[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności
Spotkania Wigilijne

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej                  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
szkoła podstawowa      gimnazjum


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY NA „DUŻEJ SZKOLE”


      Jak Co roku nauczyciele przedmiotów artystycznych przygotowują wraz ze swoimi uczniami z klas 4-6 i gimnazjum dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe.
      Ich prace zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem na Szkolnym Kiermaszu Świątecznym, który w tym roku odbył się 21.12.2009 na głównym holu „dużej szkoły”.
      W tym roku zaproponowaliśmy ozdoby z filcu, koło garncarskie dołożyło piękne gliniane figurki aniołów a gimnazjaliści na zajęciach artystycznych wykonali z masy solnej „wesołe i zwariowane aniołki na choinkę”.
      Łącznie zebraliśmy kwotę 315 zł, którą przeznaczamy na WOŚP dołączając tym samym do grona pomocników Jurka Owsiaka, których nie brak również w naszej „czwórce”.
      Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zdobyciu tych pieniędzy i już dziś zapraszamy za rok – już dziś szykujemy nowe, ciekawe pomysły.

Organizatorki kiermaszu


kiermasz kiermasz kiermasz kiermasz kiermasz kiermasz kiermasz


Z A P R A S Z A M Y    N A   L O D O W I S K O


zaproszenie


      Uprzejmie Państwa informuję, iż Prezydent Miasta zapewnił wszystkim uczniom z terenu Świnoujścia możliwość nieodpłatnego skorzystania z lodowiska w dniach 19-20 grudnia 2009 oraz w okresie ferii świątecznych, tj. od 23 – 31 grudnia 2009 r., w godzinach od 10:15 do 18:00 w turach, jak niżej:
10:15 – 11:15
11:30 – 12:30
13:00 – 14:00
14:15 – 15:15
15:30 – 16:30
17:00 – 18:00

      Każdy uczeń, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, ma prawo do nieodpłatnego korzystania z lodowiska. Osoby wypożyczające łyżwy ponoszą niewielką odpłatność w wysokości 2 zł/godz. za parę łyżew.
      Wyrażam nadzieję, że oferta ta po raz kolejny będzie dla naszych uczniów miłą niespodzianką oraz ciekawą formą odpoczynku i spędzenia wolnego czasu.

Zastępca Prezydenta Miasta
Leon Ryszard Kowalski
MIKOŁAJKOWA LOTERIA FANTOWA

         Dnia 15 grudnia w naszej szkole odbyła się loteria fantowa. Cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych. Udało nam się zebrać 410 złotych. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkim, którzy wzięli udział w loterii serdecznie dziękujemy.

Się ma!
Organizatorki

loteria loteria loteria loteria loteria loteria loteria loteria


W- f na lodowisku
Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIAST

         10 grudnia od samego rana w pawilonie D wrzało. Dzieci czekały na „Wielkie Otwarcie” a panie krzątały się znosząc przepyszne ciasta na stoisko. O godzinie 9:00 rozpoczął się Mikołajkowy Kiermasz Ciast. Każdy uczeń, nauczyciel, rodzic czy pracownik szkoły spieszył, by skosztować magicznych słodkości. Tego dnia wszyscy chętnie wydawali pieniądze. Każdy wiedział, że dochód z Kiermaszu zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kiermasz zakończył się prawdziwym sukcesem! ZEBRALIŚMY 620,07 zł !!!
         Pragniemy serdecznie podziękować głównie rodzicom za upieczenie przepysznych ciast. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę Pani Aleksandry Szmyt za to, że dzielnie i bezinteresownie wspierała nas w trakcie sprzedaży. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z Państwa pomocą zorganizujemy równie wspaniały Kiermasz.
         Dziękujemy za owocną współpracę!

Organizatorki

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Wieczór z twórczością Teodora Fontane w bibliotece

         Tak, jak zapowiadano, zgromadzeni wczoraj w murach Miejskiej Bibliotece Publicznej, mogli poczuć się jak w XIX-wiecznym mieszczańskim salonie.
         Wszystko za sprawą zorganizowanego tam wieczorku poetyckiego poświęconemu niemieckiemu pisarzowi Heinrichowi Teodorowi Fontane.
         Pomysłodawcą i realizatorem tego jakże kulturalnego przedsięwzięcia byli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 4, którzy obecny rok szkolny ogłosili rokiem tegoż właśnie pisarza.
         Podczas wczorajszego spotkania w bibliotece, uczniowie i nauczyciele „czwórki”, a także zaproszeni goście i mieszkańcy Świnoujścia, mogli nie tylko poznać bogatą biografię artysty, którego dzieciństwo łączy się z naszym miastem, posłuchać fragmentów jego bogatej twórczości, obejrzeć specjalnie przygotowaną przez uczniów na tę okazję prezentację multimedialną, ale także posłuchać najsłynniejszego w mieście gawędziarza – wybitnego historyka i znawcę dziejów Świnoujścia (oraz wyspy Uznam) – dr Józefa Plucińskiego, który, jak zwykle, w sposób niebanalny i niezwykle ciekawy i barwny opowiedział dzieje bohatera wieczoru Teodora Fontane.
         Zgromadzona publiczność, za sprawą świetnie przygotowanej „scenerii” i dzięki oratorskim zdolnościom młodzieży, na pewno poczuła nutkę XIX-wiecznego klimatu.
         Brawo uczniowie! Czekamy na kolejne tego typu spotkanie!

źródło: http://www.eswinoujscie.pl

FOTOGALERIA


Patryk i jego Porsche...

         Patryk Pieroszkiewicz ma dopiero 13 lat a rozpoznaje charakterystyczne elementy sylwetek niemal wszystkich marek samochodów. Marzy, by w przyszłości pracować w salonie Porsche lub Lexusa i przejechać się Hummerem w ekstremalnych warunkach. Póki co oddaje się kolekcjonerskiej pasji. Od 10 lat kompletuje modele najróżniejszych aut.
         Imieniny, urodziny, wyjazd... dla Patryka, ucznia I klasy Gimnazjum przy ZSP4 każda okazja jest dobra, by powiększyć kolekcję modeli pojazdów. Auta leżą w kartonach i skrzyni na pościel. To rozwiązanie tymczasowe, mama Patryka planuje zakup oszklonej witryny, na której najokazalsze i najcenniejsze modele będą się doskonale prezentowały.
         Kolekcja liczy niemal 200 aut. Niektóre są już tknięte zębem czasu, ale nadal zachwycają funkcjami jak np. Mustang Cobra z przesuwanymi fotelami, inne migają, wydają dźwięki, otwierają klapy i bagażniki. Jedne są malutkie, inne wielkie. Patryk wśród swoich modeli wskazuje Chryslera 300C, którego wyróżnia wspaniały metaliczny zielony lakier, ten sam, który błyszczy na prawdziwych pojazdach. „To największy i najcięższy samochód wśród tych, które dotąd zgromadziłem. Waży ponad 2 kg, tyle co Buli - mój pies” - śmieje się.
         Największą przeszkodą w uzupełnianiu zbiorów są oczywiście pieniądze. Ceny wielu modeli leżą poza zasięgiem możliwości. Najdroższa zdobycz kosztowała 150zł i trzeba było długo na nią odkładać. Cała rodzina zna pasję Patryka, a nawet niektórzy się nią zarażają. Kuzyn kompletuje już resoraki, z zazdrością patrzy na niektóre z modeli. Patryk podarował mu wielkiego akumulatorowego Chryslera.
         „Zbieractwo udzieliło się obojgu moim dzieciom – podsumowuje z uśmiechem pani Iwona, mama Patryka - Syn kompletuje auta, a córka kolejne numery magazynu Witch”.

B.B.

Patryk Patryk Patryk


"A JA CZEKAM NA CIEBIE MÓJ JEZU,
Tak jak inni na Ciebie czekali..."

         6 grudnia - w drugą niedzielę adwentu, uczniowie z grupy liturgicznej, na mszy św. dla dzieci, przedstawili inscenizację o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie. Mali aktorzy wcielili się m.in. w rolę Maryi i Anioła Gabriela Nie zabrakło również adwentowych pieśni. W ten sposób przypomniano zgromadzonym w kościele, jak dokonała się ważna w historii zbawienia - tajemnica Wcielenia Syna Bożego.
         Jak przystało na 6 grudnia, nie zabrakło w naszym kościele niespodzianki - wizyty świętego Mikołaja, który modlił się razem z nami, a po Mszy św. częstował cukierkami. Uczmy się od św. Mikołaja dzielić z innymi, okazywać dobroć potrzebującym oraz pomagać tym, którzy są w potrzebie.

Bożena Boczkowska

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Mikołajki

         Jak co roku od początku grudnia, wszystkie dzieci czekają na Św. Mikołaja. W naszej szkole 7 grudnia pojawił się ten niezwykły gość w towarzystwie przemiłej Śnieżynki.
         Tym, którzy na to zasłużyli Święty rozdawał podarunki. Przez cały rok każdy starał się być grzeczny, co potwierdzili zgodnie jak zawsze wyrozumiali i dobrotliwi nauczyciele. Nikt, zatem nie dostał rózgi.
         Trzeciaki, zanim otrzymały łakocie, przeprowadziły wywiad z Mikołajem, a miały do niego mnóstwo pytań, na które Święty udzielał wyczerpujących odpowiedzi.
         W podzięce za upominki, maluchy śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Dla zdecydowanej większości był to niezwykły dzień, pełen niezapomnianych wrażeń.

K.Sz.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Mikołajki na sportowo

         "W zdrowym ciele, zdrowy duch" to hasło towarzyszyło uczniom klasy I C, którzy 4 grudnia udali się do sali Świnoujskiego Klubu Karate Kyokushin na spotkanie z Mikołajem. W oczekiwaniu na przybycie gościa z dalekiej krainy dzieci wzięły udział w grach i zabawach sportowych pod czujnym okiem instruktora sztuk walki, który prowadził zajęcia. Podczas pobytu na sali treningowej uczestniczący w zajęciach zapoznali się z praktycznymi ćwiczeniami samoobrony. W miłej, sportowej atmosferze uczniowie doczekali się przyjścia Mikołaja. Przybysz po przywitaniu się z dziećmi i wysłuchaniu prezentowanych przez nie wierszy i piosenki obdarował je upominkami. Żal było rozstawać się z tak miłym gościem, ale przecież każdy wiedział, że czekają na niego inne dzieci. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły, gdzie w klasie mogli dokładnie obejrzeć swoje paczki. Ten dzień wszyscy zaliczyli do bardzo udanych.

E.W.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Kiermasz Mikołajkowy ozdób i kartek świątecznych

          Jak co roku sercem i czynem włączamy się do akcji zbierania funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
         Uczniowie klas o - III na zajęciach z wychowawczyniami, podczas popołudniowych spotkań z rodzicami oraz w czasie zajęć świetlicowych przygotowali piękne ozdoby i karty świąteczne na Kiermasz Mikołajkowy rozpoczynający cykl różnorodnych imprez organizowanych w naszej szkole, związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
         Kiermaszowa oferta była niezwykle bogata. Zainteresowanie kupujących budziły pomysłowe bombki, łańcuchy, ozdoby świąteczne z papieru, makaronu, masy solnej i drewna oraz piękne karty świąteczne.
         Dochód z kiermaszu tradycyjnie zasili konto WOŚP, dlatego cieszy nas udział w tym przedsięwzięciu. Ogromne podziękowania składamy więc wszystkim przyjaciołom Wielkiej Orkiestry - uczniom, wychowawcom, rodzicom, którzy wsparli nas w przygotowaniu i realizacji tegorocznego Kiermaszu Mikołajkowego.
         Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy, które odbędą się w grudniu i styczniu.

Sie ma!
Organizatorki

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejW XIX wiecznym salonie z Teodorem Fontane


Fontane


         Budowanie tożsamości miejsca - taki cel przyświeca cyklowi spotkań w Bibliotece Publicznej organizowanych co roku przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 4. Po udanym projekcie poświęconym pamięci zmarłej świnoujskiej poetki Anny Beaty Chodorowskiej, rozpoczęliśmy realizację projektu bibliotecznego, którego celem jest przybliżenie postaci Heinricha Teodora Fontane. Dzieciństwo niemieckiego pisarza nierozerwalnie związane jest ze Świnoujściem.
         Efekty działań podjętych przez młodzież w ramach ogłoszonego w „Czwórce” roku Teodora Fontane będzie można obejrzeć już w najbliższą środę.
         Zapraszamy 9 grudnia o godzinie 16 do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15 na wieczór poetycki. W gościnnych murach biblioteki, ustylizowanych na XIX wieczny mieszczański salon wysłuchać będzie można fragmentów powieści i poematów Teodora Fontane, przyjrzeć się multimedialnej prezentacji przygotowanej na tę okazję i wysłuchać gawędy Józefa Plucińskiego poświęconej artyście.

B.B.


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka