[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualnościdzieci

Składam serdeczne podziękowania
KOLEŻANKOM I KOLEGOM NAUCZYCIELOM
oraz
PRACOWNIKOM ADMINISTRACIJI I OBSŁUGI,
a także
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM PIKNIKU I ZAANGAŻOWANYM RODZICOM
za przygotowanie imprezy, stworzenie wspaniałej atmosfery,
przyczynienie się do sukcesu naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Zebraliśmy w tym roku

9607 zł

Pieniądze zostaną przeznaczone na

DOPOSAŻENIE PRACOWNI KOMPUTEROWYCH

DyrekcjaDZIEŃ MAMY W GRUPIE „0” B

         Dzieci z grupy 0 "B" zaprosiły swoje Mamy z okazji Ich Święta. Zaprezentowały program artystyczny - wiersze, piosenki i tańce, które nauczyły się na tak ważną uroczystość.
         Mamy wspólnie ze swoimi pociechami brały udział w konkursach. Rozpoznawały siebie na portretach wykonanych przez dzieci i odszukiwały torebki zaprojektowane specjalnie dla Nich.
         Dzieci wręczyły swoim Mamom laurki i upominki. A potem wszyscy zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Impreza była udana, Mamy miały uśmiechy na twarzach. Uroczystość ta i kolorowe życzenia złożone przez dzieci na pewno wszystkim długo pozostaną w pamięci.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


I c na Wyspie Skarbów

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


DZIEŃ MAMY W GRUPIE „0” A

         W kalendarzu zapisano wiele ważnych świąt i uroczystości. Jednak zarówno dorosły, jak i dziecko wie, że najważniejszym świętem bliskim każdemu sercu jest 26 maja- Dzień Mamy.
         Dzieci z grupy „0” A zaprosiły do klasy swoje mamy z okazji ich święta. Wyrażając wdzięczność i szacunek należny każdej mamie przygotowały poczęstunek i krótki występ artystyczny przeplatany piosenką. Później mamy razem z dziećmi brały udział w zabawnych konkursach i zadaniach. Żadna mama nie miała kłopotu z rozpoznaniem siebie na narysowanym portrecie. Mamy miały okazję zaprezentować również swoje niesamowite zdolności aktorskie w teatrzyku kukiełkowym pt „Czerwony Kapturek”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie zrobione upominki i laurki. Dla wszystkich był to z pewnością szczęśliwy dzień pełen radości i wzruszenia.

E. G.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Wizyta zerówki w Straży Granicznej

         W związku z obchodami 20 rocznicy powstania Straży Granicznej zostaliśmy zaproszeni do uczestniczenia w pokazie sprzętu i sprawności funkcjonariuszy, którzy zorganizowali pokazy. Z zapartym tchem oglądaliśmy sposoby obezwładnienia przestępcy oraz walki obronne. Byliśmy także pod wrażeniem tresury psów. Zwiedzaliśmy również jednostki pływające będące na wyposażeniu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej oraz wnętrza samochodów. Mieliśmy możliwość przymierzenia elementów stroju pracownika Straży Granicznej, strzelania z nienaładowanej broni. Atrakcją była także możliwość przejażdżki quadem. Zadawaliśmy pytania i poznawaliśmy odpowiedzi dotyczące pracy w Straży Granicznej. Miłą niespodzianką były cukierki i baloniki. Raz jeszcze dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w pokazach.

E G.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Integracyjny Piknik Rodzinny w ZSP nr 4!

