ANDRZEJKI W 0a

ANDRZEJKOWY KIERMASZ

Przed godziną ósmą, na głównym holu "małej szkoły" , było dziś bardzo tłoczno. Nie tylko za sprawą rozpoczynających się lekcji . Prawdzie tłumy przyciągnął andrzejkowy kiermasz ciast, zorganizowany dzięki ogromnemu wsparciu uczniów oraz ich rodziców.
        Kiermasz szkolny to coś znacznie większego niż sprzedaż ciast. To wydarzenie, które jednoczy szkolną społeczność chcącą zrobić coś wspólnie i w imię jednego celu. Zebrana kwota 1656 zł oraz uśmiechy na ustach wszystkich uczestników kiermaszu są najlepszym dowodem, iż nam się to udało!
        Wszystkie środki, które udało się zebrać zostaną przekazane na pomalowanie kolejnej części szkolnego korytarza. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, włożoną pracę oraz poświęcenie mnóstwa czasu i energii!

Żaneta Maguś

Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki
Andrzejki Andrzejki

foto A.B-W.

WIECZÓR ANDRZEJKOWY - WRÓŻBY, DYSKOTEKA I ŚWIETNA ZABAWA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
w naszej szkole

25 i 26 listopada szkolna czytelnia zaprosiła wszystkich pierwszoklasistów i zerówkowiczów na spotkanie z niezwykłym gościem – „pluszowym misiem” Nikodemem.
         Wszystkie dzieci przybyły ze swoimi ukochanymi maskotkami, które towarzyszą im w miłych, radosnych i smutnych chwilach.
        Podczas spotkania maluchy poznały historię Pluszowego Misia. Z dużym zaangażowaniem wykonywały przygotowane dla nich zadania: układały puzzle, naprawiały misie, nauczyły się śpiewać piosenkę o tym co lubią misie.
        Dowiedziały się również, że żyjące w lasach i górach niedźwiedzie nie są łagodnymi misiaczkami, które można przytulać.
        Na koniec spotkania dzieci śpiewały i tańczyły -„Stary niedźwiedź mocno śpi”…..
        W prezencie od honorowego gościa czytelni wszyscy dostali misiowe kolorowanki.

B.P.
K.Sz.
M.B.

Dni Integracji i Tolerancji - informacje na świnoujskich portalach

na portalu www.swinoujskie.info
na portalu www.eswinoujscie.pl
na portalu www.facebook.com

Dni Integracji i Tolerancji w klasach 0-III

Tradycją naszej szkoły są obchody Dni Integracji i Tolerancji.
        17 listopada klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach, których celem było kształtowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, której hasło brzmiało „Pomagam innym”. Rozmawiały ze swoimi wychowawcami na temat zachowania się wobec tych osób, a także szeroko pojętej akceptacji i tolerancji. Uczniowie wczuwali się w rolę osób niepełnosprawnych, by przekonać się że wzajemna pomoc jest niezbędna. Każda klasa wykonała wspólną pracę plastyczną przedstawiającą logo Dnia Integracji i Tolerancji.
        Kolejny dzień 18 listopada klasy młodsze spędziły realizując ideę integracji, wspólnie udając się do kina na film pt. „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”. W ostatnim dniu dzieci oglądały przedstawienie w wykonaniu podopiecznych WTZ w Świnoujściu. Był to wyjątkowy pokaz, który bardzo się dzieciom podobał.
        Oby nauka, którą dzieci wyniosły z tych dni, tolerancja, wzajemne zrozumienie, pomoc i akceptacja towarzyszyły wszystkim w codziennym życiu.
        A jak było w tych dniach można zobaczyć na zdjęciach.

Dni Integracji i Tolerancji

W dniach od 16 listopada do 20 listopada 2015 roku odbyły się w naszej szkole Dni Integracji. W klasach starszych wychowawcy na lekcjach wychowawczych przeprowadzali rozmowy oraz zajęcia praktyczne pozwalające dzieciom i młodzieży wczucie się w sytuację osoby niepełnosprawnej , która pomimo znacznych utrudnień musi normalnie funkcjonować w szkole i codziennie często samotnie pokonywać różne trudności. W środę 18 listopada uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w zajęciach przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej przez Panie B. Lubosz oraz Justynę Kościółek-Bieniasz poświęconych przybliżeniu tematyki integracji. W czwartek 19 listopada gościliśmy młodzież działającą w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej, która zaprezentowała klasom starszym i młodszym 3 koncerty, które bardzo spodobały się wszystkim widzom. Natomiast młodzież z klas gimnazjalnych w piątek 20 listopada odwiedziła naszych czwartkowych gości w ich siedzibie na ulicy Basztowej biorąc czynny udział w zajęciach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz uczestnikom za aktywność i zaangażowanie!

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej        Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Koncert jesienny w 0a - zabawy z rodzicami

uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość

Foto M.Dz.

- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wspomnienia ze Srebrnej Góry

Pasowanie Pierwszaków na ucznia

W piątek 6 listopada 2015 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury uczniowie sześciu klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świnoujściu złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów „Czwórki”. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób. Ubrani na galowo pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-recytatorskie w programie artystycznym oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości. A trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy pięknie recytowali i śpiewali piosenki, więc celująco zdali egzamin na ucznia.
        Jednak  największym przeżyciem dla dzieci i ich rodziców był sam moment pasowania, gdy pani dyrektor Agnieszka Adamczyk i pani dyrektor Ewa Gańska dotykając ramienia każdego ucznia symbolicznym ołówkiem, przyjmowały adeptów w poczet uczniów słowami  „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Świnoujściu”. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.

na portalu www.eswinoujscie.pl

5 listopada dzieci z 0a robiły pyszne kanapki

kanapki kanapki kanapki kanapki kanapki kanapki

foto M.Dz.