BAŚNIOWA NOC

NOCNY BIWAK W CZWÓRCE

Kolejny już raz uczniowie klas drugich szkoły podstawowej uczestniczyli w nietypowej imprezie. W nocy z piątku na sobotę nauczyciele zorganizowali dla swoich podopiecznych całą moc atrakcji. Dzieci słuchały baśni czytanych przez panią Krystynę Dulnik oraz panią dyrektor Agnieszkę Adamczyk, oglądały fascynujący (szczególnie w nocnej scenerii sali gimnastycznej) występ zespołu tanecznego ATU, a także brały udział w tajemniczej wyprawie w świat bajek i przygody. Cała impreza kolejny raz miała na celu pokazanie, że szkoła jest miejscem gdzie można przeżyć coś wyjątkowego, prawdziwą przygodę. Dzieci otoczone opieką nauczycieli oraz uczniów klas gimnazjalnych bawiły się wspaniale czego dowodem są ich uśmiechnięte buzie oraz zdjęcia! Mamy nadzieję, że po takim przeżyciu szkoła już nigdy nie będzie im się kojarzyła tylko z nauką, a raczej z miejscem w którym otoczeni są przyjaźnią, opieką i wspomnienie tego będzie jednym z najprzyjemniejszych w ich dalszym życiu.

K.K.

TV Świnoujście na Facebooku
FOTOGALERIA - iswinoujscie
eswinoujscie

Dzień Babci i Dziadka w "0"a

spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie

"ZŁOTA KACZKA"

Dnia 14 lutego o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Flukowskiego przy ulicy Piłsudskiego odbył się spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu grupy aktorów z Zielonej Góry p.t "ZŁOTA KACZKA".Legendę o Złotej Kaczce znają chyba wszyscy, a na pewno dzieci z klasy 0 "c", które uczestniczyły (bardzo aktywnie) w przedstawieniu.

D.M.

W A L E N T Y N K I

"Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają
Że chcą kochać i kochają!"

Miłosny nastój udzielił się uczniom z klas 3 i 2 a gimnazjum.
         W naszej szkole dnia 14 lutego miała miejsce poczta walentynkowa zorganizowana przez samorząd uczniowski. Uczennice wspólnie sprzedawały i roznosiły miłosne listy.
         W dzień św. Walentego można było usłyszeć muzykę. Specjalnie z tej okazji chłopcy zajmujący się szkolnym sprzętem puszczali na przerwach piosenki na życzenie. W wolnym czasie mogliśmy usłyszeć wiele zadedykowanych hitów, a wszystko to przy fantastycznie udekorowanym holu.

Podsumowanie działań Szkolnego Klubu Europejskiego
„Młodzież Europy ”

W I semestrze zrealizowaliśmy następujące zadania:

1. Redagowanie tablicy informacyjnej – sporządzanie plakatów i przedstawienie osiągnięć gospodarczych, społeczno – kulturalnych poszczególnych państw U.E.
2. Opracowanie konspektów lekcji o Unii Europejskiej dla uczniów kl. IV i VI. Przygotowano ciekawe materiały edukacyjne – krzyżówki, quizy.
3. Na spotkaniach klubowych, comiesięczna prezentacja multimedialna wybranego państwa unijnego – gospodarka, kultura, historia. Główną atrakcją tych spotkań są degustacje smacznych potraw przygotowanych przez członków klubu.
4. Organizacja „Wieczoru bajek” dla uczniów kl. III. Przy świecach i słodkim poczęstunku prezentowano kilka bajek z różnych krajów europejskich.

Opiekun SKE –
Mirosława Nowak

spotkanie

Bal karnawałowy

Dnia 9 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, którego tematem były "Strachy na lachy". Uczniowie przez tygodnie szykowali stroje i wycinali ozdoby na bal. Sala balowa została bardzo pomysłowo ozdobiona przez naszych nauczycieli. Na oknach i ścianach widniały różne duchy, trole i czarownice. Wyglądało to naprawdę fajnie. Pierwsi bawili się uczniowie klas 1-3, po nich 4-5, a na koniec klasy 6 i gimnazjalne. Wszyscy mieli wspaniałe stroje i wyglądali fantastycznie. W konkursie na najlepszy kostium klas 6 i gimnazjalnych wyróżnieni zostali: Dorota Onaszewska, Alicja Kajewska, Michał Cieszyński, Paweł Łomnicki, Natalia Pawlik i Emilia Szepke. Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy odjazdowej muzyce i długo będziemy wspominać ten bal.

(AP)

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej                  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
klasy 0 - III         klasy IV - V

Nauczyciele dekorowali salę na bal

Spotkanie emerytów

Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych Nr 4 sprawiła emerytom swojej szkoły miłą niespodziankę. W czwartek 2 lutego odbyło się spotkanie emerytowanych nauczycieli uświetnione występami uczniów klas młodszych oraz chóru szkolnego. Przybyli na spotkanie z przyjemnością obejrzeli popisy uczniów nagradzając ich na koniec gorącymi brawami. Następnie przy kawie i ciastkach w towarzystwie pani dyrektor Agnieszki Adamczyk spędzili na rozmowie miłe chwile. Uśmiechnięte twarze świadczyły o tym, iż spotkanie było udane. Radosna atmosfera przyczyniła się do podjęcia decyzji o powołaniu Szkolnego Koła Emerytów, aby takie i podobne spotkania o charakterze kulturalnym odbywały się częściej. Serdecznie dziękowano dyrekcji za ten miły gest. Dobrze wiedzieć, że jest ktoś pamiętający o tych, którzy nie są już aktywni w swoim zawodzie, ale nadal są częścią społeczności szkolnej i potrafimy im to pokazać.

Emerytka ZSP 4 w Świnoujściu.

spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie

www.eswinoujscie.pl/
www.iswinoujscie.pl