[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościZajęcia przyrodnicze kl. II C w sercu Wolińskiego Parku Narodowego


        Uczniowie z klasy II C uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrody w Zagrodzie Pokazowej Żubrów. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek z życia mieszkańców zagrody, nauczyła obserwacji, a także razem z nami przeszła kolejne stacje ścieżki przyrodniczej. Dzieci mogły obserwować okazałe żubry z tarasu widokowego. Duży podziw uczestników wycieczki wzbudziły orły bieliki, które z wielkim wdziękiem demonstrowały swoje przepiękne, olbrzymie skrzydła. W zagrodzie podziwialiśmy także sarny, jelenie i dziki. Lekcja przyrody w sercu Wolińskiego Parku Narodowego, świetna pogoda i humory uczestników sprawiły, że już nie możemy doczekać się kolejnych wypraw.

J.B.


Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka
Lekcja bezpieczeństwa w klasie II C


        Uczniowie z klasy II C mieli okazję spotkać się z emerytowanym policjantem. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń, jakie numery alarmowe powinien znać każdy z nas, aby w razie potrzeby wezwać pomoc. Po wysłuchaniu rad gościa zadawały wiele interesujących pytań. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie pan policjant wręczył wszystkim dzieciom kamizelki odblaskowe, odblaski i plany lekcji. Nie zapomnieliśmy też o pamiątkowych wspólnych fotografiach. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

J.B.


Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty
"Dzień Dyni" w kl. I b.Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
"Z Panią Dynią na wesoło" - zabawa w kl. II b.Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Dynia - królowa jesieni. Zabawa integracyjna w 3BDzień Dyni Dzień Dyni
Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Graficzne warsztaty w Galerii Art MDK


        Klasa 1b skorzystała z zaproszenia i od 17 października 2022 roku rozpoczęła comiesięczne graficzne warsztaty w MDK. Dzieci oprócz teoretycznej wiedzy na temat nowej techniki plastycznej, mogły samodzielnie obcować ze sztuką. Pod czujnym okiem pana instruktora uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem podjęli pierwsze próby tworzenia czarnodruku. Efekty swojej pracy mogli podziwiać na warsztatowej wystawie.

M.M.


Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty
Dzień Dyni w klasach 3c i 2a.Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni Dzień Dyni
Wycieczka do Heringsdorf - ścieżka edukacyjna Koronami Drzew 21.10.2022r. Klasa 3a


        Poszerzanie wiedzy o faunie i florze Morza Bałtyckiego, poznawanie zwierząt zamieszkujących wyspę Uznam oraz przyczyny i skutki zanieczyszczenia mórz.

A.P.
M.W.


wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka
wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka
wycieczka wycieczka wycieczka
„Laboratoria przyszłości” – już działamy


         Nasza szkoła w tym roku szkolnym wzięła udział w ogólnopolskim programie „Laboratoria przyszłości”. W ramach programu otrzymaliśmy różnorodne zestawy edukacyjne do pracy m.in. na robotyce, technice, fizyce.
         Dzięki nowym sprzętom informatycznym, uczniowie poznają tajniki programowania, wykorzystania aplikacji do prowadzenia Photonów, z którymi bardzo szybko się zaprzyjaźnili.
          Wspaniałą formą zajęć są również zestawy klocków lego, dzięki którym uczniowie rozwijają różnorodne umiejętności. Podczas dodatkowych zajęć uczniowie budują swoje klockowe roboty, które niebawem będą programować.
         Przed nimi jeszcze dużo nowych wyzwań konstruktorskich i programistycznych.

Powodzenia
K.Sz.


Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości
Projekt - system życia


         W ostatni czwartek odwiedzili nasze 4 klasy ratownicy WOPR w ramach akcji System Życia z GAZ-SYSTEM S.A.
         Rozpowszechniając wiedzę na temat pierwszej pomocy uczyli na specjalnych fantomach jak prowadzić resuscytacje krążeniowo-oddechowa, postępować przy zakrztuszeniach, układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz jak efektywnie wzywać pomoc.

Dziękujemy :)


Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia Projekt - system życia
Wycieczka do Zoo w Greiswaldzie


         13 października uczniowie klas: 1b i 3b odwiedzili Zoo w Greiswaldzie.
         Wycieczka była zorganizowana przez Urząd Miasta Świnoujście w ramach współpracy polsko - niemieckiej, która polegała na wzroście atrakcyjności dziedzictwa naturalnego i kulturowego regionu poprzez powiązanie ze sobą infrastruktury turystycznej Parku Zdrojowego w Świnoujściu oraz Tierpark Greifswald e.V.
         Uczniowie poszerzyli wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych regionach świata oraz zapoznali się z warunkami ich życia w Zoo. Doświadczali sensorycznych wrażeń i karmili wybrane zwierzęta. Atrakcją było również korzystanie z placów zabaw i pływanie tratwą. Pracownicy obiektu przygotowali ciekawy pokaz edukacyjny z żywymi zwierzętami oraz niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku.


wycieczka wycieczka wycieczka
wycieczka wycieczka wycieczkabr> wycieczka< wycieczka wycieczka
wycieczka wycieczka wycieczka
wycieczka wycieczka wycieczka

"Dzień Edukacji Narodowej"


13 września 2022 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorząd naszej szkoły, chór szkolny, oraz klasa 7b zorganizowali uroczysty apel połączony z małym koncertem i przedstawieniem teatralnym. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 4-8 wraz ze swoimi nauczycielami, Swoją obecnością apel uświetniły również Panie Dyrektor. Zarówno koncert jak i spektakl podobały się publiczności.

M.W.


Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
"Edukacja teatralna"


10 października uczniowie klas: 3b i 4b zostali zaproszeni do biblioteki miejskiej na teatrzyk dla dzieci pt."Edukacja teatralna". W niezwykłym przedstawieniu aktorzy Teatru Polskiego ze Szczecina przypomnieli zasady dotyczącym bezpieczeństwa na drodze, dostarczając dzieciom mnóstwo śmiechu.
ąwięto ąwięto ąwięto ąwięto ąwięto ąwięto ąwięto ąwięto ąwięto

Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów
Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świnoujściu


Dnia 26 września 2022 roku odbyło się w naszej szkole pasowania na ucznia. W sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści, ich rodzice i opiekunowie. Podczas uroczystości dzieci pokazały, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia przez panią dyrektor Agnieszkę Adamczyk i panią wicedyrektor Kamillę Szczucką. Pierwszaki przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Adamczyk składając uczniom życzenia. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy kuferek wypełniony słodyczami.

Organizatorzy


Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka