[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościAndrzejki w I b i d

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Spotkanie z Panią Policjantką

         W Zerówce gościła Pani Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Dzięki tej wizycie dzieci wzbogaciły swoje wiadomości o pracy policjanta oraz o tym jak bezpiecznie poruszać się po ulicach. Nasz Gość ostrzegał też dzieci przed osobami nieznajomymi. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wykazały się znajomością znaków drogowych, rozwiązywały zagadki dotyczące ruchu drogowego. Zadawały dużo pytań, ale równiez dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. W podziękowaniu za wizytę zaśpiewały piosenkę i wręczyły laurki.

I.A.

spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie

Andrzejki w VI d

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Andrzejki w II c

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

         Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji w czytelni szkolnej gościł Kubuś Puchatek, który w tym roku skończył 85 lat. Na spotkanie z szanownym jubilatem przyszli wychowawcy i uczniowie klasy 0-II wraz ze swoimi misiami.
         Wszyscy zapoznali się z historią pluszowego misia. Mieli możliwość pobawić się z Puchatkiem w ulubioną zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi". Kubuś przygotował też wiele niespodzianek. Dzieci układały puzzle, w "magicznym pudełku" odnajdywały maskotki przedstawiające Kubusia i jego przyjaciół."Naprawiały" również Puchatka dorysowując mu brakujące części.
         Drugoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, a potem mieli do wykonania trudniejsze zadania, m. in. krzyżówkę, wykreślankę, kalambury i labirynt.
         Na koniec wspaniałej zabawy Kubuś poczęstował dzieci małym co nieco i podarował do pokolorowania rysunek o przygodach bohaterów Stumilowego Lasu.

B.P.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

kiermasz

Kiermasz ciast

         Dnia 22 listopada (wtorek) odbył się kiermasz ciast i galaretek, na holu głównym ZSP 4. Uczniowie naszej szkoły przynieśli dużo smacznych ciast i kolorowych galaretek. Zainteresowanie było duże. Łącznie zebraliśmy ok. 800 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoce dydaktyczne.

SU


Międzyprzedszkolny Turniej Jesienny 2011

         W czwartek, 24. listopada gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków. Tego dnia odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Jesienny, w którym uczestniczyły sześciolatki z przedszkoli miejskich nr 1, 3, 5, 10 i 11. Spotkanie to było okazją dla dzieci z przedszkoli do poznania środowiska szkolnego. Hasło przewodnie turnieju brzmiało: "Warzywa, owoce zjadamy i dobre humory mamy!". Piękny wystrój sali przypominał o darach jakie daje nam jesień. Podczas spotkania wszyscy świetnie się bawili. Różnorodne konkurencje umysłowe i sprawnościowe wywołały wiele emocji i radości. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o pierwsze miejsce, bo poziom był bardzo wyrównany. Po trzech dogrywkach pomiędzy przedszkolami nr 3 i nr 10, wygrała reprezentacja z Trójki. Zwycięzcy zdobyli puchar, a pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki.
         Na koniec turnieju odbyła się część artystyczna dzieci z trzech grup "zerowych", uczęszczających do naszej szkoły. Przedstawiły one inscenizację pt. "Jesienne dary", zaśpiewały piosenki o tematyce jesiennej oraz zatańczyły "Jesienną poleczkę".
         Rozpromienione i uśmiechnięte buzie naszych gości świadczyły o udanej wizycie w szkole.

Organizatorzy

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

www.iswinoujscie.pl
www.eswinoujscie.pl
www.eswinoujscie.pl - FOTO


Jesienne wyprawy klasy szóstej „d”

         Uczniowie klasy szóstej „d” na swój sposób obchodzili Dzień Nauczyciela i Święto Niepodległości.
         W październiku wybrali się na rowerową wycieczkę przez las przy ulicy Nowokarsiborskiej na Paprotno. Tam piekli kiełbaski. Najedzeni i zadowoleni wrócili po południu do domu. Wycieczka była możliwa dzięki towarzystwu mamy Julki. Sam wychowawca to za mało na takich wyprawach.          W listopadzie na wycieczkę pieszą zdecydowało się niewielu uczniów. Mieli wzmocnioną ochronę. Razem z nimi wybrała się pani Katarzyna Kimel, pan Marek Piwowarski i wychowawczyni. Dodatkowo ubezpieczał ich pies pani Kimel – Dizel. Pan przyrodnik opowiadał ciekawe historie i pokazywał różne rośliny. Pani Kasia była przewodnikiem po lesie. Zaprowadziła wszystkich do swoich koni, a nawet pozwoliła na nich pojeździć. Wszyscy okazali się odważni i spróbowali. Niektórzy z pewną obawą spoglądali na pupilka pana leśniczego, olbrzymiego dzika. Rozsądnie nie podchodzili blisko. Ci którzy chcieli dać mu jabłko rzucali je z daleka. Nikt nie bal się karmić koni i każdy chciał im dać jabłko. Droga powrotna była bardzo malownicza. Najpierw przewodniczka (czyli pani Kimel) poprowadziła wałem wzdłuż granicy a potem przez „Niebezpieczny las”. Na szczęście nic się nikomu nie przydarzyło. Wycieczka trwała trzy godziny a jednak czuło się zmęczenie. Dizel podobno spał cały dzień.
         Podobno planowana jest następna grudniowa wyprawa. Dzisiaj jednak możecie zobaczyć zdjęcia z dwóch ostatnich.

PW

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


IIc z wizytą na policji

         Dn. 17 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Powiatowej Komendy Policji. Po komisariacie oprowadzał nas p. P. Korkosz. Zapoznał nas z umundurowaniem i bronią policjantów. Każdy miał możliwość przymierzyć czapkę, hełm i dotknąć pistolety i karabiny.
         Widzieliśmy cele, w których przetrzymywani są przestępcy. Największe wrażenie wywarł na nas monitoring miasta, na którym mogliśmy obserwować co dzieje się na różnych ulicach Świnoujścia.
         Mogliśmy również dokładnie zapoznać się z samochodem policyjnym, siedzieliśmy za kierownicą i za kratami.
         Każdy otrzymał w prezencie odblaskową opaskę, nalepkę i zawieszkę na plecak oraz magnes z numerami alarmowymi. My podarowaliśmy nasze rysunki przedstawiające policjantów.
         Wycieczka była bardzo udana i pouczająca.

IIc i K.Sz

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Dzień Integracji i Tolerancji
- Ratujemy i uczymy ratować

         Dzień 16.11.2011 r. w naszej szkole był dniem Integracji i Tolerancji. Na poziomie klas młodszych i oddziałów przedszkolnych przebiegał dwuetapowo. W I etapie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Wspólnie podczas „burzy mózgów” wyjaśnili pojęcia INTEGRACJA i TOLERANCJA oraz wykonali „Las przyjaźni” poprzez przyklejenie swojej odrysowanej, wyciętej dłoni do wspólnego pnia. II etap przebiegał pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”. Podczas konkurencji pt. ”Siłownia umysłowa” i „Siłownia sprawnościowa” uczniowie zapoznali się, przypomnieli i utrwalili zasady postępowania w nagłych wypadkach. Całemu przedsięwzięciu przyświecały wszystkim hasła: przyjaźń, koleżeństwo, integracja, tolerancja, radość i pomoc. Dążymy aby te hasła towarzyszyły nam w codziennym szkolnym życiu.

M. M., E. W., R. K.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Czerwony Kapturek

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


11 LISTOPADA
- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

         W naszej szkole zawsze uroczyście obchodzimy święta narodowe. Podobnie było w tym roku.93 Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy 10.11.2011r. Klasy starsze spotkały się na apelach, na których przypomniano długą drogę jaką odbył nasz naród w drodze do wolności,lirykę patriotyczną oraz pieśni żołnierskie. Uroczystości uświetniły piękne dekoracje przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

M. S.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej                  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W SIECI

         Coraz więcej dzieci korzysta z Internetu. Wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się także skala zagrożeń internetowych, które mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie dzieci. Korzystanie z Internetu przez dzieci może wiązać się z następującymi kategoriami zagrożeń:

Kontakt z niebezpiecznymi treściami
         Dzieci korzystające z Internetu narażone są na kontakt z materiałami, które mogą mieć szkodliwy wpływ na ich psychikę. Do niebezpiecznych treści zalicza się filmy, zdjęcia lub teksty o charakterze pornograficznym, prezentujące przemoc, promujące zagrażające zdrowiu postawy i zachowania, tj. hazard, używki, anoreksję, uczestnictwo w sektach itp.

Niebezpieczne kontakty
         Zdecydowana większość młodych internautów korzysta z komunikatorów, czatów i portali społecznościowych. Dzieci zawierają w ten sposób nowe znajomości, co naraża je na możliwość kontaktów z niebezpiecznymi osobami. Przez swoją niewiedzę i łatwowierność młodzi internauci niejednokrotnie stają się ofiarami przestępstw z użyciem Sieci: oszustw, wyłudzeń, włamań komputerowych i innych.

Cyberprzemoc
         Cyberprzemoc to nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak np.: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe itd. Akty cyberprzemocy przyjmują różne formy: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem Sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących zdjęć, filmów oraz podszywanie się w Sieci pod kogoś wbrew jego woli.

Uzależnienie od Internetu
         Co dziesiąty internauta w Polsce to dziecko w wieku 7-14 lat (Gemius, Fundacja Dzieci Niczyje 2007). Oprócz wielu zalet, jakie niesie ze sobą używanie Internetu, istnieje też jego ogromna wada – ryzyko uzależnienia się. Problem ten dotyczy szczególnie dzieci, gdyż z racji swojej niedojrzałości uzależniają się dużo szybciej niż dorośli.

         W ramach lekcji wychowawczych w klasach 4-5 zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące „Bezpiecznego korzystania z Sieci”. Ideą zajęć było propagowanie bezpiecznego korzystania z Sieci przy wykorzystaniu popularnych i lubianych przez dzieci metod: kreskówek, łamigłówek. Program 3…2…1…Internet jest prezentacją polegającą na pracy grupowej i indywidualnej uczniów przeplatanej projekcją atrakcyjnych kreskówek poświęconych różnym formom internetowych zagrożeń. Przygody bohaterów kreskówek komentowane są przez Krzysztofa Hołowczyca – ambasadora programu 3…2…1…

Internet
         Uczniowie klas 4-5 miały okazję poznać najważniejsze zagrożenia internetowe, z którymi mogą się spotkać. Surfowanie po Internecie jest bezpieczne, jeżeli znamy zagrożenia i potrafimy ich unikać.

         Życzymy bezpiecznego surfowowania.

Nauczycielki informatyki

bezpieczny internet bezpieczny internet bezpieczny internet bezpieczny internet bezpieczny internet bezpieczny internet

www.iswinoujscie.pl

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

„A choć ich życia płomień zgasł,
to myśli o nich
są przecież w nas”.

Maria Czerkawska "Zaduszki" (fragm.)

         1 listopada kojarzy się nam z grobami, cmentarzem, śmiercią. Tymczasem jest to dzień pełni życia. Kalendarz Kościoła nazywa ten dzień Uroczystością Wszystkich Świętych. A Święci - to ludzie, którzy żyli tak intensywnie, że śmierć otworzyła przed nimi pełnię istnienia. Ale najpierw przeszli przez ziemię, wiedząc, że cel wędrówki jest jednak dalej, poza ziemią.
         2 listopada to Dzień Wszystkich Zmarłych, zwany potocznie Zaduszkami. Modlimy się w tym dniu za dusze w czyśćcu cierpiące. Składamy kwiaty, zapalamy znicze, poświęcamy zmarłym chwile wspomnień i dzieje się tak od tysiącleci, bo ludzie zawsze zastanawiali się nad istotą śmierci.
         Po to właśnie jest to święto, żebyśmy choć raz w roku w sposób szczególny, cieszyli się ich obecnością i przypomnieli sobie, że i my nie jesteśmy wieczni tutaj na ziemi.
         Z tej okazji 6 listopada, podczas Mszy św. o godz. 13-tej,której przewodniczył ks. Artur, dzieci z grupy liturgicznej zaprezentowały program słowno-poetycki pt.:„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Oprócz rozważań i fragmentów wierszy, nie zabrakło stosownych pieśni, które uatrakcyjniły i bardziej pomogły zgromadzonym podczas Eucharystii wiernym duchowo przeżyć czas refleksji i zadumy nad sensem ludzkiego życia.

B. B.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejKliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka