Baśniowa Noc

Dzień Ziemi w nadleśnictwie

„Tygryski” z wizytą w klasie 2 b

W piątek 6 kwietnia mieliśmy okazję gościć „Tygryski” - zerówkowiczów z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 11 „Tęcza”. Dzieci przyjęły zaproszenie na przedstawienie kukiełkowe „Szewczyk Dratewka” przygotowane przez klasę 2b. Przedszkolaki były zachwycone grą drugoklasistów i same chętnie wcieliły się w aktorów poruszających kukiełkami. Następnie starsi koledzy odegrali krótki koncert na flażoletach, demonstrując umiejętności muzyczne. Dodatkową atrakcją dla Tygrysków były tablice sensoryczne przygotowane przez uczniów starszych klas w ramach obchodów Dni Autyzmu.
          Przedszkolaki miały możliwość po raz kolejny bliżej poznać naszą szkołę, której próg niektóre z nich przekroczą 1 września.

P. Kuś

Dni Autyzmu

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w tegoroczne obchody Dni Autyzmu. Cieszymy się, że świadomość tego, czym jest spektrum autyzmu wzrosła.

E. Jarosławska
P. Kuś
D. Przybyła
M. Suligowska

autyzm autyzm

W tym roku obchody Dni Autyzmu w naszej szkole przebiegały pod hasłem
„Razem z wami niewyAUTowani”.

Klasy 6-7 i gimnazjum przygotowały tablice sensoryczne, od których nie można oderwać oczu oraz rąk. Natomiast dzięki klasom 4-5, pawilon A zamienił się w aleję sław ze spektrum autyzmu. Na „małej szkole” również nie brakowało atrakcji. Drzewo świadomości zapełniło się niebieskimi listkami w kształcie puzzli.
         W dniu 2 kwietnia szukaliśmy niebieskich punktów i akcentów świetlnych w naszym mieście. Do akcji włączył się Radisson Blu Resort, który solidarnie zapalił się z nami na niebiesko.
         Miłośnicy biegania 7 kwietnia ubrani w niebieskie stroje, pobiegli w 91 Parkrunie.
         We wtorek 10 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy prac osób ze spektrum autyzmu „Razem z wami niewyAUTowani”. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Janusz Żmurkiewicz, Zastępca Prezydenta Paweł Sujka, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Janina Śmiałkowska oraz Naczelnik Wydziały Zdrowia i Polityki Społecznej Pani Gabriela Flis – Niśkiewicz. Gościliśmy również Prezydenta świnoujskiego oddziału Klubu Rotary Pana Mariana Dolatę a przede wszystkim autorów wspaniałych prac wraz z rodzinami i wychowawcami.
         Podczas wernisażu były powody zarówno do wzruszeń, jak i do radości. Zgromadzeni goście nie kryli dumy ze swoich podopiecznych odbierających pamiątkowe dyplomy.
         Poprzez prace znajdujące się na wystawie mamy okazję zajrzeć w głąb niezwykłych umysłów, doświadczyć świata niedostępnego dla większości ludzi, poznać zainteresowania oraz częściowo odkryć emocje towarzyszące ich autorom.
         Serdecznie dziękujemy placówkom, które przyjęły nasze zaproszenie do współpracy tj. Ośrodkowi Rehabilitacyjno –Edukacyjno– Wychowawczemu, Środowiskowemu Domu Samopomocy, Przedszkolom Miejskim nr 5 i 10, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Rezydencji Seniora „Jantar”, mając nadzieję na dalsze działania zwiększające świadomość tego, czym jest autyzm.
         Galeria zdjęć z wystawy jest dostępna na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

7 KWIETNIA 2018
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

regulamin

ZAPALMY SIĘ NA NIEBIESKO!

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 zachęca do udziału w poszukiwaniach niebieskich punktów i akcentów świetlnych w naszym mieście. Do akcji włączy się m. in. Cafe Wieża, która wyjątkowo w dniach 2- 3 kwietnia zmieni swoje barwy. Tego dnia włóż niebieską koszulkę, skarpetki czy wepnij we włosy niebieską spinkę. Bądźmy solidarni w kolorze blue.

Życzulek

Życzulek już jest niebieski a ty?