[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościAndrzejki w klasie Ia gimnazjum

         Klasa Ia gimnazjum, poza tym, że uwielbia się uczyć , lubi się też bawić. W czwartek 29 listopada, świętowała po lekcjach Andrzejki. Były wróżby ciasteczkowe, karteczkowe, serduszkowe, no i oczywiście lanie wosku. Poza tym ważny był poczęstunek i muzyka.
         Miło jest zostać w szkole po zajęciach– uwieczniliśmy to na zdjęciach…

Uczniowie Ia gimnazjum
z wychowawcąKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


ANDRZEJKI KLAS III

         Jak tradycja nakazuje w Wigilię imienin Andrzeja, uczniowie klas III spotkali się z wróżkami i wróżem, którzy przepowiadali im przyszłość. Wszyscy z wypiekami na twarzy wsłuchiwali się w przepowiednie, później opowiadali sobie nawzajem o tym co ich czeka za kilka lat. Chłopcy z gimnazjum przygotowali młodszym kolegom i koleżankom szaloną dyskotekę. W klasach czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
         Wszyscy bawili się wspaniale i już nie mogą się doczekać następnej zabawy.

Wychowawczynie klas IIIKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Rzuć palenie razem z nami

         RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI to jeden z programów profilaktycznych realizowanych przez nasz szkołę. Uczniowie zapoznali się na lekcjach przyrody z tematyką i problematyką nałogu nikotynowego. Na tej podstawie postanowili wyrazić swoje zdanie na temat palenia papierosów i skutków jakie niesie za sobą nałóg nikotynowy. A o to wyniki ich refleksji:

rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie rzuć palenie

M. Piotrowska.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
w czytelni

         Jak co roku w listopadzie nasza czytelnia zaprosiła dzieci z klas „0” i I na uroczystość z okazji 10 urodzin Światowego Dnia Misia. Wszyscy goście przynieśli ze sobą swoje ulubione misie, które są dla nich nie tylko maskotką ale i wspaniałym przyjacielem i przytulanką.
         Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, obejrzały wystawę książek i ilustracje przedstawiające bajkowe misiaczki. Każdy wraz ze swoim pupilem uczestniczył w misiowej gimnastyce. Maluchy w grupach układały puzzle z wizerunkiem bajkowych niedźwiadków, „naprawiały misie” dorysowując brakujące części maskotki. Śpiewały po angielsku piosenkę o misiaczkach. Obejrzały prezentację multimedialną o życiu niedźwiedzi brunatnych. Spróbowały również swoich sił w zbieraniu wykałaczek za pomocą „misiowej rękawicy”.
         Na koniec każdy skosztował miodowej kanapeczki i pysznych czekoladowych cukierków.
         Wszystkim dopisywał radosny nastrój.

B. P,
K. Sz.
M. A.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Program artystyczny pt: "Rodzimy się by wiecznie żyć"

         Listopad to miesiąc smutku i radości, miesiąc wspomnień i pamięci. Pamięci o ludziach, którzy odeszli, których z nami już nie ma, a jednak żyją w naszej pamięci.
         W Dniu Zadusznym odwiedzamy cmentarze i pogrążamy się w modlitwie za zmarłych. Śmierć jest doświadczeniem, które czeka nas wszystkich. Zaabsorbowani codziennością nie zastanawiamy się nad tym zbyt często. Skłonni do odsuwania myśli o śmierci, często zapominamy, co mówi na jej temat nasza wiara.
         18.11.2012r. dzieci z grupy liturgicznej tradycyjnie podczas Mszy św. o godz. 13-tej - przedstawiły program artystyczny poświęcony pamięci tym, którzy odeszli do „domu Ojca”. Występ został wzbogacony śpiewem oraz prezentacją mulitimedialną.
         W te listopadowe dni, powinniśmy zastanowić się nad własnym życiem, które kiedyś będzie miało swój ziemski kres, by iść przez nie czyniąc dobrze, kochać ludzi, pomagać innym by kiedyś wejść do nieba z wieńcem zasług zdobytych na ziemi.

B.B.

przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie


Dzień Integracji i Tolerancji

          Dzisiaj 16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Integracji i Tolerancji. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie świetnie się bawiąc przy wykonywaniu poszczególnych zadań:
- grupy zerowe, klasy pierwsze, czwarte i piąte wykonywały prace plastyczne pt: "Serce dla przyjaciela" oraz uczestniczyły w wesołych zabawach na sali gimnastycznej.
- klasy drugie, trzecie i szóste wspólnie z wychowawcami rozmawiały na temat problemów z jakimi borykają się ich niepełnosprawni koledzy i wykonywały plakaty szerzące ideę integracji,
- klasy gimnazjalne uczestniczyły w warsztatach przeprowadzonych przez zaproszonych gości z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej: p. Elżbietę Parczewską i p. Katarzynę Tromińską - Słaby oraz uświetniły ten dzień wykonaniem "Serc dla przyjaciela".
         Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego święta, a w szczególności uczniom z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum.

Zespół pedagogów specjalnych

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

na portalu www.iswinoujscie.pl
FOTOGALERIA www.iswinoujscie.pl
na portalu www.eswinoujscie.pl
FACEBOOCK www.eswinoujscie.plObchody Narodowego Święta Niepodległości

         Narodowe Święto Niepodległości przypada 11 listopada. W naszej szkole obchodziliśmy je w piątek, 09 listopada. Uroczyste apele dla uczniów wyższych klas szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali gimnazjaliści z klasy Ia, dla dzieci klas najniższych – drugoklasiści. W tekstach pięknych wierszy i patriotycznych pieśni, młodzi wykonawcy akademii przypomnieli o radosnym dla Polski wydarzeniu – odzyskaniu wolności.
         Warto przy okazji obchodów ważnych państwowych świąt, uczestniczyć w oryginalnej lekcji historii.

Organizatorki

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

KRÓLOWA ŚNIEGU


przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie
przedstawienie przedstawienie
Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka