JASEŁKA W 0-III

Spotkanie opłatkowe w IIc

Projekt świąteczny

W ostatnim tygodniu przed świętami uczniowie klas trzecich wykazali się samodzielnością na j. angielskim. Podzieleni na grupy musieli przygotować lekcję o świętach. Największą popularnością wśród zaprezentowanych projektów cieszyły się krzyżówki z hasłem „Merry Christmas”. W klasie 3c mieliśmy okazję usłyszeć jedną z piosenek świątecznych. Dziewczynki ułożyły do niej taniec, miały też rekwizyty. Kilkoro uczniów z klasy 3a bardzo starannie przygotowało wykreślanki i rebusy. Projekt świąteczny był bardzo trudnym zadaniem, ale większości grup udał się znakomicie.

M.A.

spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie
spotkanie spotkanie

Pierwszaki z wizytą u pana Prezydenta

spotkanie spotkanie spotkanie

Spotkanie wigilijne IVa i Vc

20 grudnia w stołówce szkolnej odbyła się Wigilia klasy 4a i 5c, w obecności Dyrektor Agnieszki Adamczyk, byłej wychowawczyni klasy 5c oraz pani Marzeny Stryjewskiej, pedagoga specjalnego. Uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunką - panią Ireną Mrulą, przygotowali piękną inscenizację o tradycjach Bożego Narodzenia, a dziewczynki z chórku zaśpiewały kolędy i pastorałki. Wigilię klasową uświetnili uczniowie grając na dzwonkach chromatycznych, fletach i gitarze.
         Po wysłuchaniu kolęd wszyscy uczniowie zasiedli do suto zastawionych stołów z potrawami wigilijnymi, które przygotowały dzieci razem z rodzicami. Jak tradycja każe, najpierw wszyscy połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, a potem zajadali się wspaniałymi potrawami i słodkościami. Wigilia przebiegła w miłej atmosferze.

A.B.

JASEŁKA 2011

Pełna sala, rodzinna atmosfera i świąteczny klimat - to obraz z wczorajszego Spotkania Kolędowego w Rezydencji Seniora „Jantar”. Impreza zebrała podopiecznych, a także pracowników tej placówki. Program artystyczny przygotowany na tę okazję przez dzieci i nauczycieli był bardzo bogaty. Dzieci wystąpiły w inscenizacji świątecznych jasełkach, śpiewano kolędy i pastorałki. W ten sposób uczniowie ZSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi złożyli życzenia spokojnych i ciepłych świąt. Seniorzy bardzo życzliwie przyjęli małych aktorów i przygotowali specjalnie na tę okazję świąteczne wiersze.

M.M.

jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka

WOŚP - Kiermasz Ozdób Świątecznych

15 grudnia odbył się w "małej szkole" kiermasz ozdób świątecznych. Dzieci z klas 0-III samodzielnie, bądź przy pomocy rodziców i nauczycieli wykonali piękne stroiki świąteczne, kartki bożonarodzeniowe, aniołki oraz wiele ciekawych ozdób choinkowych. Kwota, którą udało się zebrać tego dnia (838zł 21gr) tradycyjnie zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
         Wszystkim nauczycielom, rodzicom i dzieciom bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Organizatorki

wośp wośp wośp wośp wośp wośp

KIERMASZ CIAST

Już od 7 grudnia zaczęła grać w naszej szkole Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tego dnia na każdej przerwie tłumy dzieci oblegały stoły bogato zastawione ciastami i galaretkami. Za przysłowiową złotówkę lub 2 zł można było kupić pyszne słodkości. Kiermasz zakończył się wielkim sukcesem - udało się zebrać aż 1049zł 42 gr!
         Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali przepyszne ciasta i galaretki, a także tym, którzy je kupowali, wspierając tym samym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej         Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej         Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
klasa II c         klasa 0 a         klasa I b

Audycja muzyczna "Noc Świętego Mikołaja"

bajka bajka bajka bajka bajka bajka>

Bajka "Nie ma tego złego"

"DRZWI OTWARTE"

W naszej szkole po raz kolejny zorganizowane zostały tzw. „Drzwi otwarte”. Przebiegały pod hasłem „Spotkań z Mikołajem”. Atrakcji było sporo.
         Przyszli uczniowie i ich rodzice zostali powitani przez Panią Dyrektor, a następnie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie pt. „Nie ma tego złego” w wykonaniu uczniów klasy gimnazjalnej.
         Goście uczestniczyli w licznych zajęciach plastycznych i technicznych. Z zadowoleniem wykonywali Mikołaje metodą origami, układali mikołajkowe puzzle, tworzyli barwne kolorowanki i malowanki oraz rozwiązywali łamigłówki.
         W gabinecie logopedy dzieci uczyły się rymowanek kształcących prawidłową wymowę, a rodzice otrzymywali porady logopedy dotyczące rozwoju mowy swoich pociech.
         Sprawność oraz umiejętności sportowe przyszli uczniowie wykazywali na torze przeszkód, w czytelni szkolnej natomiast mierzyli się z komputerowymi grami edukacyjnymi.
         W sali terapii zajęciowej dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu czytania i liczenia, a także wykazywały się zdolnościami manualnymi. Doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową poprzez łowienie na wędkę kolorowych rybek oraz rzucanie do celu piłeczkami. Szczególną popularnością wśród dzieci cieszyła się zabawa w odgadywanie brakujących elementów oraz gra edukacyjna pozwalająca sprawdzić pamięć wzrokową i koncentrację uwagi.
         Wesołe śmiechy i okrzyki dobiegające z „ Radosnego Kącika” świadczyły o dobrej zabawie.
W jednej z sal instruktorki ratownictwa zapoznały przyszłych uczniów oraz ich rodziców z programem „Ratujemy i uczymy ratować” realizowanym w klasach młodszych naszej szkoły.
         Spacerujący pośród gości Mikołaje zadbali by nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Przyszli uczniowie spontanicznie dzielili się swoimi wrażeniami, oraz wyrażali nadzieję na kolejne spotkania z naszą szkołą.

J.K.

www.eswinoujscie.pl