MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ WIOSENNY 2013

We wtorek 26 marca gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków. Tego dnia odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Wiosenny, w którym uczestniczyły sześciolatki z przedszkoli miejskich nr 1, 3, 5, 10 i 11. Spotkanie to było okazją dla dzieci ze świnoujskich przedszkoli do poznania środowiska szkolnego. Piękny wystrój sali przypominał o wiosennej porze, choć za oknem leży jeszcze śnieg. Na początku turnieju odbyła się część artystyczna dzieci z dwóch grup "zerowych", uczęszczających do naszej szkoły. Przedstawiły one inscenizację pt. "Poszukiwania wiosny", zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej oraz zatańczyły "Taniec motyli". Podczas spotkania wszyscy świetnie się bawili. Różnorodne konkurencje umysłowe i sprawnościowe wywołały wiele emocji i radości. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o pierwsze miejsce. Wygrała reprezentacja z Przedszkola Miejskiego nr5.Zwycięzcy zdobyli puchar, a pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki. Rozpromienione i uśmiechnięte buzie naszych gości świadczyły o udanej wizycie w naszej szkole.
         Dziękujemy za wspólną zabawę.

iswinoujscie

Drzwi Otwarte

Dnia 20 III 2013r. nasza szkoła zorganizowała Drzwi Otwarte dla przyszłych uczniów rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej. W atrakcyjny sposób zaprezentowano dzieciom i ich rodzicom miejsce nauki. Dla małych i dużych gości przygotowano krótki program artystyczny oraz prezentację multimedialną przybliżającą codzienne zajęcia uczniów klas młodszych. Po części artystycznej dyrektor szkoły, Agnieszka Adamczyk, zaprosiła wszystkich do obejrzenia placówki i wspólnej zabawy z dziećmi.
         Przedszkolaki były zapraszane przez bajkowe postacie do 15 sal. W każdej z nich czekało inne zadanie do wykonania. Dzieci układały bajkowe puzzle, rozwiązywały łamigłówki, wykonywały ćwiczenia logopedyczne, rozwiązywały zagadki muzyczne oraz te o ulubionych bohaterach bajkowych, uczyły się ratować życie, przeprowadzały ciekawe doświadczenia, sprawdzały jak można poznawać świat poprzez zmysły inne niż wzrok, pokonywały tor przeszkód, próbowały swoich sił przy tablicy szkolnej, podczas zadań matematycznych i komputerowych. Nie zabrakło też gier w j. angielskim i zabaw plastyczno – technicznych. Dużą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość samodzielnego wypieczenia gofra.
         Każdy maluch opuszczał szkołę z drobnym upominkiem oraz słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas i aktywny udział w naszych zabawach.
         Do zobaczenia we wrześniu!

A.Sz, M.M

iswinoujscie

Z A K O P A N E

Wycieczka klasy I B i I C do Szczecina

W środę 6.03.2013 r. uczniowie z klasy I B i I C wybrali się na wspaniałą wycieczkę do MUZEUM TECHNIKI I KOMUNIKACJI Szczecinie. W muzeum prezentowana jest między innymi historia szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej i autobusowej. W zabytkowej zajezdni dzieci podziwiały motocykle przedwojennej firmy Alba, samochody marki Stoewer, powojenne Junaki ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli, polskie jednoślady i motocykle oraz prototypy polskich pojazdów: Beskida, Smyka, Wszędołaza, LPT i Iskrę. Następnie dzieci odwiedziły EUREKĘ, gdzie w sposób zabawowy, poprzez działanie na prostych przyrządach mogły się wiele nauczyć, doświadczyć i przeżyć.
         Wieczorem uczniowie pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do Świnoujścia. To była bardzo udana wycieczka.

J.B.