"Internetowy Teatr"

Dn. 20 lutego o godzinie 10.00, stu uczniów klas V obejrzało na żywo, za pośrednictwem internetu, musical pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Spektakl emitowany był z Teatru Muzycznego w Poznaniu.
         Dzięki projektowi TVP dzieci miały możliwość "przenieść się" na widownię teatru i obejrzeć spektakl wraz z uczniami 100 szkół Polski, które przystąpiły do akcji.
         Uczestniczenie w sztuce „na żywo” okazało się wspaniałą przygodą dla wszystkich piątoklasistów.

K.Sz.
B.P.

eswinoujscie
WYSPIARZ NIEBIESKI
iswinoujscie

BAŚNIOWA NOC

Wszystkim rodzicom, dzieciom, uczniom z klasy Vc
Olkowi Mrówczyńskiemu i Mariuszowi Tulimowskiemu,
zespołowi „Atu” z Miejskiego Domu Kultury
oraz harcerzom z ZHP –

DZIĘKUJEMY!
Bez Was nie byłoby tej nocy.

Noc to była wyjątkowa. Już po raz kolejny uczniowie klas drugich- zaopatrzeni w śpiwory, karimaty, latarki i dobry humor- stawili się w szkole punktualnie o godzinie 19.00. Wszystkich uczestników "Baśniowej nocy" przywitała pani Agnieszka Adamyczyk dyrektor szkoły.
         W oczekiwaniu na gości specjalnych , dzieci brały udział w zabawach sportowych (oj to skakanie przez linę!) przeplatanych „głośnym czytaniem”. O godzinie 21 z radością i wielkim entuzjazmem został powitany zespół taneczny „Atu”. To był jeden z nielicznych momentów, kiedy uczestnicy „Baśniowej nocy” dali się „ujarzmić”.
         Kolacja przygotowana przez rodziców dostarczyła nowej dawki energii, niezbędnej na spotkanie ze światem magii oraz z tym, na co dzieci czekały najbardziej- nocnym zwiedzaniem szkoły.
         Gdy wszędzie zgasły światła- uczniowie trzymając się liny- szli do wyznaczonych sal, oświetlając drogę latarkami i wypatrując w ciemnych korytarzach duchów. W pięciu salach czekały na nich nie lada atrakcje, przygotowane przez uczennice z klasy I gimnazjum : Śpiąca Królewna, którą mogło obudzić właściwie dobrane zaklęcie, Kopciuszek z koszem bucików do przymierzenia, bajkowe zagadki, ukryty skarb i zaszyfrowana wiadomość. Wszystkie dzieci za odwagę i znajomość bajek zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Nim się obejrzeliśmy wybiła godzina pierwsza i nadszedł czas odpoczynku. Wszyscy uczestnicy- w sali gimnastycznej- rozłożyli karimaty i śpiwory. Jednak zasypianie w nowym miejscu z bagażem wrażeń nie było łatwe, a rano niepotrzebna była pobudka.
         Mamy nadzieję, że noc w szkole była dużym przeżyciem dla najmłodszych czytelników. Staraliśmy się rozbudzić ich wyobraźnię i przy okazji przekonać, że świat książek i bajek może być niezwykle ciekawy.
         A czy ktoś widział duchy? Zapytajcie o to uczestników „Baśniowej nocy”.

Dziękujemy wspaniale bawiącym się podczas „Baśniowej nocy” dzieciom oraz ich rodzicom, za pomoc i obdarzenie nas wielkim zaufaniem.

WYSPIARZ NIEBIESKI
eswinoujscie
iswinoujscie

Walentynkowa Akcja Plakatowa

14 lutego w dniu św. Walentego
nasza szkoła cała
była pięknie udekorowana :o)

Panie anglistki serdecznie dziękują wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie przepięknych plakatów walentynkowych w języku angielskim.
         Prace uczniów można podziwiać na załączonych zdjęciach.

R.J.

walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki walentynki

Wielka nieobecna
- minął rok od śmierci Wisławy Szymborskiej

Praca Jakuba Ociesy i Łukasza Chmielarza wyróżniona w konkursie szkolnym.

A. M.-G..

Kliknij na ikonę aby pobrać prezentację