         Sezon piknikowy uznajemy za rozpoczęty! Z rykiem motocykli, z piosenką dziecięcą na ustach, z wymalowaną, kolorową buzią, no i z pełnym brzuchem. Organizatorzy pikniku w „Czwórce” mają szczęście do ładnej pogody, bo mimo, że w sobotę rano trochę się chmurzyło, dobry humor piknikowiczów przegonił deszcz. Dzieci mogły swobodnie tworzyć makaronowe korale i dzieła z masy solnej lub ciastoliny, a publiczność pod sceną wysłuchać uroczego śpiewu małych i dużych uczniów. Chętnych do skoków na trampolinie, wspinaczki na bardzo wysoką, okazałą ściankę czy do przejażdżki quadem i motorem było tak wielu, że utworzyły się kolejki i trzeba było cierpliwie poczekać na swoją kolej. W międzyczasie koniecznie należało odwiedzić niezwykłą wróżkę – chiromantkę, kupić los na loterii, wziąć udział w licytacji atrakcyjnych przedmiotów, oznakować rower u przemiłych policjantów, obejrzeć psa SG. Cztery godziny upłynęły bardzo szybko, bo przecież czekały jeszcze konkurencje rodzinne, kolekcje uczniów, sklepiki ze ślicznymi wyrobami w technice decoupage i papierowymi końmi. Do tego liczne stoiska z jedzeniem nęciły zapachem i należało najeść się do syta. A kto nie pozwolił swoim pociechom pomalować buzi, włosów lub chociaż paznokci, niech żałuje i poprawi się za rok.
         Mamy nadzieję, że każdy, kto przyjął zaproszenie szkoły i zaszczycił ją swoją obecnością, wyśmienicie się bawił.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


www.iswinoujscie
fotogaleria www.iswinoujscie
www.eswinoujscie
fotogaleria www.eswinoujscie

Dzień Matki w Leśniczówce

         25 maja uczniowie z klasy 1d spędzili niezapomniane chwile u boku swoich ukochanych mam. Dzieci przygotowały część artystyczną i piękne laurki, natomiast mamusie pieczone kiełbaski, sałatki, napoje i pyszne ciasto. Wspólne zabawy oraz rozgrywki sportowe z rodzicami radośnie wypełniły czas uczestnikom świątecznego pikniku. Rozchodząc się do domów wszyscy zgodnie pytali: Kiedy zrobimy następne spotkanie?

R. K.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Dzień Rodziców w Ic

         Maj to nie tylko piękny, wiosenny miesiąc, ale również czas, w którym obchodzone jest święto wszystkich mam. 25 maja dzieci z Ic zaprosiły na uroczystość mamy i tatusiów, którzy już niedługo również będą obchodzić swoje święto. Pierwszaki wcieliły się w postaci z bajek, które przybyły z życzeniami. Królowa bajek po kolei zapraszała na scenę: Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Tomcia Paluszka, Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę z krasnoludkami i dobre wróżki. Wszyscy zgodnie twierdzili, że rodzice to największy skarb na świecie.
         Po prezentacji bajek, na scenę wkroczyli chłopcy, którzy również mówili o wielkiej miłości do mamy i taty, dużym trudzie i poświęceniu, aby ich pociechom żyło się jak najlepiej.
         Wszyscy bawili się świetnie, rodzice nagrodzili dzieci gromkimi brawami i cieszyli się z upominków własnoręcznie przygotowanych przez milusińskich. Słodki poczęstunek przeplatany był przygotowanymi konkursami i zabawami. Dzieci zaprosiły rodziców do konkursu znajomości bajek. Mamusie i tatusiowie wykazali się znajomością nawet najtrudniejszych zagadek za co nagrodzeni zostali brawami i słodkimi buziakami swoich pociech. Na koniec pierwszaki zatańczyły dla swoich kochanych rodziców.          Rodzice byli zadowoleni, niektórzy ... wzruszeni. To był dzień pełen wrażeń.

K. Sz.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Polska Prezydencja w UE

         Szkolny Klub Europejski przeprowadził akcję informacyjną na temat zbliżającej się polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
         Dn. 9 maja w Dniu Europy i 17 maja podczas zebrań z rodzicami klub zorganizował punkt informacyjny dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Przygotowano plakaty o UE, własne ulotki o polskiej prezydencji, w których zawarto najważniejsze informacje o tym prestiżowym wydarzeniu dla naszego państwa. Półrocze polskiego przewodnictwa w Radzie UE rozpocznie się 1 lipca 2011r.
         Państwo sprawujące prezydencje jest odpowiedzialne za organizację spotkań UE, nadaje kierunek polityczny Unii, dba o jej rozwój, integrację oraz bezpieczeństwo.
         W czasie unijnej prezydencji będziemy rozdawać zabawki- bączki w kształcie ludowych tancerek, spinki z krzemienia pasiastego i skórzane aktówki. Te upominki- gadżety będą wręczane zagranicznym delegacjom, aby promować nasze wzornictwo i tradycje narodowe.

SKE "Młodzież Europy"

ue ue ueLEKCJE EUROPEJSKIE

         Członkowie Klubu Europejskiego w ciągu ostatniego miesiąca przeprowadzili lekcje w klasach IV - VI i gimnazjum. Zajęcia dotyczyły powstania, rozwoju oraz prezydencji Unii Europejskiej. Dzieci i młodzież wykazali się szeroką wiedzą i chętnie uczestniczyli w nietypowych lekcjach.


Wernisaż
prac cyklu czytelniczo-plastycznego
„Śladami baśni i legend polskich”

         Dnia 19 maja odbyło się w Bibliotece Miejskiej uroczyste otwarcie wystawy prac dzieci ze świetlicy szkolnej przy ZSP nr 4 w Świnoujściu pt. „Śladami baśni i legend polskich”. Dzieci przez cały rok, raz w tygodniu wirtualnie wędrowały przez różne zakątki naszego kraju poznając legendy. Do każdej z nich wykonywały pracę plastyczna lub techniczną. Wśród zastosowanych technik znalazły się: malowanie na szkle, rysunek węglem, wyklejanki bibułowe i plastelinowe, masa solna, sól barwiona i in..Pomagało to małym podróżnikom w zapamiętaniu legend. Cały cykl czytelniczo-plastyczny przeprowadzały: p. Barbara Piekielska, Maria Sebestiańska i Karolina Michałowska. Spotkania te zakończyły się konkursem wiedzy o poznanych legendach, w których nagrodzono: I miejsce – Jakub Wolniak, II miejsce Sara Bielska, III miejsce Dawid Prokop. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród oraz wyróżnień za piękne prace plastyczne odbyło podczas uroczystości otwarcia wystawy. Był także konkurs – niespodzianka dla dzieci ze szkoły, które przyszły obejrzeć prace swoich kolegów i koleżanek. Pani dyrektor szkoły Anna Michałowska-Głuszek przeczytała legendę świnoujską pt. „Korweta z kościoła Chrystusa Króla”. Całość uświetniał pokaz slajdów tematycznych. Wernisaż zakończył się oglądaniem wystawy i słodkim poczęstunkiem przygotowanym dla dzieci. Organizatorzy zapraszają serdecznie przez najbliższy miesiąc do oglądania prac w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej. Warto zabawić się w odgadywanie z jaką legendą wiąże się praca plastyczna.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

www.eswinoujscie
fotogaleria www.eswinoujscie
www.iswinoujscie
Telewizja Świnoujście


POLSKA BIEGA

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA
I MALBORKA klas 5b i 5d

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Dzień Europy

Jeśli przemierzyć chcesz Europę
I na Alp szczyty, spojrzeć wysokie
Lub gdy popływać zechcesz w gondoli
Albo zobaczyć słynne Tivoli,
Wsiadaj – zaprasza cię ekspres szkolny,
Rozwiąż zagadkę – będzie wstęp wolny!

          9.05 z okazji Dnia Unii Europejskiej na korytarzu ZSP4 zawisł europejski pociąg. Każda z klas 0-3 szkoły podstawowej miała za zadanie przygotować po dwa wagoniki, a na nich zaprezentować najważniejsze i najciekawsze informacje o dwóch krajach unii europejskiej. W poniedziałek każda klasa dostała dodatkowo kartę zadań do rozwiązywania na przerwach. Zawarte w niej były pytania typu: „na którym wagoniku jest przepis na sałatkę”, „ile jest wszystkich wagoników”, „w którym państwie jest zamek Drakuli”. Trzeba więc było dokładnie wczytać się we wszystkie informacje zawarte w europejskim pociągu.

M. A.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

www.iswinoujscie
www.eswinoujscieUroczyste obchody Europejskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

         Dnia 4 maja 2011 roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Świnoujściu zorganizowało w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury uroczyste obchody Europejskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
         W koncercie integracyjnym brały udział dzieci i młodzież z różnych placówek naszego miasta. Nie zabrakło również pierwszaków z naszej szkoły. Dzieci z klas integracyjnych 1a i 1b wystąpiły w przedstawieniu słowno - muzycznym pt. "WESOŁY POCIĄG".
         Pomimo dużej tremy, wszystkie dzieci wspierane przez swe panie i rodziców wspaniale zaprezentowały się na scenie.

M.M. i A.Sz.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka