[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności


MANDALA

         W klasie 2a dzieci zmierzyły się z niełatwym zadaniem- spojrzeniem w głąb siebie. W wyniku takich przemyśleń powstały mandale, których kolory symbolizowały dla twórcy uczucia, emocje i cechy charakteru które w sobie dostrzega. Im bliżej kolor jest środka tym bardziej prywatnych sfer dotyka.

A.M.

wiosna

OBSERWACJA 1- RZEŻUCHA KONTRA OWIES

         Czasem aby coś zrozumieć nie wystarczy o tym przeczytać czy posłuchać. Dlatego w klasie 2a dzieci przeprowadziły 8-dniowe doświadczenie: co wyrośnie szybciej- owies czy rzeżucha? Rzeżucha wygrała szybkością wzrostu, lecz owies pobił ją na głowę swoją wysokością. Wszystko zmierzone, powąchane, obejrzane i zapisane w „Dzienniku tropiciela”. Na koniec film ukazujący wzrost różnych roślin w przyspieszeniu i eksperyment zostanie w pamięci na długo.

A.M.

wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosnaOBSERWACJA ZAĆMIENIA SŁOŃCA

         Taka okazja nie zdarza się często! Dzieci z klasy 2a nie tylko mogły podziwiać to wyjątkowe zjawisko ale też przetestowały różne sposoby obserwacji. I tak sprawdzono działanie nakładanych na siebie okularów przeciwsłonecznych, wnętrz dyskietek, przyciemnionych szkieł, zdjęć rentgenowskich a wreszcie odbicia w wodzie. Na koniec udało się nawet zrobić zdjęcie samemu słońcu. Kolejna ciekawa obserwacja trafiła do „Dziennika tropiciela”.

A.M.

wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosnaPRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY

         Nie ma Wielkanocy bez pięknie ozdobionych kraszanek, pisanek czy wyklejanek. Sposobów jest do wyboru do koloru. W klasie 2a zdecydowaliśmy się na rozwiązania nieco bardziej przestrzenne.

A.M.

wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosnaWYCIECZKA DO MUZEUM RYBOŁÓWSTWA

         Wycieczka okazała się dla klasy 2a świetną okazją by poćwiczyć spostrzegawczość. Każdy jej uczestnik miał za zadanie stworzyć w „Dzienniku tropiciela” notatki o najciekawszych dla niego eksponatach. Przy każdej notatce pojawił się rysunek. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyła się pirania Kasia.

A.M.

wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna wiosna


ZABAWY W PIERWSZYCH PROMIENIACH WIOSENNEGO SŁONKA

         Na dworze cieplej i cieplej… aż chce się żyć! Pora znów cieszyć się wiosną. Najlepiej robić to na dworze z kolegami i koleżankami. Komputer poczeka…

A.M.

wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna


Eko - zajęcia

          20 marca odbyły się zajęcia w ramach lekcji przyrody dla klas V pod opieką pani Beaty Duchalskiej i pani Małgorzaty Piotrowskiej i środowiska społeczno-przyrodniczego dla klas I-III pod opieką pani Małgorzaty Markiewicz. Zajęcia przygotowali i poprowadzili zaproszeni przez nas goście.
          Celem cyklu zajęć jest kształtowanie świadomości i postaw ekologicznych związanych z gospodarką odpadami oraz wrażliwości na ochronę środowiska naturalnego. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski Program Edukacji Ekologicznej - zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej dla poszczególnych poziomów kształcenia. Tematyka zajęć obejmuje m.in. zagadnienia związane z zapobieganiem powstawaniu odpadów, segregacją, recyklingiem czy odzyskiem energii ze śmieci. Zajęcia wykorzystują interaktywne metody nauczania. Kładą nacisk na aktywność dzieci w trakcie procesu przekazywania i przyswajania wiedzy.
          Kampania edukacyjna towarzyszy projektowi budowy EcoGeneratora - instalacji do odzysku energii z odpadów i jest organizowana przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o.o. w Szczecinie.
          Zajęcia okazały się wspaniałym sposobem na naukę przez zabawę.
          Zapraszamy do obejrzenia migawek z naszej niecodziennej lekcji przyrody.

B.D.

eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko eko

foto B.D.MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ WIOSENNY 2015

         Dnia 20 marca odbył się w sali sportowej Miejskiego Domu Kultury, Międzyprzedszkolny Turniej Wiosenny. Uczestniczyły w nim grupy sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 10, nr 11 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 6 i nr 4.
         Wiosenny wystrój sali przypominał o zbliżającej się porze roku. Na początku turnieju odbyła się część artystyczna - prezentacja tańca wiosennego przez grupy biorące udział w turnieju. Różnorodne konkurencje umysłowe i sprawnościowe wywołały wiele emocji. Rywalizacja była wyrównana. Wspólna i dokładna praca drużyn oraz doping kibiców, pomagał dzieciom w rywalizacji. Atmosfera podczas spotkania była radosna, wszyscy doskonale się bawili. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i słodkie niespodzianki.
         Rozpromienione buzie zaproszonych gości świadczyły o udanej zabawie.

Organizatorzy

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejNIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!

          W ubiegły piątek (13.03.2015r.) miał miejsce finał programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pod hasłem NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ. Dzieci podczas trwania programu dowiedziały się, w jaki sposób dbać o zwoje zdrowie, co i dlaczego szkodzi mojemu zdrowiu oraz najważniejsze to, jak szkodzą nam papierosy i przebywanie w otoczeniu osób palących. Na koniec akcji każda klasa przygotowała plakat o tematyce antynikotynowej, który oddaje to wszystko, czego nauczyły się podczas tego programu.

M.S.

nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp nppp

Fot M.S.


Drzwi Otwarte

         18 marca „Czwórka” po raz kolejny zaprosiła swoich przyszłych uczniów do wspólnej zabawy i zapoznania się ze szkołą. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem: ”Poznaj tajemnice szkoły” i rozpoczęło się od występów uczniów klasy 2a, którzy bawiąc się światłem i cieniem zaprezentowali spektakl „Emocje”. Po tym wstępie głos zabrała Pani dyrektor Agnieszka Adamczyk, przybliżając rodzicom i dzieciom szkołę i zajęcia, jakie dzieci będą miały będąc naszymi uczniami. Po krótkiej prezentacji zaśpiewał chór szkolny. Następnie dzieci zaproszone zostały do zwiedzania szkoły i wspólnej zabawy przygotowanej przez nauczycieli. Dzieci brały udział w przeróżnych eksperymentach naukowych takich jak malowanie rysunków cytryną, świeczką, sprawdzanie działania magnesów, powiększanie za pomocą mikroskopu różnych rzeczy, najbardziej cieszyło ich sprawdzanie za pomocą za pomocą cyber oka czystości swoich rączek. Dzieci miały też okazję przeprowadzić doświadczenie z balonami. Na koniec czekała na wszystkich pyszna niespodzianka, czyli kraina słodkości. Mamy nadzieję, iż wszystkie dzieci w tak wspaniałych nastojach i humorach jakie miały na drzwiach otwartych powitamy 1 września jako nowych zerówkowiczów i pierwszaków. Do zobaczenia!

Organizatorzy

Obejrzyjcie zdjęcia
Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

swinoujskie.info
Teatr Internetowy "Proszę Słonia"

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejdrzwi otwarte

„Czwórka” zaprasza przyszłych pierwszoklasistów i zerówkowiczów

          Serdecznie zapraszamy 18 marca 2015 roku na godzinę 17.00 do Zespołu Szkół Publicznych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi na „Drzwi Otwarte". Tego popołudnia goście Czwórki odkryją tajemnice szkoły.
          Po spotkaniu z p. dyrektor i obejrzeniu przedstawienia na stołówce szkolnej, dzieci wraz z rodzicami zwiedzą szkołę, poszukując atrakcji przygotowanych przez nauczycieli. Wszystkie niespodzianki związane są z różnego rodzaju eksperymentami i doświadczeniami dostosowanymi do wieku dzieci. W szkole rodzice jak i dzieci oprócz wspaniałej zabawy będą mogli zobaczyć sale lekcyjne, świetlicę szkolną oraz poznać i porozmawiać z nauczycielami pracującymi w szkole.

iswinoujscie
swinoujskieinfo
EUROPO PATRZ NA NAS
DZIEŃ EUROPEJSKI

zobaczcie zdjęcia i film

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

www.youtube.com
www.youtube.comTeatr Internetowy "Plastusiowy Pamiętnik"

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

Fot K.Sz.
Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka