Andrzejki w klasie Ia gimnazjum

Miło jest zostać w szkole po zajęciach– uwieczniliśmy to na zdjęciach…

Uczniowie Ia gimnazjum
z wychowawcą

ANDRZEJKI KLAS III

Jak tradycja nakazuje w Wigilię imienin Andrzeja, uczniowie klas III spotkali się z wróżkami i wróżem, którzy przepowiadali im przyszłość. Wszyscy z wypiekami na twarzy wsłuchiwali się w przepowiednie, później opowiadali sobie nawzajem o tym co ich czeka za kilka lat. Chłopcy z gimnazjum przygotowali młodszym kolegom i koleżankom szaloną dyskotekę. W klasach czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
         Wszyscy bawili się wspaniale i już nie mogą się doczekać następnej zabawy.

Wychowawczynie klas III

Rzuć palenie razem z nami

RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI to jeden z programów profilaktycznych realizowanych przez nasz szkołę. Uczniowie zapoznali się na lekcjach przyrody z tematyką i problematyką nałogu nikotynowego. Na tej podstawie postanowili wyrazić swoje zdanie na temat palenia papierosów i skutków jakie niesie za sobą nałóg nikotynowy. A o to wyniki ich refleksji:

M. Piotrowska.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
w czytelni

Jak co roku w listopadzie nasza czytelnia zaprosiła dzieci z klas „0” i I na uroczystość z okazji 10 urodzin Światowego Dnia Misia. Wszyscy goście przynieśli ze sobą swoje ulubione misie, które są dla nich nie tylko maskotką ale i wspaniałym przyjacielem i przytulanką.
         Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, obejrzały wystawę książek i ilustracje przedstawiające bajkowe misiaczki. Każdy wraz ze swoim pupilem uczestniczył w misiowej gimnastyce. Maluchy w grupach układały puzzle z wizerunkiem bajkowych niedźwiadków, „naprawiały misie” dorysowując brakujące części maskotki. Śpiewały po angielsku piosenkę o misiaczkach. Obejrzały prezentację multimedialną o życiu niedźwiedzi brunatnych. Spróbowały również swoich sił w zbieraniu wykałaczek za pomocą „misiowej rękawicy”.
         Na koniec każdy skosztował miodowej kanapeczki i pysznych czekoladowych cukierków.
         Wszystkim dopisywał radosny nastrój.

B. P,
K. Sz.
M. A.

Program artystyczny pt: "Rodzimy się by wiecznie żyć"

Listopad to miesiąc smutku i radości, miesiąc wspomnień i pamięci. Pamięci o ludziach, którzy odeszli, których z nami już nie ma, a jednak żyją w naszej pamięci.
         W Dniu Zadusznym odwiedzamy cmentarze i pogrążamy się w modlitwie za zmarłych. Śmierć jest doświadczeniem, które czeka nas wszystkich. Zaabsorbowani codziennością nie zastanawiamy się nad tym zbyt często. Skłonni do odsuwania myśli o śmierci, często zapominamy, co mówi na jej temat nasza wiara.
         18.11.2012r. dzieci z grupy liturgicznej tradycyjnie podczas Mszy św. o godz. 13-tej - przedstawiły program artystyczny poświęcony pamięci tym, którzy odeszli do „domu Ojca”. Występ został wzbogacony śpiewem oraz prezentacją mulitimedialną.
         W te listopadowe dni, powinniśmy zastanowić się nad własnym życiem, które kiedyś będzie miało swój ziemski kres, by iść przez nie czyniąc dobrze, kochać ludzi, pomagać innym by kiedyś wejść do nieba z wieńcem zasług zdobytych na ziemi.

B.B.

Dzień Integracji i Tolerancji

Dzisiaj 16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Integracji i Tolerancji. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie świetnie się bawiąc przy wykonywaniu poszczególnych zadań:
- grupy zerowe, klasy pierwsze, czwarte i piąte wykonywały prace plastyczne pt: "Serce dla przyjaciela" oraz uczestniczyły w wesołych zabawach na sali gimnastycznej.
- klasy drugie, trzecie i szóste wspólnie z wychowawcami rozmawiały na temat problemów z jakimi borykają się ich niepełnosprawni koledzy i wykonywały plakaty szerzące ideę integracji,
- klasy gimnazjalne uczestniczyły w warsztatach przeprowadzonych przez zaproszonych gości z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej: p. Elżbietę Parczewską i p. Katarzynę Tromińską - Słaby oraz uświetniły ten dzień wykonaniem "Serc dla przyjaciela".
         Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego święta, a w szczególności uczniom z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum.

Zespół pedagogów specjalnych

na portalu www.iswinoujscie.pl
FOTOGALERIA www.iswinoujscie.pl
na portalu www.eswinoujscie.pl
FACEBOOCK www.eswinoujscie.pl

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości przypada 11 listopada. W naszej szkole obchodziliśmy je w piątek, 09 listopada. Uroczyste apele dla uczniów wyższych klas szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali gimnazjaliści z klasy Ia, dla dzieci klas najniższych – drugoklasiści. W tekstach pięknych wierszy i patriotycznych pieśni, młodzi wykonawcy akademii przypomnieli o radosnym dla Polski wydarzeniu – odzyskaniu wolności.
         Warto przy okazji obchodów ważnych państwowych świąt, uczestniczyć w oryginalnej lekcji historii.

Organizatorki

KRÓLOWA ŚNIEGU

przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie przedstawienie
przedstawienie przedstawienie