpiewów: „Gdy kiedyś Pan powróci znów”, „ Zabierzesz mnie na drugi brzeg...” oraz „Święty uśmiechnięty”, do których włączały się chętnie pozostałe dzieci uczestniczące we mszy św.


Bożena Boczkowska

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka