Mój ulubiony bohater 4f

Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość Uroczystość

Uczymy pomagać

W ramach działań integracyjnych i prospołecznych Szkoła Podstawowa nr 4 od czterech lat współpracuje z Zakładem Pielęgnacyjno – Opiekuńczym Jantar. Celem tych działań jest angażowanie uczniów w pomoc ludziom chorym i starym, uczenie ich szacunku, akceptacji i zrozumienia dla odmienności zachowań i potrzeb innych ludzi.
         W tym roku odwiedziliśmy Seniorów z Jantara z programem artystycznym z okazji rozpoczęcia obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Gimnazjaliści z kl II pod kierunkiem p. Beaty Janiak i p. Justyny Kościółek – Bieniasz przygotowali dramę o losach naszej ojczyzny w czasie 120 lat niewoli.
         Podczas Dni Integracji i Tolerancji uczniowie z klasy III umilili czas Seniorom tańcami wyćwiczonymi pod okiem p. Moniki Kalety i p. Dominiki Przybył. Bardzo przeżyły wizytę w Jantarze.
         Pani Ewa S. pensjonariuszka Jantara wzięła udział w wystawie prac plastycznych dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu zorganizowanej przez naszą szkołę. Dzięki inicjatywie organizatorek Dni Autyzmu mogła opowiedzieć o emocjach człowieka „wyautowanego”. Prace p. Ewy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Klasa III gimnazjum

śpiewamy

tańczymy

Pani Ewa S.

Jasełka kl. VII a

Marysia i Ola z kl. VII a

Wszystkie te działania wpisują się w program wychowawczy szkoły, uczą poszanowania drugiego człowieka, zwłaszcza chorego i starego, odpowiedzialności i stwarzają uczniom możliwości dzielenia się swoimi talentami. Życzliwość i otwartość dyrekcji Jantara oraz radość pensjonariuszy zachęcają naszych uczniów do dalszej współpracy.

I. Sz.

4e i 4g w Poznaniu

W poniedziałek 14.05.2018 o godz. 5.30 wyruszyliśmy pociągiem w swoją pierwszą podróż do Poznania. Zaraz po przyjeździe obowiązkowo wszyscy udaliśmy się na Stary Rynek, aby o godzinie 12:00 obejrzeć poznańskie koziołki. Jak zawsze na Placu przed ratuszem zebrały się tłumy turystów. To był dopiero początek atrakcji, jakie czekały na nas.
- W Muzeum Rogala poznaliśmy gwarę wielkopolską, "legendę o Rogalarni", uczestniczyliśmy w przygotowaniu własnego Rogala Świętomarcińskiego.
- Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy najważniejsze zakątki miasta i spotkaliśmy prezydenta Poznania pana Jacka Jaśkowiaka, który chętnie z nami rozmawiał.
     We wtorek, po dobrym śniadaniu odwiedziiśmy Laboratorium Wyobraźni i ŠKODA AUTOLAB, czyli Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref skorzystaliśmy z interaktywnych eksponatów, doświadczyliśmy wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawiliśmy.
        W środowy ranek rozpoczęliśmy wędrówkę po ZOO. Obserwowaliśmy zwierzęta przebywające w warunkach zbliżonych do naturalnych. Zwiedzanie tego sporego obszaru umiliła nam kolejka, która zawiozła nas w różne ciekawe miejsca. Najbardziej podobały nam się słoniarnia i motylarnia.
         Do domu wróciliśmy w środę późnym wieczorem bardzo zmęczeni i pełni wrażeń. Już planujemy nową wycieczkę.

4e i 4g

Uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja